so 10.12.2011 | Tomáš Božek, Lukáš Souček

Šestá výhra v řadě! S prázdnou odjíždí Havlíčkův Brod

Hradečtí hokejisté se v sobotním utkání střetli na domácí půdě s Havlíčkovým Brodem. Důležité utkání dvou sousedů v tabulce vyznělo lépe pro domácí. Východočeši po přesvědčivém výkonu zvítězili 5:1 a sérii vítězných zápasů v řadě tak prodloužili už na šest. A protože Benátky na ledě Olomouce nebodovaly, Hradec se posunul v tabulce už na pátou příčku.

Nerozhodná první třetina

Na konci třetí minuty byl za hákování vyloučen Roupec a hosté si zahráli první přesilovku. V ní se do obrovské šance dostal Marian Morava, který nastřelil tyčku Čechovy branky. Hradec se ubránil a hned po skončení oslabení poprvé udeřil. Jiří Kadlec skvělou přihrávkou našel Davida Roupce, který se právě vracel z trestné lavice a jako první překonal Suchana - 1:0.

Příliš dlouho však domácím vedení nevydrželo. Na začátku osmé minuty jim hosté ujeli a Vojtěch Němec našel před brankou volného Branislava Jankoviče, který srovnal stav zápasu na 1:1.

Hradec si hned poté zahrál další přesilovku, ale ta se mu vůbec nepovedla, naopak na jejím konci fauloval Chmelíř a tak si další hru v početní převaze zahráli hosté. Ani jim se však moc nedařilo, v oslabení ujeli Kadlec s Valáškem, ale Valáškova střela byla zblokována.

Na začátku třinácté minuty střílel Patrik Moskal, ale Suchan si s jeho ránou poradil. Domácí pak měli ještě jednu možnost jít do vedení v přesilové hře, ovšem Havlíčkův Brod se ubránil. Hradec byl v závěru třetiny lepším týmem, ale žádná branka už nepadla, a tak po dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav.

Hradec šel ve druhém dějství do vedení

V první polovině druhé třetiny si zahráli hosté dvě přesilovky, ale Hradečtí se dokázali ubránit. Na konci 31. minuty šli naopak sami do vedení. Ondřej Poživil poslal nádhernou přihrávku napříč středním pásmem Patriku Moskalovi, který přesnou trefou poslal puk za záda Suchana - 2:1.

Hned vzápětí měli hosté šanci vyrovnat v přesilové hře, ale domácí se bez větších potíží ubránili. Naopak hned po návratu z trestné lavice mohl další branku Hradce přidat Kubeš, jenže střílel vedle. Další přesilovku si zahrál Hradec, ale ani on ji nevyužil - do největší šance v ní se dostal výborně hrající Milan Valášek, který se zbavil několika soupeřů, ale pak mu nevyšlo zakončení.

Nakonec se však domácí přece jen radovali. Krátce po skončení přesilovky dorazil kotouč za Suchanova záda Michal Tvrdík a Hradec vedl už 3:1. I v závěru třetiny byl Hradec lepším týmem, ale další branka už nepadla, a tak po dvou třetinách vedli domácí dvoubrankovým rozdílem.

Domácí bez potíží dokráčeli k vítězství

Do třetí třetiny vstoupil Hradec tím nejlepším možným způsobem. Patrik Moskal zpoza brány našel přesnou přihrávkou Martina Koudelku a ten střelou k bližší tyčce zvýšil vedení domácích na 4:1.

Hradec byl nadále aktivní a hosté se bránili jen za cenu faulů. Přesilovku po vyloučení Jankoviče ale Hradec nevyužil. Zkrácenou hru v početní převaze si pak zahráli i hosté, jenže i Hradec se bez problémů ubránil. Ve vlastním oslabení mohl přidat další branku Valášek, ale Suchan si s jeho střelou poradil.

Na konci 54. minuty přišla definitivní pojistka hradeckého vítězství. Luděk Brož se dostal s pukem k pravé tyčce a poslal puk na druhou stranu brankoviště na volného Jiřího Kadlece, který ho poslal do odkryté branky - 5:1. Domácí tímto gólem využili přesilovou hru a definitivně si tak zajistili tři body do tabulky. Díky vítězství se tak Hradec posouvá na páté místo před Benátky nad Jizerou.