Ohlasy k zápasu
ne 8.12.2019 | Petr Koval

Nemáme klid v koncovce. To nás stojí vítězství, mrzí Petra Koukala

Hradec Králové si z pátečního utkání ve Zlíně odvezl tři body a čisté konto, na to však v domácím utkání s Riderou nenavázal. Lvi měli sice v zápase více ze hry, na soupeřova brankáře vyslali 37 střel, ale ani jedna se neujala. Petr Koukal vidí největší problém hradeckého mužstva právě v zakončení a také ve složitém překonávání hostujícího obranného valu.

S Vítkovicemi jste padli 0:2, bylo na nich znát, že vyměnily trenéra?
Věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého. Měli jsme mraky šancí, ale bohužel jsme je nedokázali využít. Nepomohly nám ani přesilovky, ty nám nejdou tak dobře, abychom v nich dokázali utkání zlomit. Bohužel jedna špatná rozehrávka, ze které soupeř vystřelil a dal gól, rozhodla zápas. Je to strašná škoda, ale měli jsme to uhrát. Je jedno, jestli to jsou Vítkovice, které dostaly naloženo v Karlových Varech, nebo někdo jiný. Měli jsme si s tím poradit.

Jak se hrálo proti urputné obraně soupeře?
Soupeř stál ve středním pásmu, hrál se zabezpečenou obranou, ale i tak jsme těch oken našli hodně. Vítkovice měly náznaky přečíslení, ale bohužel přišla špatná rozehrávka po buly, odražený puk od hokejky, do kterého soupeř plácl a poslal to pod víko. My jsme takový gól nedali. Řekl bych, že jsme měli mnoho šancí, ale nepadlo to tam.

Mnohdy jste k založení útoku volili střelu na brankáře z vlastní poloviny. Z jakého důvodu?
Taktika se mění v průběhu utkání, soupeř stál ve středním pásmu. Když jsme měli puk, tak jejich hráč nestál ani u nás ve třetině, střední pásmo bylo zahuštěné. Spoustu kotoučů jsme zkazili, při založení útoků jsme najezdili plno bazénů. Tenhle způsob hry nám úplně nesedí, nedokážeme si s tím poradit. O výsledku utkání rozhodla koncovka.

„Venku momentálně hrajeme lépe než doma.“

42 Petr Koukal (o hradeckých výsledcích)

Po výsledku 4:0 ve Zlíně to přitom vypadalo, že se tým zvedá…
Paradoxně venku momentálně hrajeme lépe než doma, zato loni jsme venku neuhráli nic. Měli jsme hodně šancí, třikrát jsme jeli sami na brankáře a nedáme z toho gól, takže jednoduché chyby. Nemáme klid v koncovce, což nás stojí vítězství.

Co říci k hradecké produktivitě?
Když to přeženu, tak jsme dostali jen jeden gól při hře pět na pět. My ale musíme být efektivnější do útoku. Řekl bych, že jeden gól je i ve fotbale v dnešní době málo. Paradoxní je, že dokážeme bodovat i s jedním vstřeleným gólem, ale tentokrát se to bohužel nepovedlo.

V úterý vás čeká utkání CHL, shodneme se, že je třeba rychle zapomenout na tento nepovedený zápas?
Samozřejmě teď převažuje zklamání, ale musíme to hodit za hlavu. Už v pondělí letíme do Zugu, musíme se tak soustředit na Ligu mistrů. Doma to skončilo 1:1, takže máme o co hrát. Musíme se dobře připravit a snažit se uhrát dobrý zápas.