so 8.11.2008 | Jakub Mezlík, Lukáš Souček

Hradečtí vezou z Mostu důležité tři body

V sobotu večer se hradečtí hokejisté utkali s Mostem a hned ve třetí minutě šli do vedení. O první gól zápasu se postaral Jiří Kadlec. Ve 27. minutě zvyšoval Martin Koudelka na 2:0 pro Východočechy. Domácí celek se v utkání trefil do hradecké svatyně pouze jednou, a tak byl gól vyléčeného hradeckého útočníka vítězný. Hradec si výhru pojistil dalšími dvěma góly ve třetí třetině. Na listinu střelců se zapsali Patrik Fořt a David Nedorost. Most se ještě v posledních dvou minutách zkoušel prosadit v power-play, ale změna skóre už se nekonala. Hradec vyhrál zaslouženě 4:1, výborným výkonem se blýskl v hostující brance gólman Filip Luňák.

Mosteckým hokejistům se nepovedl vstup do utkání a hned ve 3. minutě při svém prvním oslabení inkasovali. Postaral se o to Jiří Kadlec, který tvrdou střelou těsně nad ledem překonal Horčičku a poslal Hradec do vedení - 0:1.

Do šancí se ve zbytku první třetiny dostávali zejména domácí, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Přitom k tomu měli dobré příležitosti, hosté se nechali třikrát vyloučit, ale ani šest přesilovkových minut Mostu nestačilo k překonání výborného Luňáka v hradecké brance.

A tak znovu přišel trest v podobě branky v domácí síti. Postaral se o ní v závěru 27. minuty Martin Koudelka, který ujel mostecké obraně a přesně trefil prostor mezi Horčičkovou lapačkou a břevnem - 0:2.

Za necelé tři minuty mohlo být srovnáno, ale Nedrda svoji obrovskou šanci neproměnil. Zblízka trefil pouze Luňáka. Přesto se Mostečtí brzy dočkali, i když s velkým přispěním hradeckého obránce Karlíčka. Ten si totiž do vlastní sítě srazil přihrávku Víta Budínského - 1:2.

Ve 38. minutě byl blízko k vyrovnání Heinisch, ale trefil pouze Luňákovu lapačku. A hradecký gólman se do konce druhé dvacetiminutovky zapotil ještě jednou. Minutu a půl před sirénou se po ukázkové kombinaci domácích ocitl před Luňákem Budínský, ale v pádu trefil pouze dobře postaveného hradeckého brankáře.

O přestávce se Hradečtí dokázali zkonsolidovat a hned na začátku závěrečné části udeřili. Ještě ani neuplynuly dvě minuty a Patrik Fořt z prostoru mezi kruhy zařídil hostům dvoubrankové vedení - 1:3.

Mostecké inkasovaný gól rozhodil, na jejich hokejkách vládla nervozita, a tak nebylo divu, že se za deset minut radovali Hradečtí znovu. David Nedorost přebruslil Hlubučka a svoje sólo nekompromisně proměnil ve čtvrtou branku hostů - 1:4. Hráči HC VCES potom opanovali led, vedení udrželi až do konce zápasu a získali všechny tři body.