ne 25.11.2018 | Jan Vavřina, Vladimír Vykoukal

Chybu nikomu vyčítat nebudeme, má jasno Lukáš Cingel

Už jsou to více jak dva měsíce, kdy Mountfield slavil plnohodnotnou výhru na ledě soupeře. Prozatím stále jedinou. V Liberci byl ke třem bodům přitom hodně blízko, zásluhou agilního Lukáše Cingela se dostal ve 49. minutě do těsného vedení. Jenže to Lvi neudrželi, soupeř při power play srovnal a i přes několik hradeckých šancí v prodloužení si došel pro bonusový bod.

Z jedenácti venkovních zápasů dokázal tým Tomáše Martince urvat výhru po šedesáti minutách jedinkrát. Na druhou stranu ve více než polovině z těchto duelů získal alespoň bod. Přesně takovým případem je také utkání 22. kola na ledě Liberce. „Je to pochopitelně zklamání, výhra byla blízko,“ ví moc dobře Lukáš Cingel.

Východočeši se o ni připravili sami, a to chybou v defenzívě při soupeřově hře bez brankáře. „Udělali jsme chybu, ale nebudeme to nikomu vyčítat, to se občas stane,“ konstatuje. I přes inkasovanou branku se Lvi snažili mít hlavy nahoře, aby i tak dokráčeli za vítězstvím. „Hlavně jsme na to chtěli nemyslet. Říkali jsme si, že jdeme hrát dál, do konce byly ještě dvě minuty. Určitě jsme z toho nechtěli být frustrovaní, abychom nedostali ještě jeden,“ prozrazuje herní plány z konce třetí třetiny slovenský forvard.

Slušně zaplněná Home Credit Arena si za stavu 3:3 po šedesáti minutách mohla užít přídavek v podobě prodloužení. A bylo se na co dívat. Nejen v nastavení, ale v průběhu celého večera. Oba celky předváděly aktivní hokej, na brankáře vyslaly dohromady 71 střel. „Byl to super zápas, oba týmy ukázaly, že jsou silné,“ myslí si hráč s číslem 6.

„Za dva zápasy může to být všechno úplně jinak.“

6 Lukáš Cingel (o vyrovnanosti tabulky)

Divákům se tento mač zkrátka musel líbit. Padlo sedm branek a jak už to v zápasech Hradce a Liberce bývá, nouze nebyla ani o osobní souboje a drobné šarvátky. „Oni hrají vždycky hodně fyzicky, jsou nepříjemní před bránou. Dávají tam malé krosčeky a tak. Ne vždy se to dá vydržet, občas někdo vypění a už to jede. Mají takový styl, my musíme být v hlavách silnější,“ velí „Cingi“.

V tomto duelu přitom nešlo jen o body, ale také o pozice. Domácí byli před utkáním na průběžné stříbrné příčce, hosté jen o jedno místo níže. Brala kabina tento souboj jako bitvu o bednu? „Ani jsme to nevnímali. Teď je všechno vyrovnané, máme náskok nějakých šesti sedmi bodů na osmé deváté místo. To jsou dva zápasy a může to být všechno zase úplně jinak.“

Smutnou bilancí po porážce 3:4 v prodloužení tak zůstává, že Mountfield HK na severu Čech v základní části ještě za tři body nikdy nezvítězil. Za dva pak pouze jednou, v památném utkání z října 2013, které skončilo výhrou hostů 7:6 po prodloužení. Tentokrát nebyli Hradečtí od zlomení proklaté série daleko. „Je to škoda, byli jsme hodně blízko. Ale nic se neděje, jedeme dál,“ hecuje kabinu autor osmi letošních gólů a šesti asistencí.