Zápasy
ne 13.9.2015 | Jan Vavřina

Pevná obrana, bezchybný Kacetl – Hradec slaví první výhru!

Zápasové menu

První venkovní zápas, první výhra za tři body, první nula. Mountfield HK zajížděl ve druhém kole na led Olomouce, která, stejně jako hosté, své první utkání prohrála. Bylo tedy jasné, že kdo zvládne tento duel lépe, připíše si první výhru do tabulky. Východočeši otevřeli skóre ve 13. minutě zásluhou Jaroslava Kudrny, od té doby se semkli, bojovali... Těsný náskok pojistil gólem do prázdné brány v čase 59:40 Rudolf Červený, Ondřej Kacetl podpořil výhru třiatřiceti zákroky a spolu s týmem se radoval z první výhry v sezóně!

Mountfieldu HK se před utkáním vyprázdnila marodka, do hry nastoupil už i Rudolf Červený. Ten se postavil do čtvrté formace k Tvrdíkovi a Vantuchovi, čímž posunul Pavlíka na pozici třináctého útočníka.

První část herně pro Olomouc, výsledkově pro Mountfield

Zápas dvou poražených z 1. kola začal zhurta, hned první střídání přineslo šanci na každé straně. Jenže dopadly stejně jako další v následujících minutách – přestože se týmy dostávaly do střeleckých pozic, kotouče obvykle končily mimo třemi tyčemi.

Těsně před polovinou třetiny dostal puk do ideální pozice Adam Zeman, ale ani jeho rána neměla gólové parametry, podobně jako další dvě šance Mikúše. Výčet těchto šancí dává najevo, že byli domácí v útoku nebezpečnější, přesto inkasovali jako první. Jaroslav Kudrna opět projevil instinkt střelce a se štěstím se prosadil zpoza brány, když končila 13. minuta – 0:1.

Závěr třetiny velmi ovlivnily fauly obou týmů, ve kterých měla Olomouc opět sérii velkých šancí. V posledních dvou minutách bylo uděleno celkem pět menších trestů – Mountfieldu se naskytla dvojnásobná přesilovka, ale fauly Pilaře a Šimánka poslaly i hosty do tří.

Přestalo se faulovat, obrany se zformovaly

Po vypršení olomouckých trestů si mohli přesilovku 5 na 3 zahrát také domácí, ale i oni ji odmítli svými fauly. Přesto měli velkou šanci ke skórování – před brankou zůstal osamocený Tomáš Mikúš, ale Kacetlův beton nepřehodil.

Po vypršení trestů přišel první velký tlak Hradce Králové v zápase, šance Jiřího Šimánka ani střela od modré Karla Pilaře se neujaly. Mora o sobě dala vědět pohotovou ránou Buce po Vydareného chybě, Kacetl ani tentokrát zasahovat nemusel.

Následující minuty se nesly ve znamení dominance obou obran nad ofenzívami, ani jeden z týmů nehodlal soupeře pustit do vážnější šance, nakonec se tak stalo pár vteřin před druhou sirénou, a to na obou stranách. Za Mountfield se mohl poprvé trefit Karel Pilař, na druhé straně měl pár vteřin před koncem třetiny velkou šanci Kafka, ale bekhendem skóre zápasu nesrovnal.

Marné olomoucké snažení proti pevné defenzivě Hradce

Závěrečné dějství načal Miroslav Holec, který zkoušel překvapit Kacetla, ten ale i díky dobrému postavení neměl s lapením kotouče větší problém. Možná i tato akce byla pro tým Petera Draisaitla varováním, že jestliže chce uspět, musí zpevnit defenzivu.

A to se podařilo. Následující minuty byla obrana Mountfieldu takřka nepropustná, Kohouti se dostali do lepších střeleckých pozic jen díky vyloučení hostů. Hradec se naopak nikam nehnal, Konrád si tak musel poradit pouze s nahozenými ze střední či větší vzdálenosti.

Jeden z nejdůležitějších zákroků si schoval hradecký gólman na 59. minutu. V ní mířil Marek Laš do horního rohu, Kacetl však na poslední chvíli dokázal lapačkou kotouč vyrazit. Následovala power-play domácích, ve které přiťukl Tomáš Knotek puk Rudolfu Červenému, jenž pojistil v čase 59:40 výhru Hradce Králové. Ten tak získal letos poprvé tři body, na kterých se výraznou měrou podílel Ondřej Kacetl svými třiatřiceti bezchybnými zákroky.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jaroslav Bednář 0 0 0 0 4
Adam Courchaine 0 0 0 0 0
Rudolf Červený 1 0 1 1 0
Rastislav Dej 0 0 0 0 0
Stanislav Dietz 0 0 0 1 0
Peter Frühauf 0 1 1 1 2
Filip Hronek 0 0 0 0 0
Brian Ihnačák 0 0 0 0 2
Bohumil Jank 0 0 0 0 0
Tomáš Knotek 0 1 1 2 0
Bedřich Köhler 0 0 0 0 2
Jaroslav Kudrna 1 0 1 1 0
Roman Kukumberg 0 0 0 0 0
Radovan Pavlík 0 0 0 0 0
Karel Pilař 0 0 0 1 2
Martin Pláněk 0 0 0 0 0
Jiří Šimánek 0 0 0 2 2
Michal Tvrdík 0 0 0 0 0
Lukáš Vantuch 0 0 0 0 0
René Vydarený 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 33 0 33 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Zdeněk Venera (HC Olomouc):
Byl to bojovný zápas, z naší strany tam bylo nasazení a snaha. Rozhodl jeden gól, takový propašovaný. Co se týče defenzívy, hráli jsme mnohem lépe než na Spartě, bránili jsme docela dobře a Hradec taky. Ale kde máme obrovský problém, to je útočná třetina. Měli jsme přes třicet střel, ale nejsme efektivní, za dva zápasy máme jeden vstřelený gól. V produktivitě se trápíme.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Vyhrát v Olomouci, hlavně na začátku sezóny, to jsou vzácné body. Protože tady se hraje velmi těžce. Zápas jsme dobře rozehráli, ale pak nám ho trochu zkazila vyloučení, domácí začali bruslit, lítat a drželi nás hodně pod tlakem. Měli jsme dost co dělat, abychom se vrátili do hry. Potom už to bylo ubojované, hodně jsme bránili, což se nám jakž takž dařilo. Ale ještě tam jsou nedostatky. Málo jsme se drželi na puku a v systému se nepohybujeme stoprocentně. Tří bodů si vážím, co se týče bojovnosti, bylo to v pořádku. Lukáš Vantuch odstoupil po tom, co dostal ránu do hlavy. Jestli má otřes mozku, to ještě nevíme.

Foto: HC Olomouc