st 10.8.2022 | Dominik Jarka

Junioři ani napodruhé nenašli na Davos recept – padli 0:3

Hradečtí junioři ani napodruhé nedokázali porazit Davos. Tentokráte nedokázali najít recept na skvěle chytajícího Bachlera. Naopak švýcarský celek se dokázal dvakrát prosadit už během první periody a tento náskok si bez problému pohlídal. Ve třetí třetině navíc přidal třetí trefu a pod Bílou věží tak zvítězil 3:0.

Úvodní třetina v režii hostů

Do utkání vstoupili lépe hosté, když v úvodu dostal nabídku ve formě odkryté branky Tanno. Ten však při střeleckém pokusu zlomil hůl. Hradec obdržel výhodu přesilové hry, ale při početní výhodě sám inkasoval. Nico Vieli využil ztráty v předbrankovém prostoru, rychlou kličkou si položil Žalčíka a rozvlnil síť hradecké svatyně – 0:1. Hradečtí se herně zvedli. Největší příležitost třetiny vypracoval Giesl, jenž vymíchal celou obranu a předložil touš Michalu Benešovi. Ten ale mezi tři tyče nezamířil.

Davos záhy odskočil do dvoubrankového vedení. Vieli ukázal velký přehled, když našel Daria Tanna a ten z první propálil Žalčíka. Šance se začaly množit a své umění byli nuceni předvést oba brankáři. Švýcaři byli častěji na puku a tlak vytvářeli hlavně po pohledných individuálních akcích. Domácí v četných přečísleních ale podržel vynikající brankář Žalčík. Švýcarští hokejisté odcházeli po první siréně do šatny se zaslouženým vedením 2:0.

Strhující souboj gólmanů branku nepřinesl

Prostřední část zápasu se nesla v duchu přesilových her a kvalitní defenzivní práce, i tak se čas od času dostávali hráči do šancí na obou stranách. Hradecký Sydorenko v přesilovce nejprve odvedl poctivou práci před brankou a ocitl se u několika dorážek. Za záda Bachlera však kotouč neprocedil. Tlak Hradce pokračoval, kouzlící Bachler svou bránu ale nejspíše zaklel. Davos urputně bránil a v útoku byli Lvi aktivnější.

To se prolomilo až po půlce zápasu, nicméně Frahner svou otočku kolem branky v gól nepřetavil. Únik hradeckého Giesla v síti také neskončil, po forhendové stahovačce se skákavý kotouč mezi tři tyče nevešel. Nevyužité přesilovky na obou stranách pokračovaly. Po ukázkových kolmicích se neprosadili jak hradecký Michal Beneš, tak Švýcar Gredik. Za zmínku stojí především vynikající výkon gólmana Davosu. Skóre se tak po druhé třetině neměnilo.

Hradečtí střeleckou smůlu neprotrhli, Davos v poklidu zvítězil

Hradečtí naléhavě hledali recept na snížení dvoubrankového vedení. Gólem neskončilo ani Žabovo zacloněné nahození, na které skvěle zareagoval Bachler lapačkou. Ve 43. minutě Davos odskočil už o tři branky. Sigrist v přesilovce vypálil tvrdou přízemní ránu z kruhu do Žalčíkova betonu, od něhož se puk odrazil ke Connoru Korteovi, jenž pohotově zakončil pod horní tyč – 0:3.

Davos pečlivě bránil a rozdával tvrdé hity na všechny strany. Hrál se bojovný hokej s velkým počtem ztrát. To se pokusil změnit Novotný, který se při vlastním oslabení proháčkoval až do brankoviště. Tam však na brankáře nevyzrál. Poslední příležitost na prolomení střelecké smůly měl na hokejce Nevšímal. Dvaatřicet sekund před koncem se ale dalším fantastickým zákrokem blýskl Bachler. Davos tak i díky jeho skvělému výkonu zvítězil 3:0.