Rozhovory
ne 23.3.2014 | Jan Vavřina

Dvoubodový Bohumil Jank: Musíme mít chladnou hlavu a hrát to svoje!

Kdo v neděli v podvečer nebyl na hradeckém zimním stadionu, ten prohloupil. Trenéři Mountfieldu udělali v sestavě před čtvrtým čtvrtfinále několik změn v sestavě a dá se říci, že se všechny vydařily na jedničku. Ondřej Kacetl vychytal první výhru v extraligovém play-off, letos poprvé se trefili David Švagrovský s Jakubem Markem. Zřejmě nejpříjemnějším překvapením večera se zdá být změna v obraně, kde se Bohumil Jank se zaskvěl dvěma body za gól a asistenci!

Po vyrovnaných zápasech přišla celkem jasná záležitost, navíc se trefili hráči, kteří příliš často neskórují. Co na to říkáte?
Před zápasem jsme si řekli, že třetí a čtvrtá lajna musí přidat a více se tlačit do brány. To jsme dělali a padly z toho dva góly, za to jsme pochopitelně rádi.

Je velká vzpruha, po prohraném zápase zase zvítězit?
V sobotu měl Zlín štěstí, napadalo mu to tam, dva góly byly s odrazem. Byla to smůla. Tentokrát jsme za výhru hrozně rádi, protože by nám nepomohlo jet do Zlína za stavu 1:3. Takhle je vidět, že je to vyrovnané a můžeme tam hrát s čistou hlavou, protože nejsme pod extra velkým tlakem.

První gól jste dostali na konci první třetiny, co jste chtěli změnit do těch dalších dvou?
Hráli jsme celých šedesát minut pořád to samé – důrazně, tlačili se do brány, a díky tomu jsme to otočili.

Konečně jste porazili Zlín větším rozdílem. Jaká byla atmosféra v kabině i s ohledem na to, že jste přispěl k výhře gólem a asistencí?
Atmosféra je výborná, my si play-off užíváme a jsme za něj strašně rádi. To, že mám po zápase gól a asistenci, je jen navíc. Ode mě se nečeká, že budu bodovat, ale že budu hrát defenzivně. Za dva body jsem ale rád.

Co říkáte na střelce zápasu? Vy jste dal druhý gól v sezóně, David Švagrovský první, stejně jako Jakub Marek...
Je play-off a je úplně jedno, kdo dá gól. Hlavně že jsme vyhráli.

Po dlouhé době se do brány postavil Ondřej Kacetl. Čekali jste to?
Je to třeba změna k dobrému. Jak Kanty, tak Ondra chytají výborně. Vždycky, když šel Káca do brány, tak ukázal, že kvalitu má, a podržel nás. Kanty chytal celou sezónu výborně a je dobře, že máme vyrovnanou dvojici.

Co říkáte na neustále dohrávání a osekávání ze strany Zlína?
Víme o tom, že jsou takoví, hrají tak celou sezónu. Snaží se něco vyprovokovat, aby zlomili zápas a změnili rytmus hry. My musíme mít chladnou hlavu a hrát si pořád to svoje.

Myslíte, že se vám to zatím daří?
Ano, teď jsme to zvládli bravurně. Vyloučených jsme moc neměli a když už, tak to bylo často vzájemné.

Je dobře, že teď pojedete do Zlína s vědomím, že tam umíte vyhrát?
Bude to tam hodně důležité. Kdo získá bod na 3:2, půjde do dalšího zápasu v pohodě. Doufám, že tam uspějeme a že to rozhodneme tady doma.

Jaký ve středu očekáváte zápas?
Myslím, že Zlín bude hrát doma odvážněji. Nebude na nás čekat, hodně po nás půjde, a v tom to budeme mít o dost těžší.