Preview k zápasu
pá 7.11.2008 | Michal Luňák

Do Mostu s cílem napravit domácí zaváhání

Napravit středeční zaváhání to je úkol a cíl který mají hokejisté HC VCES Hradec Králové před sobotním utkáním 21. kola první hokejové ligy. Úkol to však lehký rozhodně nebude, jelikož jejich soupeř HC Most hraje v letošní sezóně velice dobře. ,,Tak již doma jsme se s Mostem mohli přesvědčit o tom, že je to velice mladý a talentovaný tým. Jsou to dobří bruslaři a hrají zdravě agresivně," nechal se slyšet před sobotním utkání hradecký trenér Pavel Pazourek. Toho navíc trápí řada zranění a nemocí jeho svěřenců a v sestavě je několik otazníků. Sobotní utkání začíná na severu Čech v 17:30.

V sobotním utkání 21. kola první hokejové ligy míří hokejisté HC VCES Hradec Králové opět na sever Čech. Minulou sobotu se jim cesta do Ústí nad Labem vydařila a hráči věří, že stejně úspěšní budou i proti celku HC Most. Sobotní soupeř hradeckých hokejistů popírá nepsané pravidlo, že pro nováčka soutěže je kritický druhý rok. Svěřenci trenéra Jana Neliby totiž obsazují pěkné sedmé místo se ziskem třiceti bodů a skóre 50:55. Jsou tak v té lepší a klidnější polovině prvoligové tabulky. Ve středu Most prohrál po boji na ledě Chrudimi 1:2, když rozdílovou branku inkasoval v 57. minutě z hole obránce Jana Koláře. Most v domácím prostředí nerad rozdává body a přesvědčil se o tom například Chomutov, který podlehl svěřencům trenéra Neliby 3:5. O síle Mostu se přesvědčila minulý týden i Kometa, která se na výhru 4:2 hodně nadřela. Hradecký tým tak nečeká po prohře s Olomoucí vůbec lehké utkání.

Most je velice mladým týmem. Pouze pět hráčů je starších 25 let a všichni jsou to zkušení hráči, kteří vychovávají mladé spoluhráče. Útočník Vladimír Machulda (37 let), obránci Martin Nosek (38 let), Petr Martínek (36 let), z Karlových Varů příchozí a hradeckým fanouškům dobře známý Roman Prošek (28 let) a brankářská jednička Luboš Horčička (29 let). Nejproduktivnějším hráčem Severočechů je talentovaný Julius Šinkovič s bilancí 9+6 a tento útočník je také nejlepším střelcem týmu. Obráncům vévodí Jan Hlubuček který nastřádal sedm kanadských bodů. Most velice úzce spolupracuje s Litvínovem a karlovarskou Energií. Čili je pravděpodobné, že v době extraligové přestávky vylepší sestavu Severočechů někdo z těchto extraligových celků. Dres Mostu si letos již vyzkoušel například David Zucker, Lukáš Rindoš nebo Zdeněk Bahenský.

Hradec nezvládl potvrzení cenného vítězství z Ústí nad Labem a podlehl doma Olomouci 3:4. Zejména od druhé třetiny byla Olomouc lepším týmem a v Hradci zvítězila zaslouženě. ,,Od druhé třetiny nás Olomouc začala přehrávat a hrála skutečně moc dobře,“ uznal po středě hradecký trenér Pavel Pazourek. Co čeká hradecké v sobotním utkání? ,,Tak již doma jsme se s Mostem mohli přesvědčit o tom, že je to velice mladý a talentovaný tým. Jsou to dobří bruslaři a hrají zdravě agresivně. V domácím prostředí si navíc věří daleko více než venku. My však chceme bodovat a uděláme pro to maximum. Uvidíme jak dáme dohromady sestavu, jelikož zdravotní stav našich hráčů není ideální,“ prozradil hradecký trenér Pazourek. Skutečně zdravotní stav hradeckého celku trápí trenéry nejvíce. O konsolidaci sestavy si může trenérská dvojice Pazourek – Mička nechat jen zdát. Oproti středečnímu utkání se sice do sestavy vrací Martin Koudelka, ale zase z ní vypadl Daniel Volráb. Start Jiřího Hendricha je po bolestivém nastřelení nohy s otazníkem. Obránci Táborský, Filip, Lesák a Burián jsou stále mimo hru. Ve stejném složení tedy v sobotu nastoupí pouze první a čtvrtá řada. V té druhé se k Martinu Koudelkovi přesunul Patrik Moskal a Patrik Fořt si vyzkouší spolupráci s Martinem Filipem.

V prvním vzájemném utkání se radoval z výhry Hradec v poměru 7:2. Na pohled se tato výhra zdá lehkou, ale v první třetině která skončila 0:0 měl Most několik šancí včetně dvakrát nastřelené konstrukce hradecké branky. Ve druhé třetině vstřelil Hradec důležitou první branku a utkání zvládl. Most tedy bude jistě chtít soupeři vrátit porážku a v domácím prostředí cítí svou šanci. Utkání začíná v sobotu v 17:30 a řídit ho bude trojice Jebavý – Svoboda, Zavřel. Pro fanoušky kteří nepojedou podpořit Hradec přímo do Mostu je připraven tradiční ON-LINE přenos.