ne 25.11.2018 | Redakce

Série venkovních porážek pokračuje. Lvi podlehli v prodloužení Liberci 3:4

Jako už tradičně vyhecované bylo další střetnutí Mountfieldu s Bílými Tygry. Po opatrnější bezbrankové první třetině přišly čtyři branky ve druhém dějství. Lvi vedli, Severočeši otočili na 2:1, jenže Hradečtí stihli ještě do druhé sirény vyrovnat. V devětačtyřicáté minutě předvedl famózní akci Cingel, který zařídil celku z města pod Bílou věží těsný náskok. Severočeši však zvládli při hře bez gólmana vyrovnat a dvanáct vteřin před koncem prodloužení rozhodl o jejich výhře Hudáček.

Hlavní kouč Východočechů Tomáš Martinec do své sestavy po utkání s Litvínovem moc zasahovat nemusel. Do souboje s Libercem udělal na soupisce jedinou změnu. Daniel Rákos vyléčil svou nemoc a zařadil se na křídlo čtvrté formace. Místo tak nezbylo pro Juraje Bezúcha.

Ze začátku hrála prim defenzíva

Souboj šelem, tedy Lvů s Tygry, odstartovala šance Severočechů. Lenc šikovnou zadovkou posunul kotouč na pravý kruh, odkud rychle vystřelil Filippi, jenže Maxwell jeho pokus betonem vykopl. První hradeckou příležitost si snažil vypracovat Cingel, ale rána z levé strany byla Stříteským zablokována a na druhé straně pak mohl rychle zakončovat Lenc, který však svým projektilem z levého kruhu našel jen lapačku brankáře Mountfieldu.

Utkání chytilo hned po startu slušné tempo a oba celky se snažily útočit, prim přesto hrály obrany, které nepřipouštěly velký počet střeleckých příležitostí. Ty si dokázala vytvořit hlavně druhá liberecká formace, poměrně prudký projektil z vrcholu pravého kruhu poslal na bránu Lvů Filippi, jenže Maxwellova lapačka byla dostatečně rychlá. Východočeši následně pěkně sehráli akci tři na dva, na jejímž konci byla rána Vopelky z levé strany, která však připraveného Willa nezaskočila.

Hradecký útočník měl o chvíli později největší šanci Lvů v první třetině, puk se k němu po několika odrazech dostal do předbrankového prostoru. Vopelka stál tváří v tvář Willovi, ale kotouč namířil jen do hrudi brankáře Bílých Tygrů. V závěru dějství se ještě snažil Chalupa nachytat gólmana Liberce na přední tyči, která však byla strážcem svatyně Severočechů dobře pokrytá. Po dvaceti minutách tak diváci v Home Credit Areně gól neviděli.

Oba celky začaly podstatně víc pálit

Start druhé dvacetiminutovky přinesl zvýšenou střeleckou aktivitu. Nejprve musel Maxwell zlikvidovat ránu Birnera z vrcholu levého kruhu, ale následně přišly okamžiky Lvů. Will ještě zvládl udržet nulu parádním zákrokem proti dorážce Pichého, který už zakončoval do poloprázdné svatyně. Jenže pak hrál Hradec první přesilovku. Smoleňák z bezprostřední blízkosti brankáře Liberce nepřekonal, avšak chvíli poté přihrál Koukal zpoza brány na levý kruh, kam si najel Tomáš Vincour a pokusem z první namířil touš do sítě.

Jenže vedení Mountfieldu vydrželo jen sedmdesát vteřin. Liberec dostal k dispozici druhou početní výhodu, Tomáš Filippi namířil svou ránu přesně bližší k tyči a Maxwell přes clonící hráče nic neviděl – 1:1. Netrvalo dlouho a Bílí Tygři hráli přesilovku znovu. Redenbach v ní přihrál bekhendem zpoza brány na mezi kruhy stojícího Petra Jelínka, který dostal trochu prostoru a v čase 26:38 poslal Severočechy do vedení – 2:1.

Bílí Tygři mohli brzy svůj náskok zdvojnásobit, ale Filippi tváří v tvář Maxwellovi neuspěl, jeho forhendovou kličku brankář Lvů přečetl. Na druhé straně mohl srovnat Rákos, který krásně prošel mezi beky Liberce a ztroskotal až na lapačce gólmana Willa. Na konci dvacetiminutovky hráli přesilovku Hradečtí, využít ji nestihli, ale jen co se druhý vyloučený Severočechů Valský vrátil z ledu, vystřelil Cingel z vrcholu kruhů. Touš byl sražen do vzduchu, kde ho svou holí našel Radovan Pavlík, jenž jej dopravil do sítě – 2:2! Stejné skóre platilo i po konci druhého dějství.

Cingelova parádní akce a Maxwellovo selhání

V úvodu třetího dějství se do zajímavé pozice dostal Vincour, který však ranou z pravého kruhu na přední tyč Willa nezaskočil. Hradec zatlačil svého soupeře a Linhart mohl pálit z levé strany po bekhendové přihrávce Cingela zpoza brány. Přízemní pokus beka Mountfieldu však skončil jen na betonu gólmana Bílých Tygrů. O chvíli později pálil z vrcholu pravého kruhu Koukal, ale strážce svatyně Severočechů byl na ledě opět včas.

V čase 48:43 předvedl parádní individuální akci Lukáš Cingel. Hradecký útočník se protáhl po levém mantinelu přes beka, z levé strany si sjel na střed a bekhendem zakončoval. Jeho první pokus Will vykopl, na dorážku už však nestačil a Lvi otočili zápas na 3:2! Liberec začal ihned usilovat o vyrovnání, ale Filippiho rána z pravého kruhu skončila jen mezi betony Maxwella.

Brankář Lvů předvedl další důležitý zákrok, když zastavil obrovskou šanci Valského, který na něj šel sám a ranou z pravého kruhu se snažil srovnat. Následně ale předvedl obrovskou chybu při rozehrávce a Tomáš Filippi pohodlně skóroval do odkryté klece – 3:3. Východočeši by jinak nejspíš zvítězili za tři body, takhle ale museli bojovat dál o výhru v prodloužení, jelikož další branka už v základní hrací době nepadla.

Do nájezdů chybělo dvanáct sekund

V prodloužení si první větší šanci vypracovali Lvi, ale rána Radovana Pavlíka z pravého kruhu skončila na vyrážečce Willa. Na druhé straně si Maxwella položil na led Hudáček, ale lapačku gólmana Mountfieldu u tyčky nepřetlačil. Téměř z protiútoku mohl rozhodnout Smoleňák, jenž po krátké přihrávce Graňáka trefil z bezprostřední blízkosti tyč. Následně se sám před bránu Lvů natlačil Lenc, jenže brankář Hradce se skvěle roztáhl na čáře a pokus zastavil. Dvanáct sekund před sirénou ale Libor Hudáček trefil přesně z pravého kruhu pod horní tyč a série venkovních proher Lvů tak pokračuje.

Brandon Maxwell 65 35 4 31 88,57 0 0

Začátek zápasu poznamenaly přesilové hry. Dva góly jsme z nich dali, dva dostali. Potom jsme trošičku polevili a Hradec ukázal, proč je v tabulce nahoře. Po individuální chybě jsme dostali gól na 2:3. V power play jsme byli odměněni za to, že jsme ten zápas nevzdali. Nakonec jsme dali o jednu branku více a vyhráli jsme.