ne 17.1.2021 | Anna Marie Kokrhounová | Foto: Jiří Grulich / HC Kometa Brno

Spolehlivý výkon Lvů. Kometě ukončili sérii, porazili ji 2:1

Hradec pokračuje v trendu, po poslední prohře totiž znovu vyhrál. V zápase proti Kometě byl lepší už od začátku a zaslouženě proto šel do vedení. Ve druhé třetině se Brnu sice díky úspěšné přesilovce podařilo vyrovnat, Mountfield však vzápětí odskočil znovu na rozdíl jedné branky. V poslední dvacetiminutovce už soupeři nic nedovolil a zvítězil proti Kometě v této sezóně již podruhé.

Hradečtí trenéři před utkáním do sestavy téměř nezasahovali. Jedinou změnu doznalo brankoviště, které tentokrát hájil Štěpán Lukeš.

Střelecká aktivita přinesla Hradci vedení

Lepší vstup do zápasu zaznamenali hosté a Karel Vejmelka musel hned v úvodu hasit několik hradeckých příležitostí. Vítr z plachet Mountfieldu vzápětí sebralo první vyloučení a nezbývalo jim nic jiného, než bránit se kvalitní přesilovce soupeře. Kometa během dvou minut však nevymyslela téměř nic, až v závěru poslala na Lukeše pár střel, které gólman hostů dokázal v pohodě vychytat.

Tempo zápasu nebylo příliš závratné a šance se rodily spíše poskrovnu. Za Brňany to zkoušel Karel Plášek, ale hradecký gólman dokázal včas zasáhnout svou lapačkou. Následně se nedovolenou hrou provinili také Moravané a Lvi měli šanci zazářit, Vladimír Růžička však prováhal střelu do odkryté branky a Vejmelka puk dokázal zkrotit mimo tři tyče.

V závěru třetiny se hráči Mountfieldu dostali do střelecké převahy a neustále se motali kolem brněnské svatyně. Jejich snaha byla odměněna v 16. minutě, kdy se Jordann Perret nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a zavěsil puk pod horní tyč Vejmelkovy klece – 0:1. Ani na jedné straně se nehrálo příliš čistě. Nejprve na trestnou zamířil jeden z domácích, v závěru neúspěšné početní výhody byli potrestáni také Východočeši. Téměř celé oslabení si ale přenesli až do druhé periody.

Týmy zlepšily přesilovky, Lvi však byli pořád o gól lepší

Moravanům to v přesilovkách moc nešlapalo a neúspěchem skončila také ta, kterou sehráli v úvodu prostřední dvacetiminutovky. Kometa se tak musela snažit, i když byly síly na ledě vyrovnané. Gólem se sice neprosadila, ale vynutila si další vyloučení na hradecké straně. Tentokrát už Brňané sehráli početní výhodu výrazně lépe a hned po dvaceti sekundách rychlou kombinací skóre vyrovnali, když z mezikruží nekompromisně zakončoval Jakub Klepiš.

Domácí se do toho opřeli a motali hradeckou obranu před Lukešem. Opět se ale vylučovalo, tentokrát v brněnských řadách, Lvi tak dostali příležitost k tomu, aby si vedení vzali zpátky. A to se jim povedlo. Pavlíkovu střelu vyrazil Vejmelka pouze před sebe, odkud rychlou dorážkou dostal puk za brankovou čáru Radek Smoleňák – 1:2. Kometa chtěla bleskově reagovat, Holík si však se situací 2 na 1 neporadil nejlépe a puk skončil v ochranné síti.

Hra se otevřela a puk létal z jedné půlky kluziště na druhou. Rychlé tempo hry nabídlo šance na obou stranách, gólmani se ve svých brankovištích ale zatím dobře činili. To se nezměnilo ani během další hradecké přesilovky, kdy za svá záda brněnský gólman třetí trefu nepustil. Hradec byl lepší i v závěru třetiny a těsné vedení si udržel až do zaznění druhé sirény.

Mountfield Kometu do ničeho nepustil a uhájil vítězství

Cíl Komety ve třetí třetině byl jasný, a to vyrovnat. Hradec však neměl v plánu stáhnout se do obranné třetiny a nadále podnikal útočné výboje směrem na brněnskou svatyni. Místo silné ofenzívy se tak domácí museli soustředit především na to, aby od Mountfieldu znovu neinkasovali. A Hradec k tomu měl několikrát opravdu blízko, štěstí a dovednosti Karla Vejmelky však stály při Moravanech.

Největší příležitost na vyrovnání dostali Brněnští v podobě oslabení Východočechů. Nejen že si však Lvi počínali dobře v útoku, i jejich defenzívě se v poslední periodě dařilo a dvě minuty v pohodě ubránili. Emoce na ledě už začaly vřít, za potyčku před brankou tak na trestnou zamířili hráči z obou týmů, více prostoru v útočné třetině však nedokázal využít ani jeden.

Kometě už mnoho času nezbývalo, ani velkou šanci Zaťoviče však využít nedokázala a hosté puk z brankoviště vypíchli do bezpečí. Do nepříjemné situace se následně dostali sami Moravané, když se provinili dalším trestem. Lvům se ale pojišťovací branku vstřelit nepovedlo a Brno mělo stále šanci. Hradečtí se nepřestávali motat v brněnském obranném pásmu, Vejmelka byl tak z brankoviště odvolán až pět sekund před koncem. Během tak krátkého času se domácím vyrovnat nepovedlo a Lvi odjeli z Brna s plným počtem bodů.