ne 6.10.2019 | Anna Marie Kokrhounová | Foto: HC Verva Litvínov

Jako na houpačce. Hradec padl po přestřelce v Litvínově 5:6

Kdo od nedělního utkání čekal klidnou a defenzivní hru, nemohl být dále od pravdy. Už od první třetiny byly výraznější ofenzivní řady obou týmů a během šedesáti minut byli diváci svědky jedenácti gólů. První i druhou třetinu uzavírali Hradečtí s jednobrankovým náskokem, Litvínovští však byli stále na dostřel a necelé tři minuty před koncem třetí třetiny si vystřelili konečné vítězství 6:5. Hradci tak v neděli nepomohly ani letošní premiérové góly Tomáše Vincoura a Petra Koukala, a prohrál už potřetí v řadě.

Trenéři po utkání s Kometou do sestavy příliš nezasahovali a provedli pouze pár úprav. Na pozici centra mezi Chalupou a Jerglem naskočil Adam Kubík, Daniel Rákos naopak nastoupil po boku Perreta a Pauloviče. V brankovišti Východočechů vsadili trenéři znovu na Marka Mazance.

Hradec ztrácel, dvěma góly se však dostal do vedení

Oba celky do zápasu vstoupily v rychlém tempu a puk se tak proháněl po celé délce litvínovského kluziště. Po pár minutách se hra více otevřela a na obou stranách přišly chyby v obraně. Červený se Smoleňákem své přečíslení do úspěšného konce nedotáhli, na druhé straně však Litvínov z podobné situace skóroval. Martin Hanzl skvěle zužitkoval přesnou přihrávku svého spoluhráče a bekhendem zakončoval nad beton ležícího Mazance – 1:0.

Hradečtí byli i po obdrženém gólu aktivnější a zaslouženě se tak po pěti minutách dočkali vyrovnání. Střelu Radovana Pavlíka z mezikruží sice brankář Vervy dokázal vyrazit, za dorážkou Tomáše Vincoura se ale stačil jen ohlédnout – 1:1. Mountfield pokračoval v ofenzívě a v 12. minutě šel poprvé v utkání do vedení. Rychlou protiakci Východočechů zakončoval Rákos přihrávkou na Jordana Perreta, který Honzíka následně překonal střelou mezi betony – 1:2.

Domácí nic nevzdávali a vynutili si tak i první přesilovku zápasu. Početní nevýhoda se Lvům ale podařila a hradecká čtveřice spolu s Mazancem zmařila veškeré střelecké pokusy Litvínova. Tempo hry bylo i nadále vysoké a Východočeši si v závěru třetiny připsali ještě několik útočných šancí. Ani jednou se jim ale už domácího gólmana překvapit nepodařilo a do kabin tak po dvaceti minutách odcházeli s nejtěsnějším možným vedením.

Přestřelka pokračovala i v prostřední třetině

Hra byla vyrovnaná i na začátku druhé periody a na obou stranách jsme byli svědky několika nebezpečných příležitostí. Rychlým přechodem do útoku a zaskočením hradecké obrany však Severočeši znovu ujeli do přečíslení a i tentokrát byli úspěšní. Victor Hübl to vzal na sebe a z levé strany zkušeně překonal Mazance střelou nad lapačku – 2:2.

Litvínovští se znovu dostali do hry a za chvíli si své vedení z první třetiny vzali zpět. V mezikruží si na přihrávku zpoza branky počíhal František Lukeš a svým prudkým projektilem trefil přesně levý růžek hradecké branky – 3:2. Verva se stala lepším týmem a svírala hosty před Mazancem. Hradeckým pomohly až čtyři minuty strávené v početní výhodě. Ani jednu přesilovku sice využít nedokázali, ještě než se ale hráč Litvínova vrátil zpět před svého gólmana, udeřil podruhé v zápase Tomáš Vincour a trefil se k vzdálenější tyči litvínovské branky.

Lvy vstřelená branka nabudila a dlouhé dvě minuty neopouštěli obranné pásmo Litvínova. Tento souvislý tlak nakonec dokázali využít a skóre se znovu měnilo ve prospěch Hradce. Petr Koukal obdržel přihrávku v mezikruží a střelou do pravého vinglu litvínovské svatyně si připsal svou premiérovou trefu v letošní sezóně – 3:4. Nově nabyté vedení Mountfieldu bylo ohroženo až v posledních minutách třetiny, domácí svou přesilovku však využít nedokázali a po čtyřiceti minutách vedli Hradečtí znovu pouze o gól.

Mountfield v závěru inkasoval a z Litvínova odjel bez bodů

Vstup do třetí třetiny se hostům vůbec nepovedl a po pouhých třiceti dvou sekundách byl stav utkání znovu vyrovnaný; Adam Jánošík napřáhl na modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Gólové hody ale pokračovaly. Tentokrát se prosadili Hradečtí a potřetí v utkání překlopili vývoj zápasu na svou stranu. Po zmatcích v litvínovském brankovišti se nejlépe zorientoval Adam Kubík a i přes snahu domácího obránce protlačil kotouč podél tyčky do odkryté klece Vervy – 4:5.

Hradečtí mohli jako první v zápase jít do dvougólového vedení, Jerglův pokus však v klíčovém okamžiku zastavil Honzíkův beton. Následně šli do protiútoku domácí a znovu se radovali. Chyb v hradecké obraně tentokrát využil Ondřej Jurčík a prostřelil Mazance těsně nad jeho levým betonem – 5:5. I Litvínovští mohli jít opět do vedení, avšak samostatný únik Hübla dokázal Mazanec úspěšně zastavit.

Divoká hra se pomalu zklidnila a ani jeden z týmů nechtěl v závěru utkání chybovat. Komplikace pro Lvy tak přišla až v posledních minutách třetí třetiny, když se museli bránit litvínovské přesilovce. Ta už se Litvínovu podařila a po střele Richarda Jarůška z otočky šla Verva naposledy v utkání do vedení. Hradec totiž ani po odvolání brankáře do utkání už gólově nezasáhl a na ledě Severočechů prohrál 5:6. I z třetího utkání v řadě tak Mountfield nezískal ani bod.