Rozhovory
čt 18.4.2019 | Adam Kodet, Vlastimil Mourek | Foto: Aleš Krecl / Český hokej

Každý hráč rád reprezentuje svou zem, usmívá se Filip Pavlík

Český národní tým je v plném zápřahu a v rámci přípravy na nadcházející světový šampionát momentálně v Karlových Varech hostí reprezentaci Německa. Nechybí u toho ani dvojice hradeckých beků, kterým trenér Miloš Říha dává důvěru i nadále. První ze dvou duelů Češi ovládli, byla z toho nakonec možná až nečekaná přestřelka. Na konci třetí třetiny totiž svítil na kostce stav 5:4. Za náročným utkáním se ohlíží i obránce Mountfieldu HK Filip Pavlík.

Český tým měl v Realistic Aréně velmi silný nástup a po necelých šesti minutách vedl 2:0, když se prosadili dva obránci. „Samozřejmě, hráli jsme doma, takže jsme chtěli být aktivnější. Myslím, že se nám to povedlo, protože jsme dali hned dva góly a dostali jsme se do vedení,“ potvrzuje hradecká pětačtyřicítka. Jenže o další čtyři minuty později byl stav opět vyrovnaný. „Dostali jsme gól v oslabení, někdo ze soupeřů to tam dorazil a bohužel pro nás to tam propadlo. My jsme se z toho museli vzpamatovat a zápas zvrátit zase na naši stranu, což se nám povedlo,“ kvituje řízný zadák fakt, že Češi si ještě do konce třetiny vzali dvoubrankový náskok zpět.

Soupeř ve druhé třetině dokázal opět snížit, před závěrečnou periodou tedy neměl národní tým rozhodně nic jistého. „V kabině jsme si řekli, že musíme zlepšit určité věci, a že do ní musíme vstoupit tak, jak jsme vstoupili do prvních dvou. Věřili jsme, že ten zápas dopadne dobře,“ přibližuje situaci ze zákulisí utkání. Oba celky nakonec přidaly po jednom gólu a Češi se tak mohli radovat z domácího triumfu. Němci jim však rozhodně nedal nic zadarmo. „Německo vůbec nemá špatný tým, je to silný soupeř. Měli hlavně výborné přesilovky a dobrý pohyb,“ chválí výkon soupeře, proti kterému se postaví znovu hned následující den.

Obránce s nejtvrdší střelou v extralize prožil vydařenou sezónu, odměnou mu tak jsou další starty v nejcennějším dresu. „Užívám si to hodně, každý hráč je rád, když může reprezentovat svou zem,“ přisvědčuje skromně. Ve středečním střetnutí nastupoval po boku Jakuba Krejčíka, který v reprezentaci odehrál několikanásobně víc duelů. „Hráli jsme teď spolu poprvé, Krejča je zkušený bek, tak nám to tam snad nějak moc nehaprovalo. Každý hráč v týmu má svoje kvality a tím pádem se s každým hraje dobře,“ vysekává poklonu svým spoluhráčům.

Rodák z Třebíče také nezapomněl na dálku pozdravit hradecké příznivce. „Naši fanoušci jsou super, uvidíme se s nimi zase příští rok a slibujeme, že budeme ještě lepší,“ vzkazuje závěrem Filip Pavlík.