Preview k zápasu
so 5.10.2019 | Petr Šatalík

Spravit si chuť. Hradec zajíždí do Litvínova k boji s Vervou

S touhou spravit si chuť vstoupí hokejisté Mountfieldu na led Litvínova. Poslední dvě utkání prohráli a tuto nelichotivou sérii by dozajista nechtěli prodlužovat. Jenže hladoví po bodech budou také hráči Vervy. Ti totiž nebodovali již v pěti zápasech v řadě a patří k trojici týmů na chvostu extraligové tabulky. Souboj dvou nenasytných celků startuje na Zimním stadionu Ivana Hlinky v neděli od 17:30.

K výsledkově nepovedenému duelu s brněnskou Kometou se ještě vrací Radek Smoleňák. „Byl to takový celkem otevřený hokej, určitě mě mrzí, že jsme neudělali alespoň bod. Je mi v celku jedno, jestli vyhrajeme 1:0 nebo jinak, já chci prostě vyhrát a nikdo se neptá po tom, jestli jsme hráli hezky. Štve nás to všechny, ale nezbývá nic jiného než sklopit palice a připravit se na neděli,“ velí královéhradecký kapitán.

Podle papírových předpokladů by měli být Východočeši v souboji s Vervou jednoznačným favoritem. „To říkají novináři,“ usmívá se důrazný forvard Mountfieldu. „My víme, že každý zápas je těžký. Když se podíváte na tabulku, tak jsme tam všichni pohromadě, je jedno jestli jedeme do Litvínova nebo někdo jede sem. Musíme tam přijít připravení pracovat od prvního střídání a body si zasloužit, jinak nám je nikdo nedá,“ zdůrazňuje hráč, který si zahrál řadu zahraničních soutěží včetně NHL.

Severočeši se snaží hrát týmově, nicméně jedno jméno v jejich kabině vyčnívá, Viktor Hübl se v této sezóně stal historicky nejlepším střelcem základní části extraligy. „Je to legenda hokeje v Litvínově, patří mu všechna čest za to, co dokázal, ale že bych za ním přijel s kytkou a gratuloval mu, tak to ne,“ skládá uctivý hold veteránovi Vervy Radek Smoleňák.

ViktorHübl
Viktor Hübl zapsal v zápase s Libercem svou 336. branku v základní části extraligy a odsunul tak z pomyslného trůnu Petra Tona (335 gólů).

Kabinou Litvínova se tajfun neprohnal

Na rozdíl od mnoha jiných extraligových celků se Verva k žádné zběsilé výměně hráčů neuchýlila. Jádro týmu zůstalo pohromadě. V brankovišti se měnilo jedno jméno. Michael Petrásek zamířil do Přerova. Záda Jaroslava Januse tak nově kryje David Honzík, jenž přišel z Jihlavy.

V obraně Severočechů je možno spatřit staronovou tvář, kterou Litvínov uvítal velmi rád. Karel Kubát se z KHL, kde působil ve Vladivostoku, vrátil domů. Z nedalekého Chomutova přišel vypomoct také David Štich. Naopak nadále už Verva není působištěm Romana Graborenka, který zamířil do Liberce a Marka Trončinského, jenž odešel do britské ligy.

V podstatně nejméně změn zaznamenaly ofenzivní řady Chemiků. Ti totiž přivedli jedinou posilu mezi své útočníky – Richarda Jarůška. Na Valašsko do Vsetína odešel David Tůma, což byl naopak jediný odchod, který útočné formace Litvínova postihl. Verva tak téměř stoprocentně sází na forvardy ze sezóny minulé.

TOP 3 důvody, proč sledovat zápas s Litvínovem:

  • 1. Hradečtí touží získat body po dvou porážkách
  • 2. Východočeši v posledních šesti vzájemných zápasech pětkrát vyhráli
  • 3. Na ledě bude k vidění historicky nejlepší střelec základní části Viktor Hübl

Litvínov po výhře v 1. kole pětkrát prohrál

Když Verva v úvodním kole nového ročníku přetlačila Brno na svém ledě 2:1, zdálo se, že v severních Čechách se blýská na lepší časy. Jenže pak přišel tvrdý střet s realitou, Litvínov v pěti po sobě jdoucích utkáních nedokázal získat ani bod, natož aby zvítězil. Hned v následujícím utkání v Plzni navíc nedal ani gól a prohrál 0:2.

Že by celkově šlo o nějaké vysoké porážky, se však říct nedá, krom posledního zápasu s Boleslaví (1:5) byl rozdíl ve skóre vždy maximálně dvoubrankový. Chemiky trápí především těsné porážky na vlastním ledě, kdy nejprve podlehli Pardubicím 1:2 a následně také Liberci v podstatně živějším duelu 4:5. Litvínov tak upíná své oči k souboji s Hradcem, kdy bude chtít podruhé v sezóně bodovat.

Pakliže nahlédneme do historie soubojů Mountfieldu s Vervou, uvidíme jistou převahu celku z města na soutoku Labe s Orlicí. Hradec vyhrál patnáct z devětadvaceti utkání v základní hrací době, Litvínov slavil výhru po šedesáti minutách jen devětkrát. Navíc z posledních šesti vzájemných duelů Lvi vyhráli hned pět, což jim do nadcházejícího střetnutí může dodat potřebnou sebedůvěru.

Sestavy z minulého utkání


Mazanec – Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandić, Voráček – Dragoun, Bičevskis, Perret – Smoleňák, Koukal, Červený – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Rákos, Chalupa.