Preview k zápasu
so 7.12.2019 | Daniel Krátký, Adam Kodet | Petr Kotala / HC Vítkovice Ridera

Před pauzou naposledy doma, do Hradce míří obměněné Vítkovice

Hokejisté Mountfieldu prochází nyní dobrým obdobím. Hráči si zvykají na nový systém, který přináší ovoce v podobě bodů. V posledním střetnutí si s chutí poradili se zlínskými Berany. Vítěznou sérii mohou Lvi prodloužit v neděli, kdy je čeká oblíbený soupeř – vítkovicka Ridera! Zápas v hradecké ČPP Aréně startuje v nedělních 16:00.

„Nesmíme brát v potaz, že se jim nedaří. Budou hrát o to víc urputněji.“

62 Radek Pilař (o špatné formě Vítkovic)

Utkání ve Zlíně se Lvům povedlo ve všech ohledech na výbornou a po právu si odvezli z města obuvi všechny tři body. „Dařilo se nám dostávat se do protiútoků a hlavně je zakončovat a dávat góly, což bylo super. Konečně jsme dali víc než jeden nebo dva góly,“ je s výsledkem a výkonem spokojený Radek Pilař. Obratem potvrzuje, že klíčové bylo udržet výkon z první periody po celý zbytek duelu. „Řekli jsme si, aby se hlavně neopakovalo to, co ve Varech. Že musíme hrát pořád stejně, jako kdyby to bylo 0:0. Povedlo se nám to dotáhnout do zdárného konce,“ říká spokojeně.

Rodák z Jičína už několikátý zápas nastupuje na pozici obránce, to mu ale nezabránilo ve vstřelení své druhé kariérní branky. „Dobře jsme si to vyťukali v obranném pásmu, ve středním jsem si to strčil s Cingim a pak se mi to otevřelo a jeli jsme dva na jednoho. Puk jsem si dal na bekhend a nechtěl jsem riskovat přihrávku z bekhendu, tak jsem to raději zakončil sám,“ popisuje situaci, která předcházela třetí brance. Zlepšené výkony samozřejmě přináší i větší pohodu do kabiny. Je to určitě znát. Hra, kterou po nás trenéři chtějí, si sedla a trošku se nám zvýšilo i sebevědomí,“ přisvědčuje hráč s číslem 62.

Podle mladého forvarda je důležité, že Hradec v posledních kolech dokázal porazit tabulkové sousedy. „Je super, že jsme udělali dobré výsledky proti týmům, které se na nás dotahovaly. Pomalu se tak i my dotahujeme na vršek tabulky,“ říká s úlevou. Poslední kolo před reprezentační pauzou odehrají Lvi doma proti Vítkovicím, které po tristních výsledcích dokonce v pátek odvolaly trenéra. „Nesmíme brát v potaz, že se jim nedaří. Budou hrát o to víc urputněji. Musíme se připravit tak jako na každého soupeře,“ hlásí zodpovědně.

MiroslavSvoboda
Mladý brankář, jenž minulou sezónu začal v zámoří se přes Finsko a Rakousko vrátil zpět do Čech. S jiným mužem v masce ještě Moravané v této sezóně nevyhráli.

Vítkovice táhne Roberts Bukarts

Jasnou jedničkou Vítkovic je Miroslav Svoboda. Brankář, který měl v minulé sezóně po podpisu s Nashville Predators vidinu NHL, se vrátil do Čech ve velkém stylu. Ze začátku sezóny byl velkou oporou Vítkovic. Nyní je s úspěšností 91,63 % na desátém místě ze všech extraligových gólmanů. Navíc si připsal dokonce čtyři asistence! Dvojkou je Daniel Dolejš, který se zatím trápí. V osmi zápasech nevychytal ani jednu výhru a s úspěšností 85, 71 % patří mezi statisticky nejhorší gólmany ligy.

Hlavní tváří v obraně je Jan Výtisk. Nejtvrdší obránce extraligy je opět králem sezónního Radegast indexu. Jedním z nejvytíženějších hráčů je také Peter Trška společně s Petrem Šidlíkem. Kádr Moravanů opustil po příchodu Jana Štencla z Komety Brno v posledním týdnu exhradecký Blaž Gregorc. Velkým příslibem pro vítkovické trenéry je David Kvasnička. Bývalý plzeňský bek se zúčastnil i loňského šampionátu juniorů.

Jednoznačně nejlepším hráčem Vítkovic v této sezóně je lotyšský reprezentant Roberts Bukarts, který si drží bod na zápas. Ve 21 duelech nasbíral ještě o jeden bod navíc (10+12), což ho řadí na osmou příčku tabulky produktivity. Nejvytěžovanějším forvardem je však Jan Schleiss, jenž na ledě stráví takřka dvacet minut na zápas. Velký vzestup zaznamenal šikovný útočník Šimon Stránský, který dokonce rozhodl předcházející střetnutí z Hradcem v samostatných nájezdech v prvním utkání po příchodu trenéra Růžičky.

TOP 3 důvody, proč přijít na zápas s Vítkovicemi:

  • 1. Proti Vítkovicím se doma Hradci daří
  • 2. Lukáš Vopelka může nastoupit proti svým bývalým spoluhráčům
  • 3. Vítkovice se momentálně trápí a přijedou do Hradce s novými trenéry

Do Hradce přijede soupeř s dočasným trenérským tandemem

Vítkovice vstoupily do ligy ve výborné formě a když si v předehrávce 33. kola vyšlápli na Třinec, vypadalo to na černého koně soutěže. Opak je pravdou. Vítkovice se nyní trápí a prochází výsledkovou krizí. Prohrály již šest utkání v řadě a v posledních třech inkasovaly vždy více jak šest gólů. To stálo pozici hlavního kouče Jakuba Petra.

Hokejisté Vítkovic se se ziskem 27 bodů nachází na třinácté příčce tabulky. Po poslední prohře 1:9 v Karlových Varech se majitel Aleš Pavlík rozhodl ke změně. Mužstvo s nejhorší extraligovou obranou povede na ledě Hradce Králové dvojice Mojmír Trličík a Rostislav Klesla. Hráči za svůj výkon navíc obdrželi interní pokuty.

Moravský celek patří na ledě ČPP Arény k poměrně oblíbeným soupeřům. Lvi mají na kontě proti němu celkem devět výher z dvanácti zápasů. Navíc v posledních čtyřech zápasech v Hradci dokázali Moravané vstřelit pouze dva góly a čtyřikrát prohráli. Hradečtí budou chtít jistě prodloužit tuto sérii.

Vstupenky stále v prodeji, přijďte Lvy povzbudit i vy

Extraligové boje pokračují a Hradečtí budou vaši podporu potřebovat i v zápase proti Vítkovicím! Pokud ještě nemáte vstupenky na nedělní duel, můžete si je zakoupit skrze on-line aplikaci nebo přímo na pokladnách zimního stadionu. Ty se v den utkání otevírají ve 13:00 a lístky zde lze pořídit i v průběhu utkání.

Sestavy z minulého utkání