Preview k zápasu
ne 23.3.2014 | Jan Vavřina

Hradec v sérii podruhé prohrává a znovu chce srovnat. Přijďte hráčům pomoci!

Ve Zlíně Mountfield ukázal, že umí Ševce porazit. Včera jasně předvedl, že s podporou v zádech od vlastních fanoušků dokáže Berany herně přehrát. Všechny tři zápasy už jsou minulostí a je třeba žít současností. Je tady totiž druhé domácí utkání v letošním play-off a je třeba ho vyhrát! Včera jste byli skvělí, buďte takoví i dnes. Pište s námi historii, buďte v 17:30 na svých místech!

Východočeši si přivezli z města Tomáše Bati velmi cenný bod, který dokázali ubojovat až v samém závěru druhého utkání. V prvním domácím měl Mountfield skvěle nakročeno k zisku druhého bodu, když po dvě třetiny Zlín prakticky do ničeho nepustil. Pak ale přišly slepené góly hostů a rázem bylo srovnáno. „Vedli jsme 2:0, pak naše čtvrtá lajna bohužel dostala dva góly, a to by se nemělo stávat. Následně už se to s námi trošku vezlo a v prodloužení byli šťastnější kluci ze Zlína,“ vrací se ke třetímu duelu právě člen čtvrté formace Michal Švihálek.

Mountfield vedl 2:0 po přesilovkových trefách Šimánka a Frühaufa. V závěru druhé části byla nabídnuta hostujícímu celku dvojnásobná početní výhoda, ale hradecká trojice, a následně i čtveřice, se dokázala lví bojovností ubránit. Po dvou třetinách to vypadalo na jednoznačnou záležitost, jenže... Závěrečná perioda se Východočechům vůbec nepovedla, dostali tři góly a nakonec byli rádi, že po druhé trefě Šimánka dotáhli utkání alespoň do prodloužení.

V nastavení byl Hradec lepší, navíc se mohl spolehnout na šestého muže v poli v podobně skvělých hradeckých fanoušků. Ti nakonec po rozhodující trefě Veselého odcházeli smutní. „Play-off pro nás znamená hodně, lidi tady tím také žijí, protože to nikdy nezažili. I kvůli fanouškům je mi líto, že to nevyšlo,“ hodnotí smutně mladý forvard. „Nedá se nic dělat, čeká nás další zápas a jede se dál!“ hecuje svůj tým i fanoušky Švihálek.

I když Zlínští přestříleli Hradec 34:28, bylo prakticky po celý zápas znát, že pánem na hřišti byli domácí. I potřetí v sérii tak vyhrál tým, který v daném zápase rozhodně nepřevyšoval svého soka. Sobotní porážka už je ale zapomenuta, jede se dál! Hned v neděli se Hradec se Zlínem střetně znovu, a sice od 17:30, kdy odstartuje čtvrté utkání, a Hradec chce rozhodně uspět a zase srovnat stav série!

Zapomenout, poučit se, dál bojovat. Taková slova byla nejčastěji slyšet z týmu královéhradeckých hokejistů. „Chceme na to zapomenout a jít dál. Nemá cenu po sobě křičet, to nikomu nepomůže,“ přemýšlí hráč s číslem 71. „Je jenom na nás, abychom sérii se Zlínem otočili a v play-off pokračovali. V neděli jdeme do dalšího zápasu a chceme ho vyhrát!“ hlásí odhodlaně šikovný útočník.

Co změnit, aby bylo nedělní utkání pro Mountfield úspěšné? „Musíme být zodpovědnější, nesmí se stát, aby čtvrtá pětka dostala dva góly,“ káže Švihálek. „Zpátky do Zlína by se nám jelo lépe za stavu 2:2 než 1:3. Nechceme být v křeči, ale nedělní zápas potřebujeme vyhrát. Musíme to urvat a dotáhnout stav série. Chceme vyhrát a přes Zlín postoupit!“ nekličkuje Michal Švihálek.

Vstupenky, kterých je na pokladnách zimního stadionu v Hradci Králové stále dostatek, si můžete koupit prakticky po celou neděli, a sice od 9 do 12 hodin a od jedné hodiny odpolední až do začátku střetnutí.