Rozhovory
ne 7.10.2012 | David Bohata, Sanny Muharem

Začátky máme opravdu hrozné, smutně přiznává Jakub Čech

Začátek zápasu v Mladé Boleslavi přinesl opět hradecké zaváhání. Východočeši totiž znovu prohrávali již v úvodu střetnutí, což jim na psychice rozhodně nepřidalo. Naopak domácí byli při chuti a v první třetině nenechali hradeckého strážce svatyně odpočinout. Jakub Čech musel řešit několik spletitých situací. „Možná nejsme na začátku dostatečně koncentrovaní,“ pokouší se najít příčinu špatných začátků právě zmiňovaný gólman.

Hradecké trápí jedna nelichotivá skutečnost. Již poněkolikáté v letošním ročníku soutěže inkasoval ihned zkraje duelu. „Tohle už se nám stalo x-krát po sobě,“ je si vědom sám brankář Jakub Čech. „Zase jsme prohrávali 0:2 a proti takovému mužstvu, jako je Mladá Boleslav, se to pak těžko dotahuje. Ty začátky máme zkrátka hrozné,“ neváhá pálit ostrými královéhradecký brankář.

„Sice se nám podařilo otočit zápas proti Ústí, ale to se nám nebude dařit pořád. Je na čase s tím něco dělat,“ konstatuje. Hradečtí však ve druhé periodě srovnali se soupeřem krok a byli také nebezpeční. V čem může být příčina? „Nevím, nevím. Opravdu vůbec nevím. Jasně, druhá třetina už byla o něčem jiném. Možná nejsme na začátku dostatečně koncentrovaní, těžko říci,“ marně hledá pro úvodní výpadky vysvětlení.

Královští lvi dokázali nasbírat pouze sedm bodů. Je to tedy nejhorší vstup do sezóny za poslední roky. Nepovedený začátek utkání jej pak provázel v zápasech s Jihlavou, Ústím nad Labem, Litoměřicemi, Šumperkem a právě s Mladou Boleslaví. Naopak povedený úvod do střetnutí měli hradečtí hokejisté jen s Mostem a Havlíčkovým Brodem.

Středočeši se na svém kluzišti prezentovali velmi aktivním hokejem. V první třetině se doslova valila jedna střela za druhou právě na svatyni, kterou hájil Jakub Čech. Narodily se tak hned dva góly. „Boleslav hrála výborně. Její beci nahazovali do skrumáže před naší brankou. Takhle padl například první gól. Proletělo mi to mezi nohama, vůbec jsem nestihl zareagovat,“ komentuje předváděnou hru domácích hráčů.

Hradec Králové se pak postupem času také dostával na dostřel, ani jednou se však nedokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky. Východočeští hokejisté měli k dispozici celkem devět přesilových her, z těch však nedokázali nic vytěžit. „Mladoboleslavští dobře bránili. Rychle k nám přistupovali, naši obránci tím pádem neměli tolik času na střelu. Těžko se to hrálo, soupeř byl všude o krok dříve,“ uznává kvality soupeře brankář Jakub Čech.

Domácí celek si tak pohlídal před zraky svých fanoušků tři body. Hradec naopak odjíždí ze středu Čech s nepořízenou. V tabulce se tak opět propadl o něco níže. „Musíme se dát do kupy a soustředit se na další zápas doma. Hlavně to už chce pohlídat si ten začátek,“ varuje závěrem hradecká jednička v brankovišti Jakub Čech.