pá 30.8.2019 | Anna Marie Kokrhounová | Foto: Helen Brabon

Nedisciplinovanost a nevyužité přesilovky. Lvi podlehli Ďáblům 2:3

Třetí účast v Lize mistrů zahájil Hradec na ledě velšského Cardiffu. Do zápasu nevstoupil špatně a v 12. minutě se dostal do vedení zásluhou přesné střely Radovana Pavlíka. Ve druhé třetině však přišla ze strany Mountfieldu četná vyloučení, která vyústila až v oslabení 3 na 5. To Ďábli stoprocentně využili a dvěma góly otočili vývoj zápasu. V poslední dvacetiminutovce se Hradec tlačil za vyrovnáním, Cardiff však stihl přidat ještě jednu branku a gól Vincoura tři sekundy před koncem znamenal pouze snížení na konečných 2:3.

V prvním ostrém zápase sezóny vsadili trenéři v brankovišti na Marka Mazance. Do svého prvního zápasu v hradeckém dresu naskočil Philip Samuelsson, který zaujmul místo po boku Petra Zámorského v první obranné dvojici. Do nabité sestavy se nevešli Adam Kubík, Lukáš Vopelka a Matěj Chalupa.

Hradec byl herně lepší, prosadil se však pouze jednou

Hradečtí do utkání vstoupili aktivněji a Ben Bowns byl zpočátku ve větší permanenci než jeho hradecký protějšek. Přestože Východočeši pálili na branku Cardiffu ze všech stran, jejich střely nebyly příliš nebezpečné a anglický maskovaný muž je bez problémů likvidoval.

Domácí hokejisté strávili delší čas v útočné třetině až při vyloučení jednoho z hráčů Mountfieldu a ačkoliv se kotouč několikrát objevil poblíž hradeckého brankoviště, vždy byl včas odklizen do bezpečí. Následně si přesilovku vyzkoušeli také Lvi, dobře odehraná početní výhoda ale gólem neskončila i kvůli kvalitní hře Velšanů do obrany.

Gólové skóre zápasu otevřel v 12. minutě Radovan Pavlík, který z pravého kruhu ránou bez přípravy zamířil přesně k bližší tyči – 0:1. Po vstřelení gólu Hradec nepolevoval a ve svém vlastním oslabení navíc párkrát ohrozili klec Ďáblů. Ti s Východočechy ale nadále hráli poměrně vyrovnanou partii a další gól českému týmu do konce třetiny nedovolili. Po prvních dvaceti minutách tak Hradečtí odcházeli do kabin s nejtěsnějším možným vedením.

Četná vyloučení stála Mountfield vedení

Druhou třetinu Východočeši zahájili zkrácenou přesilovkou, následně se ale sami provinili nedovoleným zákrokem a museli také do čtyř. V plném počtu tak oba týmy začaly hrát až po necelých třech minutách prostření periody. Oba týmy se prezentovaly dobrou obrannou hrou, která byla urputnější než v první třetině, a žádné výraznější šance tak k vidění nebyly.

Zápas byl nadále vyrovnaný. V půlce duelu však přišla komplikace pro Hradecké, když se po dvou slepených faulech museli bránit Velšanům ve třech. Minutu dlouhou nevýhodu Lvi nezvládli a Cardiff vyrovnal. Nahození od modré čáry sice Mazanec zvládl vyrazit, kotouč se ale odrazil přímo na hokejku Blaira Rileyho, který zakončoval do odkryté brány – 1:1.

Klasická přesilovka Ďáblů pokračovala a domácí se záhy dostali do vedení, když střelu Charlese Lingleta šikovně ztečoval pod horní tyč Mike McNamee – 2:1. Hra se vyostřovala a místo útočných akcí šel Hradec znovu do čtyř. Ke konci třetiny se však karty obrátily a přesilovku 5 na 3 si vyzkoušeli i Hradečtí. Ti ale velkou část početní výhody strávili mimo útočné pásmo a Velšané si tak svůj náskok pohlídali až do zaznění druhé sirény.

Cardiff navyšoval, Lvi pouze korigovali

Hradečtí své zbraně neskládali a už od začátku poslední dvacetiminutovky se hnali za vyrovnáním. Bowns svým klidem v bráně Cardiffu trápil hradecké útočníky a za brankovou čáru nepustil ani dobré střely Smoleňáka a Červeného. V 45. minutě však Východočeši hrubě chybovali, když na modré čáře zapomněli na Charlese Lingleta. Ten se nikým nerušen vydal na Marka Mazance a propálil ho střelou nad lapačku – 3:1.

Hra Mountfieldu se oproti druhé třetině zvedla a Východočeši zatápěli velšské obraně. To vyústilo v několik nedovolených zákroků Cardiffu a domácí šli rázem znovu do tří. Přesilovky se však v tomto utkání Hradci nedařily a ani v tomto případě tak neskóroval. Hráčům Mountfieldu navíc v klíčových momentech chyběla jistá sehranost a Velšané tak byli nadále o dva góly lepší.

Cardiff Lvům snahy o vyrovnání maximálně ztěžoval jak dobrým výkonem brankáře, tak kvalitní hrou na mantinelech. Nakonec se Lvi ale kýženého snížení přece jen dočkali, když tři sekundy před koncem z mezikruží propálil brankáře Ďáblů Tomáš Vincour. Více už Hradečtí během třetí třetiny nestihli a z Cardiffu tak odjeli bez bodů.