Zápasy mládeže
ne 1.4.2018 | Klára Petrásková

Plzeň padla, Hradec slaví! Mladší dorostenci jsou mistři České republiky!

Zápasové menu

Tohle zaslouží hlubokou poklonu! Mladší dorostenci nebyli v duelu s Plzní jednoznačně lepším mužstvem, bojovností a týmovým výkonem ale dokázali rozhodující mač urvat. Nervy drásající klání rozsekl až v 55. minutě Daniel Šedivý, pár chvil nato už Východočeši mohli naskákat na jednu hromadu. Po třech letech se do Hradce vrací pohár pro mistry ELIOD extraligy mladšího dorostu!

Západočeši začali aktivněji a v oslabení šli do vedení

Plzeň vstoupila do utkání opravdu hladově. Aktivně napadala, dohrávala souboje, tlačila se před hradeckou bránu. Hned v 5. minutě to ale s důrazem u mantinelu trochu přehnal Adamec a vyfasoval trest do koce utkání. Jenže v dlouhé pětiminutové přesilovce toho Mountfield moc nepředvedl a naopak na druhé straně se ve vlastním oslabení prosadili Plzeňští.

Do samostatného úniku upláchl Dominik Soukup, a i když napoprvé Sajdla v bráně nepřekonal, dorážka mu už vyšla – 1:0. A i nadále diktovala tempo hry především ve všech směrech velmi aktivní Škoda. Hradečtí se lehce oklepali až v přesilovce koncem třetiny, zamířit za Čechova záda ale ani tak nedovedli.

Hradečtí odpověděli taktéž ze samostatného úniku

Druhá část se nesla v o poznání vyrovnanějším duchu. První větší příležitost měl na holi plzeňský Marcel, jenž se u levé tyče dostal k dorážce, Sajdl však nechal natažený beton a udržel touš před lajnou. Západočeši měli následně několik vteřin dokonce dvojnásobnou početní výhodu, Hradečtí ale dokázali ubránit svou svatyni.

A návrat z trestné lavice využili ve svůj prospěch. Filip Boštík totiž upláchl od časoměřičů rovnou k bráně, kde sice napoprvé gólmana neprostřelil, puk se však poté i přes to odrazil a zaloudal až do plzeňské sítě – 1:1. Stejně jako začátek třetiny, také její zbytek byl z obou stran bojovný a o vyloučení, především na hradecké straně, nouze nebyla. Avšak přestože Plzeňští strávili v přesilovkách hodně času, recept na východočeskou obranu tentokrát nenašli.

Šedivého trefa rozhodla o hradeckém titulu!

V úvodu druhé třetiny pálili z podobných pozic z mezikruží Janda a Boštík, plzeňský brankář byl ovšem pozorný. A pak přišla vlna hradeckých trestů, která dostala na koně Západočechy. Těch byl najednou plný led a Sajdl musel likvidovat jeden kotouč za druhým. Dvě obrovské příležitosti měl například Hamšík, jeho dělovky od modré lajny ale pokryl skvělými zákroky Sajdl.

Čas ubýval, nervozity přibývalo. Plzeň svého soupeře tlačila, jenomže klíčový moment zápasu se odehrál v jejím obranném pásmu. Daniel Šedivý si krásně najel do palebné pozice a přesně mířenou švihovkou na lapačku poslal Lvy pět minut před sirénou do vedení 2:1! Hradecký tábor už těsný náskok zvládl ubránit až do konce a po vypršení 60. minuty propukla radost. Hradec Králové se stal mistrem České republiky v kategorii mladšího dorostu pro sezónu 2017/18!

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Boštík 1 0 1 1 2
Jan Boukal 0 0 0 1 0
Matyáš Budina 0 0 0 -1 2
Martin Drbal 0 0 0 0 0
Martin Janda 0 0 0 0 0
Jan Jušta 0 0 0 1 0
Jaroslav Kašpar 0 2 2 1 2
Kryštof Lang 0 0 0 -1 0
Petr Moravec 0 0 0 0 0
Jakub Naar 0 0 0 0 14
Marek Pelda 0 0 0 2 0
Tomáš Perička 0 0 0 -1 0
Matěj Pinkas 0 0 0 1 12
Daniel Šedivý 1 0 1 1 2
Radim Šlaicher 0 0 0 0 0
Šimon Táborský 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Sajdl 60 0 1 28 96,55 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Vojan (HC Plzeň 1929):
Bezprostředně po finále převládal smutek, že jsme to nedotáhli na zlato. Ale jsem na kluky pyšný, protože to, jakým způsobem jsme dnes Hradec přehráli, je pro mě známkou toho, že jdeme správnou cestou. Soupeř svoje dvě šance proměnil a bohužel my ne, pokračovalo naše trápení v koncovce ze včerejška. Ale právě herní projev je pro mě příslibem do budoucna, máme dost talentu i pracovitosti na to, abychom to v další sezóně napravili. Gratulujeme soupeři.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Ve finále se sešla mužstva, která celou sezónu vévodila svým skupinám. Plzeň skupině Západ a pak v následné nadstavbě a my skupině Střed. Oba mančafty měly svojí sílu. My měli hokejovou a oni hrubou. Naštěstí zvítězila ta hokejová. Je to nádherné!