ne 9.11.2008 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Označil bych náš výkon za skutečně vynikající”

Před sobotním utkáním měl hradecký trenér Pavel Pazourek jasný cíl. Napravit domácí zaváhání s Olomoucí a vyhrát na ledě soupeře z Mostu. Tento jeho cíl hradečtí hokejisté splnili na výbornou a zaslouženě si odvážejí na východ Čech tři body. ,,Skutečně kluky za dnešní předvedenou hru a její pojetí chci pochválit," nechal se po utkání slyšet hradecký trenér. Hradec měl velké problémy se sestavou a dokonce mu chyběl i kapitán Jaroslav Roubík. ,,Naštěstí se nám vrátil Martin Koudelka. Ten popotáhl tu roli kapitána ještě dále a podal vynikající výkon," pochválil trenér Pazourek zaskakujícího kapitána Martina Koudelku. Hradec musí teď tři získané body potvrdit v domácí prostředí. Příležitost k tomuto činu mají hráči ve středu, kdy v ČEZ stadionu přivítají HC Rebel Havlíčkův Brod.

Sobotní utkání na severu Čech zvládli hokejisté HC VCES Hradec Králové na výbornou a vyhráli po velice dobrém výkonu 4:1. Po utkání byl tak trenér Pavel Pazourek spokojený. ,,Označil bych ten náš výkon za skutečně vynikající a navíc je to umocněno tím, jaké jsme měli problémy se sestavou. Středeční utkání s Olomoucí jsme dohráli v naprosto šíleném zdravotním stavu. Hruška, Volráb, Kadlec mají teploty. Kapitán Jarda Roubík má natažený kolenní vaz a čeká ho nejméně týdenní odpočinek. Naštěstí se nám vrátil Martin Koudelka. Ten popotáhl tu roli kapitána ještě dále a podal vynikající výkon. Celkově jsme dnes podali kolektivní výkon a i čtvrtá lajna hrála dobře. Sice jako jediná nedala branku, ale svoje úkoly si plnila tak jak po ní chceme. Hráli jsme dnes na šest obránců a všichni to odehráli bez chyb a zodpovědně. Navíc nás v brance několikrát podržel Filip Luňák. Skutečně kluky za dnešní předvedenou hru a její pojetí chci pochválit.“

Hradec začal utkání venku netradičně na své poměry. Proměnil totiž hned svou první přesilovou hru a zároveň šanci v utkání. ,,Pro nás je venku vždy velká vzpruha když dáme první branku. Dnes jsem navíc proměnili hned svou první šanci a udalo to nějaký vývoj toho utkání. Chtěli jsme hrát aktivně a nedovolit domácím dostat se k otěžím utkání. To se nám dařilo až do toho oslabení ve druhé třetině. V něm jsem inkasovali branku po chybě Patrika Moskala v útočné třetině a Most dal šťastnou branku vlastně z brejku ve své přesilovce. To by se nám nemělo stávat. Naštěstí se nám podařilo dohrát druhou třetinu v tom vedení o branku a ve třetí třetině už jsme zase hráli tak jak jsme chtěli. Z utkání mám dobrý pocit jelikož bylo jasně v naší moc.“

Východočeši dělali největší problémy domácím výbornou aktivní obranou. Tuto činnost více přibližuje hradecký trenér. ,,Cílem naší dnešní hry byla aktivita i při bránění. V zápase bylo vidět, že se nám to dařilo plnit až na pár okamžiků v první třetině výborně. Když měla domácí obrana zpracovaný kotouč formovali jsme se vysoko ve střední třetině a tam překonat tu naší past bylo pro domácí složité. Hráli jsme střední třetinu v blízkém kontaktu a nenechali domácí tvořit. Když naopak neměla domácí obrana puk pod kontrolou tak jsme napadali i ve třech hráčích v útočné třetině. Toto je velice účinné bránění, ale má jednu podmínku. Musí to zvládnout všech pět hráčů na ledě. V tomto systému jak propadne jeden hráč, tak je hned brejk soupeře. Nám se toto stalo asi třikrát během jedné chvíle v první třetině, ale pak jsme to již hráli dobře a Most neměl klid na rozehrávku a založení protiútoku.“

Při zranění Jaroslava Roubíka odehrála první a třetí řada sobotní utkání v novém složení. Jak byl s výkonem těchto řad spokojen hradecký trenér? ,,Za jakýkoli další komentář hovoří to, že nám první a třetí řada dala branku. Kluci se s tím vypořádali dobře a i herně to z jejich strany bylo dobré. Nám v minulých zápasech ta třetí řada nedávala branky a to zařazení Patrika Fořta tomu prospěl. Pro nás je dnešní utkání i signálem, že máme v týmu několik možností sestavy v útocích.“

Útok není řadou která by hradeckou trenérskou dvojici trápila. Hradeckým problémem je složení obrany. ,,Beky nemáme a asi ani mít nebudeme. Tři z prvních čtyř obránců máme zranění a to je situace kterou já nepamatuji. Martin Táborský má pořád problém s tím přitahovačem a je to velice nepříjemné, jelikož je to již vlastně třikrát opakované zranění. Lukás Filip se již dostal ze zranění ramene a při tréninku si natrhl mezižeberní sval a vypadá to tak na další měsíc léčby. Lukáš je z toho hodně nešťastný, jelikož je tady u nás prvním rokem a ještě neodehrál ani jeden soutěžní zápas. Tomáš Burián půjde na sundání sádry, ale jeho návrat do utkání je také otázkou tří až čtyř týdnů. Václav Lesák již začal s tréninkem a u něj návrat vypadá nejreálněji. Pavel Březina má natržený sval a Patrik Flašar zatím nemá prodloužené hostování. Uvidíme jak se situace kolem něho bude dále vyvíjet. Já bych o jeho další angažování hodně stál, ale nedaří se najít společná řeč s Vítkovicemi. Bořek Sláma tady s námi sice dneska byl, ale jeho zdravotní stav dle mě není dobrý. Posíláme ho opět do Pelhřimova a uvidíme kdy ho zase nasadíme. Tomáš Seidl je sice zdravý a hraje výborně, ale bohužel má povinnosti ve škole. Dělá poslední ročník a nemůže s námi trénovat každý den. Navíc je to kapitán juniorů a důležitá postava pro ten tým. Čili musíme s tímto hodně opatrně, jelikož nechceme rozbíjet juniorskou sestavu,“ uzavřel hradecký trenér na téma problémy obránců. Jak je vidět, je to téma skutečně obsáhlé a problémy hradecké obrany jsou nevídané.

Hradec se po vítězství venku dostává do situace v jaké byl minulý týden. Tři získané body je nutné potvrdit domácím vítězstvím s Havlíčkovým Brodem. ,,Nebylo by dobré doma zase nevyhrát, ale nečeká nás nic lehkého. Brod hraje snad lépe venku než doma. Mají agresivní tým a my se s tímto stylem budeme muset vyrovnat. Hlavní také bude v jaké budeme hrát sestavě. Teď trénujeme v pondělí odpoledne a sám jsem zvědavý v jakém stavu kluci přijdou. To je pro nás klíčové. Budeme hrát ale doma a chceme tři body. Tabulka je našlapaná a my se chceme spíše blížit k té lepší čtyřce,“ zakončil trenér Pavel Pazourek.