so 31.8.2019 | Daniel Krátký, Tomáš Borovec

Rozhodly naše zbytečné fauly, ví o utkání v Cardiffu Radovan Pavlík

Vstup do Ligy mistrů hradeckým hokejistům nevyšel. Na ledě britského Cardiffu totiž prohráli po nepovedené druhé třetině 2:3. Na obou brankách hostujícího týmu se podílel Radovan Pavlík, jenž vstřelil první gól zápasu a přihrál na závěrečnou trefu Tomáše Vincoura tři vteřiny před závěrečnou sirénou. Jak viděla hradecká osmadevadesátka utkání proti velšskému protivníkovi?

Na úvod CHL jste prohráli ve Walesu 2:3. O jak moc náročné střetnutí se jednalo?
Věděli jsme, že v Cardiffu to bude nesmírně těžké, ať kvůli zdejším fanouškům nebo osobním soubojům. Bohužel se ukázalo, že to byl opravdu těžký zápas. Asi nás zlomila oslabení ve druhé třetině. Byli jsme lepší, ale oni se dostávali do hry v přesilovkách. To byl asi zlom.

Vy jste byl jedním ze dvou úspěšných střelců hradeckého týmu. V první třetině vaší brankou vyvrcholil dobrý výkon. Co se stalo ve druhé třetině, že jste zmizeli z ledu? Byla za tím oslabení?
Máme speciální formace na přesilovky i oslabení. A když pak oslabení hraje půlku třetiny šest kluků, tak ono je to znát. Zbytek je studený a než se do toho zase dostaneš, tak je konec třetiny a připravuješ se na další. Takže asi proto jsme vypadli, někteří byli zatavení, někteří ne. Bohužel, musíme se ponaučit z těch chyb a nesmíme být vylučovaní. To je doména asi všech týmu. Každý chce hrát přesilovky, ve všech ligách, a rozhodnout zápas.

Jak velkou roli hrála v utkání skutečnost, že v Cardiffu je mnohem širší kluziště než v Hradci Králové?
Nevím, na to moc nekoukáš. V lize je zase malé hřiště na Kladně, takže na to nesmíš koukat. Musíš se dobře připravit. Bohužel jsme to tady nezvládli a musíme se připravit na Frölundu, a tam uspět alespoň za dva body, abychom mohli pomýšlet na postup ze skupiny.

Rozhodla o osudu utkání druhá třetina, ve které měli domácí přesilovku 5 na 3, následně 5 na 4 a obě tyto herní situaci využili? Naopak vy jste ve dvojnásobné výhodě neuspěli.
Jak se říká, když nedáš 5 na 3, nemůžeš vyhrát a bohužel se to ukázalo. My jsme to měli dvakrát, nic jsme nedali. Oni jednou a dali gól, pak i v 5 na 4. Nechci říct, že nás to zlomilo, protože jsme byli celou třetí třetinu lepší. Ale bohužel ty přesilovky.

„Situace ve skupině může být zamotaná. My i Frölunda do toho půjdeme na 120 %. Chceme si odvést tři body.“

98 Radovan Pavlík (o Lize mistrů)

Zaskočil vás velšský protivník v něčem?
Věděli jsme, že Britové budou hrát nesmírně do těla a jeden na jednoho. A to se ukázalo, že umějí hrát velice dobře, důrazně. Ani nás nepřekvapili, bylo to spíš o nás. Bohužel, jak jsme udělali chyby, šli jsme na trestnou, tak tím se to rozhodlo.

Ono se ani nejednalo o Brity, ale ve čtrnácti případech o severoamerické hokejisty. Asi se dal očekávat takový styl hry, a to vám asi příliš nevonělo?
Připravovali jsme se na to, že se s nimi nebudeme pošťuchovat a rvát, že na ně prdíme. Bohužel rozhodly zbytečné fauly. Bylo to o nás. Měli jsme dát dva, tři góly a bylo by možná po nich. Ale je hnali dopředu ještě výborní fanoušci.

Možná se dalo očekávat, že budete hrát větší počet přesilovek. Ale bylo to naopak, vy jste byli častěji vylučovaným týmem.
Musíme se z těch chyb ponaučit a jít dal. Ve Frölundě je nový den, nový zápas. A už se na to nesmíme koukat. Musíme se ponaučit. Situace ve skupině může být zamotaná. My i Frölunda do toho půjdeme na 120 %. My si budeme chtít odvést všechny tři body.