Aktuální zprávy z klubu
po 27.11.2017 | Klub

Mountfield HK bude znovu pomáhat nemocným dětem skrze projekt Skóruj pro...

Mountfield HK chce letos víc. Víc gólů, bodů, úspěchů, ale také víc pomoci potřebným. Vloni sklidila charitativní akce Skóruj pro... velký úspěch, na konto hendikepovaných dětí přistálo přes 150 tisíc korun, všechny kotouče vystavené za jednotlivé hradecké góly si do posledního rozebrali příznivci nejen hradeckého hokeje. A stejně jako v loňském roce, i tentokrát odstartuje celý projekt před vánočními svátky.

117 tisíc korun od fanoušků a dalších 40 tisíc od hráčů A-mužstva. V sezóně 2016/17 vynesla charitativní akce Skóruj pro... pěti dětem celkem 157 tisíc korun. Letos hokejový klub Mountfield HK na tento úspěšný projekt naváže, hráči i fanoušci budou pro děti skórovat od začátku prosince, tedy od pátečního duelu na ledě Liberce.

Princip celé akce zůstává stejně jednoduchý: Každý měsíc bude patřit jednomu z hendikepovaných dětí a právě jemu bude měsíční podpora věnována. A o co konkrétně jde? Za každý gól, který vsítí hráči Mountfieldu HK v Tipsport extralize, bude vystaven jeden speciální puk obsahující logo akce, logo klubu, popis zápasu a vlastnoruční podpis střelce branky. Daný puk si můžete za 1 000 Kč pořídit, přičemž celá částka půjde na konto daného dítěte.

„Zvažovali jsme, jakou formu charity s blížícími se Vánocemi zvolit. Vzhledem k ohlasům od fanoušků, které jsme na projekt Skóruj pro... dostali, jsme se rozhodli, že budeme pokračovat v této akci i letos. Věříme, že hráči budou dávat spoustu gólů, které společnými silami přetavíme v kýžené finanční prostředky,“ říká marketingový manažer a moderátor Mountfieldu HK Tomáš Borovec.

💞 František je velký bojovník! Přejeme spoustu dalších povedených životních krůčků 🍀

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 25. říjen 2017

Kolik peněz obdarovaný obdrží, záleží na hráčích A-týmu (kolik dají v daném měsíci branek) a na fanoušcích (kolik puků si pořídí). Platí přitom jednoduchá rovnice: jeden gól = jeden puk = 1 000 Kč. Svou měrou přispěje potřebným také kabina A-mužstva.

A jaká je odměna pro vás? Kromě unikátního pamětního puku opatřeného vlastnoručním podpisem skórujícího hráče obdržíte čtyři vstupenky na stání na vybrané utkání Mountfieldu HK a také fotografii, na které budete s celým A-týmem! Hlavní odměnou je ale pomoc dítěti, které to opravdu potřebuje!

V prosinci skórujeme pro Péťu Holuba

Středisko rané péče Sluníčko spolupracuje rok a půl s rodinou Péti, kterému jsou dva a půl roku. Již od narození měl zdravotní potíže, které se v šesti měsících začaly více projevovat opožděním jeho vývoje. Byla zjištěna malformace levé poloviny mozkové hemisféry, epilepsie a zrakové potíže. Má velmi často epileptické záchvaty, kvůli kterým má stále nestabilní chůzi, potíže s rovnováhou. Epileptické záchvaty se zatím nedaří kompenzovat léky, potřebuje neustále dohled dospělé osoby při pohybu, chůzi, není schopen se venku pohybovat sám.

Zrakové potíže se projevují také při jeho pohybu a orientaci v okolí, naráží do velkých překážek před sebou, přehlíží věci a předměty ve své blízkosti. Začíná rozeznávat své známé osoby, na obrázky reaguje zrakem velmi krátce, ale obsahu zatím nerozumí. Potíže se projevují jako CVI – centrální zrakové postižení, kdy dítě má potíže pochopit zrakové vjemy, které vidí. Pro svůj rozvoj potřebuje speciální přístup a metody práce s dítětem s CVI.

Opoždění vývoje Péti se odráží i na jeho samostatnosti. Je stále plně závislý na péči dospělých osob ve všech oblastech. Rodina nyní vyřizuje speciální rehabilitační kočár pro Péťu. Finanční příspěvek by rodina využila na zakoupení nutných doplňků k tomuto kočáru, které nehradí zdravotní pojišťovna.

Komu jsme pomáhali vloni?

Celý prosinec jsme skórovali pro pětiletého Františka Jančuru s dětskou mozkovou obrnou, na jeho konto putovalo 36 000 Kč!

Leden patřil zase Pepíkovi Jírovi s Downovým syndromem, pro kterého nastříleli hráči 39 gólů, které fanoušci proměnili v 39 000 Kč!

Druhý měsíc v roce 2017 skórovali hráči i fanoušci pro Vojtu Obršála, který trpí rovněž Downovým syndromem. Jemu pomohlo 35 000 Kč.

Také v březnu jsme dávali góly pro jedno z hendikepovaných dětí, tentokrát pro Radima Bráta s dětskou mozkovou obrnou. Radim obdržel šek na 34 000 Kč.

Duben zase patřil Matěji Remešovi, který má problémy s komunikací. Matěj se dočkal finančního daru ve výši 13 000 Kč.

Projekt probíhá ve spolupráci se Střediskem rané péče Sluníčko a společností eSports.cz.