so 6.10.2012 | Jitka Čechová, Sanny Muharem

Mladá Boleslav si udržela domácí suverénnost, Královští lvi prohráli 2:4

Královští lvi jeli do Mladé Boleslavi s cílem překvapit. Situaci jim však komplikovala početná marodka, trenérům totiž chyběli rovnou tři centři. Východočeši nevstoupili ani tentokrát do utkání dobře. Hned po šesti minutách prohrávali o dvě branky. V průběhu zápasu se Hradeckým nepodařilo dotáhnout ani na rozdíl jediného gólu. Nenavázali tak na tříbodový zisk ze středečního domácího zápasu se Šumperkem. K vítězství Středočechů přispěl i bývalý hradecký hokejista Martin Koudelka, jenž zaznamenal gól a nahrávku. Z Mladé Boleslavi si Hradec neodváží ani jeden bod.

Hradec Králové se musel potýkat s marodkou. Do utkání nezasáhli Michal Tvrdík, Michal Mikeska, Luděk Brož a nemocný Jan Berger. V sestavě se pak naopak objevil kapitán Maritn Vágner.

Hradci se znovu nepovedl vstup do utkání

Boleslavští zkraje utkání zatlačili soupeře a už ve druhé minutě poprvé slavili. Díky dobrému clonění před brankářem skončil projektil vyslaný od modré Romanem Němečkem až v síti – 1:0. Další šanci měl Kasík, který se vydal mezi kruhy, jenže ideální přihrávku neusměrnil mezi tři tyče.

O dvě minuty později zaznamenali domácí druhou branku. Nejdříve velkou šanci pro Demela vytvořil Rys, první jmenovaný však kotouč za Čecha nepropasíroval. Pak ale domácí udeřili. Martin Koudelka na levé straně plácl do puku a ten prošel pod pravým betonem nic nevidícího brankáře Čecha – 2:0.

Tlak Mladé Boleslavi neustával. Ve vlastním oslabení zahrozil Výborný, ale po vyjetí před bránu ho nakonec trojice bránících hráčů zastavila. Hradečtí působili mdlým dojmem. Jako by předem počítali s nepořízenou. Soupeř byl aktivnější. O tom, jak vypadala první třetina napovídá i poměr střel 18:8 z pohledu Boleslavi.

Lvům soupeř znovu utekl

Do prostřední části zápasu nastoupili hosté odhodlaněji, leč znovu neuběhly ani dvě minuty a brankář Východočechů musel lovit puk ze sítě. Postaral se o to David Výborný, když počkal, dokud se brankář zcela nepoloží na led, a poté zakončil přesně pod břevno – 3:0. Odpověď Hradce na sebe nenechala dlouho čekat. David Švagrovský zůstal zapomenutý na modré, kam dostal nahrávku a svůj únik zakončil přesnou střelou nad Willův beton – 3:1.

Hosté zjistili, že se proti Středočechům dá hrát a mnohem častěji stěhovali hru do jejich obranného pásma, k čemuž jim pomohly i dvě přesilové hry. Ale gólu se dočkali fanoušci týmu v zeleném. A že to byla akce parádní. Rys si s Koudelkou při přechodu do útočné třetiny dvakrát narazil a pak přesným pasem přes tři hráče soupeře oslovil Tomáše Demela. Ten s klidem a ve velkém stylu naznačil rameny blafák do bekhendu, aby následně zakončil – 4:1.

Tatáž boleslavská formace řádila dál. Rysovi se nepodařilo využít přesilovku – jeho sražená střela dopadla na břevno. Na zadní tyči ještě číhal Demel, ale ani on neposedný touš nedokázal dopravit za brankovou čáru.

Snížení na rozdíl dvou branek už nic neřešilo

Třetí perioda přinesla vyrovnaný hokej s menším počtem šancí. O to častěji se hrálo ve čtyřech. Hostující celek si v nich mnoho příležitostí ke korekci stavu nevypracoval. Výjimkou byl závar z padesáté minuty, při kterém však Will obstál. Boleslav už se nikam nehnala a více se soustředila na bránění tříbrankového náskoku.

Zkomplikovala si to ale svou nedisciplinovaností. Důrazný Hrdel se za hostující brankou dostal do křížku s hostujícím Roupcem. Vzájemná šarvátka znamenala hradeckou početní výhodu a možná poslední šanci jak něco se stavem zápasu udělat. Bruslaři se, stejně jako v předchozích případech, i v tomto oslabení ubránili. Druhá branka Hradce přišla příliš pozdě.

Moskal v rohu kluziště dobruslil kotouč. Lukáš Finsterle, najíždějící mezi kruhy, si klepl hokejkou o přihrávku, kterou také dostal a z první překonal Willa střelou na vzdálenější tyč, což znamenalo úpravu skóre na 4:2. Boleslav už zápas nepustila. Domácí si tedy do prvoligové tabulky připisují tři body.

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav):
Začali jsme dobře, úvod se nám povedl, jak jsme si představovali. Později už, řekl bych, ta hra nebyla tak pěkná. Soupeř zabral, takže to bylo celé takové udřené. V těchto chvílích jsme hodně těžili z toho, že jsme dali ty dvě branky v první třetině. Šlo víceméně už jen o to, dohrát to do konce a získat tři body. Soupeř nebyl v lehké situaci, má zraněné hned tři centry, a to se zkrátka projeví. Na zápas jsem se těšil, přece jen jsem v Hradci spoustu let působil.

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Měli jsme špatný vstup do zápasu. Ačkoliv jsme očekávali, že Mladá Boleslav bude hrát hodně aktivně, nedokázali jsme se s tím popasovat. Byli jsme měkcí, měli jsme příliš velký respekt. Spadly nám tam dva rychlé a relativně laciné góly, které ovlivnily všechno ostatní. Sice jsme dokázali snížit, ale soupeř má natolik zkušené hráče, aby se nenechal rozhodit. Vítězství si Boleslav pohlídala.