st 19.9.2007 | Daniel Višňák

V derby se raduje Vrchlabí, hradecká černá série pokračuje

Lepší vstup si domácí nemohli do utkání s Vrchlabím ani představit. Hned z první šance je poslal do vedení kapitán Jaroslav Roubík. Jenže to bylo na dlouhých 59 minut vše. Tomáš Dušek v domácí brance nejprve vychytal v jasné gólovce Ploka,ale v polovině zápasu už inkasoval vyrovnávací branku z hole Horčičky. Chytře, ale dobře hrající hosté poslal navíc do vedení ve 37. minutě Tvrdek a když stejný hráč zvýšil tři minuty před koncem řádné hrací doby na 1:3, bylo všem jasné, že hradečtí vyjdou naprázdno i ve třetím ligovém kole.

Hradečtí měli do zápasu s Vrchlabím parádní nástup. Nejdříve přečkali úvodní útok hostů a hned záhy udeřili. Jan Starý našel přesně Jaroslava Roubíka a ten sovu střelu švihem umístil puk přesně k tyči Faltovy branky – 1:0. Hradeckým se mohlo dýchat o poznání lépe, kdyby prakticky hned po první brance zvýšil na dvoubrankový rozdíl Pavel Suchý, ale ten zcela sám před vrchlabským brankářem úplně vyhořel v zakončení. Hosté se otřepali a postupně zaměstnávali i Duška, ale ten byl pozorný a po dvaceti minutách držel čistý štít.

Tomáš Dušek famózním zákrokem podržel své spoluhráče hned z kraje prostředního dějství, kdy Plodek střílel už do prázdné branky, ale hradecký brankář obřím skokem puk dokázal vyrazit. Jenže v polovině zápasu byl už i Dušek krátký na Horčičkovu střelu zpoza obránce 1:1. Hradec trápící se v koncovce nadále předváděl, co je to střelecká nemohoucnost. Nedařilo se ani v přesilových hrách a když podruhé v utkání odmítl Suchý v jasné pozici dát branku udeřilo na druhé straně. Špatného střídání Východočechů využil Kamil Tvrdek a poslal houževnatého prvoligového nováčka do vedení. V závěru třetiny hráli hradečtí celou minutu ve dvojnásobné převaze, ale trápení pokračovalo.

Třetí třetina přinesla sice snahu domácích o vyrovnání, ale hradečtí byli všude o krok později. Největší šanci na vyrovnání si hráči HC VCES vytvořili hned z kraje, kdy dohrávali dvojnásobnou přesilovou hru, ale Jan Starý pouze z prvé trefil Faltův beton. V 57. minutě zodpovědně hrající hosté využili svou jednou šanci a vrchlabský kotel mohl začít mohutně slavit. Kamil Tvrdek svým druhým gólem v utkání rozradostnil zhruba dvoustovku hostujících příznivců, kteří se tak mohli radovat z dalšího tříbodového vítězství svého celku.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Rozehráli jsme zápas dobře. Hra nebyla špatná. Za stavu 1:0 jsme měli obrovskou šanci, kdybychom ji dali, tak to bylo všechno jinačí, ale na to se nehraje. Pak inkasujeme na 1:1, dobře. Nemůžeme ale udělat dvě další chyby, které nás stojí výsledek. To nebyly ani vynucené chyby, ty jsme si udělali úplně sami. Řešili jsme nějaké změny. I když jsme udělali v sestavě nějaké změny, body to nepřineslo.Chtěli bychom kádr stabilizovat, aby se tady netočilo moc hráčů a kluci se mohli sehrát a přidat do toho ještě soudržnost mančaftu. Nemůžeme čekat, že si vytvoříme deset šancí, musíme proměňovat to málo, co přijde. Kluci ví, že hokej umí, což i ve třetí třetině ukázali, je to jenom tom dát góly.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Vrchlabí):
Zastavil nás hned z kraje gól Hradce. Pak jsme třetinu odehráli, trošku ustrašeně. I přesto jsme si ale vytvořili šance. Ve druhém dějství jsme podcenili zakončení do prázdné branky, ale hrozně důležité bylo následné vyrovnání na 1:1. V samém závěru Hradce tlačil, měl tlak, ale my jsme se výborně bránili. Věděli jsme, že šance ještě přijde a taky přišla. Myslím, že je výsledek spravedlivý. Už v prvních našich dvou zápasech bylo vidět, že by to mohlo jít. I první utkání s Berounem bylo smolné, v Chomutově jsme odehráli parádní utkání, na druhou stranu jsme zaváhání s Berounem dnes srovnali v Hradci.