ne 8.12.2019 | Natálie Fišerová, Klára Petrásková

Lvy zradila koncovka, s Riderou prohráli fotbalovým výsledkem

Ve Zlíně čtyři góly, proti Vítkovicím ani jeden. Hradečtí se sice dostávali do více nebezpečných šancí než soupeř, nepřála jim ale koncovka. A také ostravský gólman Miroslav Svoboda. Ten totiž postavil na brankové lajně nedobytnou hradbu, do níž Východočeši téměř čtyřiceti střelami bušili marně. Rideře tak k těsné výhře stačila trefa, kterou ve 47. minutě uklidil pod břevno exhradecký Rastislav Dej, výsledek pak ještě potvrdili hosté gólem do prázdné brány.

Trenéři Lvů neměli po třech výhrách v řadě žádný důvod měnit sestavu. Do utkání tak Královéhradečtí vstoupili ve stejném složení jako do duelu proti zlínským Beranům.

Šancí dostatek, branka ale nepadla

Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně, hned na úvod si Vítkovičtí vypracovali šanci, když si Frenks Razgals objel bránu domácích a z pravé strany se pokusil překvapit Marka Mazance. Ten se však nachytat nenechal a puk dokázal vyrazit. V další části hry se do příležitostí dostávali i hráči Mountfieldu. Velmi aktivní Kevin Klíma našel před bránou Rudolfa Červeného, ten ovšem kotouč nedokázal zpracovat.

Hradec se nadále dostával do šancí, ta přišla i pro Radka Smoleňáka, když dokázal Mislav Rosandič vybojovat puk a poslat tak hráče s číslem sedmdesát do úniku, bekhendová klička mu ale nevyšla. Následně přišlo první vyloučení na straně Hradce. Vítkovickým se v přesilové hře moc nedařilo udržet v obranném pásmu Lvů, naopak jim domácí hráči dokázali ujet do přečíslení, to proměnit ale nedokázali.

Po nevyvedené početní výhodě, kterou měla Ridera, její šance přišly. Tlak před domácí bránou dokázal vyřešit výborně chytající Marek Mazanec. Následně přišlo na obou stranách několik nepřesností, příležitostí tak diváci moc neviděli. Až v závěru první periody, když Rudolf Červený s Tomášem Vincourem ujeli do přečíslení, druhý zmiňovaný se rozhodl vystřelit sám, kotouč ale hostující gólman Miroslav Svoboda vyrazil.

Ani druhá perioda gól nenabídla

Hned na úvod dostali Moravané další přesilovou hru. Ta se jim sice podařila více než předchozí, Lvi je ovšem do větších šancí nepustili, naopak si je sami vytvářeli. Jenže proměnit je už nedokázali. Následně si početní výhodu vyzkoušeli také domácí. Těm se ovšem do žádné větší gólové šance nepodařilo dostat, přišlo pouze několik střel od modré čáry, které pochytal Miroslav Svoboda.

Paradoxně se opět dostal do brejku oslabený tým, Patriku Zdráhalovi se ale Marka Mazance překonat nepovedlo. Hned nato nabídla Ridera Východočechům další početní výhodu, ta se domácím v celku dařila, šance ale využít nedokázala, což jen potvrzovalo dosavadní průběh zápasu. Střel od modré čáry hráči Mountfieldu vyprodukovali mnoho, snažili se i tečovat kotouč před bránu, leč neúspěšně.

Přišlo také na situaci 4 na 4, během níž se hra přelévala ze strany na stranu, oba celky si své šance vypracovaly, ale výborně chytající brankáři za svá záda puk nepustili. Lvi na Vítkovické tlačili, ke střele se dostal Tomáš Vincour, ta však skončila pouze v lapačce Miroslava Svobody. Ani pokus Kevina Klímy z poslední minuty neskončil v síti Moravanů.

Vítkovice rozhodly ze dvou šancí

Třetí třetina opět začala přesilovou hrou pro Královéhradecké, na ledě to už ovšem podle toho tak nevypadalo, protože domácí se nedokázali vůbec udržet v obranném pásmu Moravanů. Jako první hráč v utkání dokázal skórovat Rastislav Dej, ke kterému se ve 47. minutě odrazil kotouč. Exhradecký útočník vystřelil z mezikruží a puk propadl Marku Mazancovi nad lapačku. Hradec tak po nenápadné akci prohrával – 0:1.

Hráči ze soutoku Labe a Orlice se snažili nepříznivý stav otočit ve svůj prospěch. Na svého soupeře tlačili, což dokazuje i šance, ve které se ocitl Radek Smoleňák. Ten si najel před hostujícího gólmana, střela ani dorážka však úspěšná nebyla. Hradeckým nezbývalo nic jiného než otevřít hru, čehož využil Jan Schleiss, jeho pokusu vstřelit branku zabránil Marek Mazanec.

Hokejistům Ridery pak už stačilo pouze kotouče vyhazovat do bezpečné vzdálenosti od brány. Hradečtí na závěr klání zkusili hru bez brankáře, ta se jim však nevyplatila. V poslední minutě dostal dlouhý lob za obranu Radek Veselý a bez potíží zasunul kotouč do prázdné svatyně domácích – 0:2. Moravané si tak na východ republiky odvezli cenné tři body, Mountfield naopak vyšel po třech výhrách naprázdno.