ne 23.3.2014 | Martin Voltr

Odplata vyšla na výbornou, ve čtvrtfinále je znovu vyrovnáno!

Historicky první domácí výhra v extraligovém play-off je na světě! Hradečtí hokejisté se zvládli ve čtvrtém čtvrtfinále Zlínu pomstít za předchozí výsledek a i když po první třetině prohrávali, ve zbytku zápasu předvedli naprosto sebejistý výkon a vydatným gólovým příspěvkem svátečních střelců si vysloužili obrat až do vítězného stavu 5:1. V sérii se tak za stavu 2:2 jede opět od nuly, páté utkání je na programu ve středu na půdě Ševců.

Hradečtí trenéři chtěli po třetím čtvrtfinále udělit mužstvu impuls, proto poslali do brány tentokrát Ondřeje Kacetla. V obraně chyběl František Ptáček, třetí a čtvrtá útočná formace opět nastoupily v novém složení.

Stadion zmrazil gól do šatny

Utkání nemuselo pro domácí začít vůbec šťastně. Obrana hlásila poplach hned po dvaceti sekundách, kdy se Ševci hnali do přečíslení a Köhlerovu střelu naštěstí zastavila tyčka. Postupem času se ale Mountfield stejně jako o den dřív dostal do sedla, a to znovu díky dvojnásobné přesilovce. Tentokrát ji ale využít nedokázal.

Na projektil Frühaufa Kašík dobře viděl, ani Tvrdíkovi nedovolil zakončit závar gólově. Dobrým střeleckým pokusem se pak prezentoval Rudolf Červený, ale brankář byl opět na svém místě a obránci znemnožnili Východočechům dorážet.

A tak zákonitě musely přijít možnosti i pro hokejisty Zlína. Obránci věděli, že jejich úkolem je častá střelba, ale Ondřej Kacetl dokázal vždy napoprvé zasáhnout. To se však změnilo v ten nejméně vhodný moment. Hosté ve své druhé přesilovce rychle zakombinovali a pouhé čtyři sekundy před přestávkou našel z velkého úhlu místo u bližší tyčky Ondřej Veselý. Velká rána pro Hradec – 0:1.

21 sekund a všechno bylo jinak!

Co ale přišlo po přestávce, to zase všem hradeckým příznivcům napumpovalo obrovské sebevědomí do žil. V rozmezí pouhých 21 vteřin přišly dvě rány do vazu Beranů a dokonalý obrat! Nejdřív se Bohumil Jank nepáral se střelou, kterou před Kašíkem přesně tečoval David Švagrovský a jel se radovat ze svého prvního gólu za extraligový Hradec – 1:1.

No a hned v dalším střídání se bleskurychlou otočkou kolem zlínské klece blýskl Tomáš Knotek a domácí vedli 2:1! V pravý čas tak přišel příspěvek třetí a čtvrté řady, které v sérii ještě na gól čekaly.

Namále měli hráči Mountfieldu v oslabení v polovině zápasu. Hlavně když se puk vykutálel do zadní pozice na hokejku Jiřího Marušáka, jehož tvrdá dělovka však hradeckou klec úplně minula. Jinak se hra stěhovala ze strany na stranu a diváci si užívali hodně kvalitní hokejovou podívanou.

Tři přesilovky = tři góly

Zlín se za nejtěsnějšího stavu mohutně snažil zápas zvrátit zpátky, ale čím dál víc ho srážela vyloučení. Rozhodčí neměli pro provokace hostujících hokejistů sebemenší pochopení, což bylo pro konečný výsledek jedním z klíčových faktorů. Ve třetí třetině totiž Hradečtí využili hned tři přesilovky! První akci tradičně rozjel Šimánek, jehož pokus dorážel Kudrna jen do tyče, ale Tomáš Mertl už neměl potíže uklidit puk do prázdné brány – 3:1.

V tu chvíli Východočeši chytili otěže zápasu naplno do svých rukou a už je nepustili. Skvělé publikum se dočkalo bonusu v podobě pěstní výměny názorů mezi Mertlem a Holíkem, ovšem potom i další trefy. Byl to Bohumil Jank, jehož pumelenice se zastavila až o „buřtík“ v brance Kašíka a benjamínek obrany se mohl radovat ze své první branky v extraligovém play-off – 4:1.

I přes smolný inkasovaný gól v první třetině patřila bitva gólmanů jednoznačně Ondřeji Kacetlovi, který ve svém debutu ve vyřazovacích bojích vychytal 33 střeleckých pokusů Zlína. Jeho výkon, početní výhody a obrovský příspěvek svátečních střelců namíchaly ve čtvrtém čtvrtfinále lahodný vítězný koktejl! Minutu a devatenáct sekund před koncem ho navíc osladil svou premiérovou extraligovou trefou další mladík Jakub Marek a bylo vymalováno – 5:1.