Ohlasy k zápasu
ne 6.10.2019 | Jan Brůna, Adam Kodet

Zklamaný Tomáš Vincour: Musíme se konečně probrat!

Mountfield HK padl s Litvínovem po divokém průběhu 5:6 a připsal si už třetí nezdar v řadě. Východočeši v zápase od 5. minuty prohrávali, na nepříznivý stav ale dokázali zareagovat a dokonce ho i otočit. Poslední perioda však Vervě vyšla perfektně, když se prosadila třikrát, přičemž rozhodující úder zasadil exhradecký Richard Jarůšek. První góly v nové extraligové sezóně vstřelil Tomáš Vincour a nejen o nich hovořil po utkání.

Zápas jste měli dobře rozehraný, navíc jste opakovaně vedli. Co se pokazilo?
Soupeř nás nijak nepřehrával, ale udělali jsme individuální chyby. Máme nějaký systém, který chceme hrát a na kterém si zakládáme. Když ho ale nebude plnit všech pět hráčů aktuálně na ledě a někdo si z toho bude dělat svoje, těžko můžeme být úspěšní. Je skvělé dát pět gólů, pak ale nesmíme dostat šest...

Bylo těžké nepodlehnout té divočině? Přeci jen šlo o takticky velmi nesvázaný boj…
Šest inkasovaných gólů je strašně moc! Děláme pořád stejné chyby a z toho pak pramení branky, třeba při přesilovkách. Myslím si, že máme natolik zkušený tým, aby se tohle nestávalo.

Vy jste vstřelil první dva góly v nové sezóně. Jste rád, že už nemusíte čekat na premiérový zásah?
To samozřejmě ano, ale k čemu mi ty branky jsou? Hokej je týmový sport a nálada po třetí porážce v řadě určitě nebude dobrá. Musíme se podívat na video a příště se těch chyb vyvarovat, padat obětavě do střel a začít sbírat body, protože už je na čase.

„Skórovat je příjemné, ale k čemu mi ty branky jsou? Hokej je týmový sport a nálada po třetí porážce v řadě určitě nebude dobrá.“

81 Tomáš Vincour (o důležitosti týmu)

Jsou pro vás góly přesto cenné z hlediska osobní pohody?
Skórovat je příjemné, ale my se hlavně potřebujeme probrat a začít konečně makat, jinak z toho bude průšvih! Musíme všichni táhnout za jeden provaz, nejen zkušení mazáci, ale i mladší hráči. Každý má nějakou roli v týmu a tu musí plnit.

Na začátku třetin jste dostali rychlé góly, ale dokázali jste zareagovat. Ukazuje tohle morální sílu mužstva, že vás hned tak něco nepoloží?
Určitě ano. My ale nechceme tolikrát inkasovat. Vůbec si nepomáháme a to nás pak stojí body.

Petr Zámorský říkal, že se mu v Litvínově hraje úplně nejhůře. Přeci jen povrch tady nebyl zrovna ideální, jak jste to cítil vy?
Nemyslím si, že by za to mohl led. Zdejší stadion má svoje kouzlo. Domácí prostředí sice může být pro Litvínov výhoda, ale podmínky má každý stejné.

V úterý míříte i s fanoušky společným vlakem do Grazu. Jak se na tuhle akci těšíte?
Nápad je to samozřejmě skvělý a doufám, že si to naši příznivci užijí, protože jsou fantastičtí a podporují nás i na výjezdech. Musíme jim to splatit na ledě, oslavit si to můžeme až cestou zpět. Alespoň budou moci lidé vidět, jak se na zápas připravujeme a co celý den děláme. Podobnou akci jsem zažil jen v Brně, jinak třeba v Rusku se spíše hodně lítá. Na Ligu mistrů se začneme připravovat hned v pondělí po příjezdu domů.