Rozhovory
čt 20.9.2007 | Pavel Illich

Výhru v Hradci za překvapení nepovažujeme, říká odhodlaně vrchlabský Tvrdek

Čekání královéhradeckých hokejistů na první body v letošní sezóně se prodlužuje. Minimálně do sobotního duelu v Berouně. Špatný herní projev a málo střelby či vyložených šancí. Tyto pojmy se v současnosti mezi hokejovou veřejností v Hradci Králové skloňují nejvíce. Naposledy se o špatném vstupu HC VCES do sezóny mohli diváci přesvědčit ve východočeském derby s Vrchlabím, které sice Hradečtí dobře začali, ale díky zodpovědné hře hostujícího celku jej nedotáhli do zdárného konce a prohráli 1:3.

Kamil Tvrdek rozhodl dvěmi brankami o vítězství Vrchlabí


Vrchlabí coby nováček soutěže prožívá poměrně úspěšný start do sezóny. Nejen proto si položili Vrchlabští velký cíl: „Chceme hrát play-off,“ prohlásil za kabinu hrdina středečního zápasu Kamil Tvrdek. Své kvalitní výkony tým z podkrkonoší potvrzuje jak na domácím ledě, tak při venkovních zápasech. Potrápit dokáže i papírově silnější týmy, jako třeba naposled Hradec Králové. „Myslím, že to není překvapení, že jsme v Hradci vyhráli. My jsme věděli, že je Hradec zatím bez bodu a s tím jsme sem jeli.“ Vrchlabské plány však vzaly za své už po 53 sekundách, kdy se trefil domácí Roubík. Ovšem trpělivá a účelná hra hostí nakonec své ovoce přinesla. „Odehráli jsme dobrý zápas, ačkoliv nás domácí ve třetí třetině tlačili. Ale báli jsme se hlavně první třetiny. Tam jsme právě dostali gól, ale naštěstí jsme to otočili., říká spokojeně. Dobrou náladu nešlo vrchlabskému střelci upřít, neboť právě Tvrdek zařídil tři body pro Vrchlabí dvěma góly. „První gól, tam to měl soupeř na holi. Nakonec jsme je přetlačili a já těžil z dobré přihrávky Pajiče. Druhý gól byl prakticky podobný. Po prvním bodu proti Berounu, dobrém výkonu v Chomutově, přestřelce s Mostem a poslední výhře v Hradci mají hráči Vrchlabí již sedm bodů, což přineslo do jejich kabiny potřebný klid. „Jistě, že jsme rádi, že máme sedm bodů, ale nás může mrzet domácí zápas s Berounem, který jsme zbytečně prohráli na nájezdy. Takže jsme mohli klidně mít bodů devět,“ neváhal si nakonec ve vítězné euforii i postěžovat.

Ani poprvé chytající Tomáš Dušek nepomohl Hradci k prvnímu vítězství


První dvě utkání proti Havlíčkovu Brodu a Kadani odchytal pardubický Alexandr Hylák, který v Hradci odchytal skvělou loňskou sezónou. Prestižní zápas s nováčkem z Vrchlabí už se stal ovšem premiérou také pro Tomáše Duška. „Jako derby jsem ten zápas určitě nebral, šel jsem do něj jako do každého jiného zápasu. Snažil jsem se nevnímat okolní tlak a chtěl jsem pomoci týmu k vítězství, což se mi nakonec nepovedlo,“ říká zklamaně. Ovšem špatná nálada zjevně v tomto období panuje v celé hradecké kabině. Tři odehrané zápasy, tři vstřelené branky a dosud bez bodu. Taková je současná bilance hokejistů HC VCES. Vrchlabí přijelo do Hradce již s nasbíranými čtyřmi body a zápas tak neměl výrazného favorita. „Zápas jsme si dobře rozehráli, dali jsme rychlý první gól. Dostali jsme tam i šance dát na dva nula. Nedali jsme je a potom jsme sami udělali chyby v obranném pásmu.“ Ty dokázal potrestat hned dvakrát vrchlabský Tvrdek a rozhodl o vítězi utkání. „Kamila Tvrdka znám jen podle jména z doslechu, že bych ho znal nějak blíž, to ne. Takže ani nevím, co třeba na ledě udělá. Dal mi druhý a třetí gól, ale tam znovu jen využil naše chyby. My jsme měli puk na holi, ale vždycky přišlo rychlé napadení a byl z toho gól,“ řekl o hvězdě zápasu. Přestože Hradec společně s Boleslaví mají odehráno o vzájemný zápas méně, Východočeši na první bodový zisk stále čekají. Navíc i v sobotním dalším ligovém zápase je čeká podobný soupeř, se kterými se utkávali dosud – Medvědi z Berouna. „Určitě nás tam nečeká lehký zápas. Pro nás teď nebude lehký zápas žádný. My hlavně už musíme hodit za hlavu povedenou loňskou sezónu a soustředit se na tu novou. Musíme tam jet trochu s pokorou, něco tak jako kdybychom tam jeli jako nováčci a hrát svojí hru,“ snaží se na závěr vyburcovat své spoluhráče do dalších střetnutí.