Aktuální zprávy z klubu
ne 10.6.2018 | Redakce

Pro dobrou věc. Hráči Mountfieldu potěšili v Černilově dražbou i fotbalovým umem

Když si můžou hokejisté zpestřit letní přípravu fotbalem, současně potěšit své fanoušky a ještě navíc pomoci dobré věci, je to naprosto ideální spojení. Právě proto se v sobotu šestice hráčů Mountfieldu zúčastnila v nedalekém Černilově Memoriálu Hýni Horáka, turnaje s charitativním podtextem.


Jaroslav Pavelka, Radim Šalda, Radek Pilař, Radovan Pavlík, Štěpán Matějček a Jan Berger zastupovali Mountfield HK na turnaji mladších žáků, jenž vznikl v roce 2013 jako vzpomínka na tragicky zesnulého nadějného fotbalistu Hýňu Horáka.

Hradecká šestice sehrála před zhruba třemi stovkami diváků exhibiční zápas na 2x 15 minut s trenéry účastnických týmů a vedla si víc než dobře – po hattricku Jaroslava Pavelky a dalších gólech Štěpána Matějčka s Radovanem Pavlíkem vyhrála 5:0. Turnaj, který probíhal celou sobotu na dvou hřištích, vyhrál poprvé v historii domácí FC Černilov, a to bez jediné porážky.

Hokejisté ovšem udělali přítomným fanouškům radost také autogramiádou a rovněž dražbou cenných relikvií. Podepsané rukavice Petra Koukala se vydražily za 4 tisíce korun, podepsaná brankářská hůl Jaroslava Pavelky za 3 tisíce korun a podepsaná hokejka Lukáše Vopelky za 1 tisíc korun.

Získané finance společně s příspěvkem pořadatelů a vybraným dobrovolným příspěvkem od fanoušků poputují na konto organizace Nová cesta – spolku, který pomáhá rodičům, jež přežili své děti. Celkový výtěžek ze sobotního dne se vyšplhal na 31 500 Kč.

Fotogalerie