Žáci
út 3.9.2019 | Adam Kodet

Páťáci na domácím turnaji bojovali O pohár profesora Malého

Mladé hradecké naděje ročníku 2009 se utkaly na tradičním turnaji O pohár profesora Malého, i když v trochu netradičním termínu. Letošní klání se totiž konalo o předposledním prázdninovém víkendu, konkrétně v neděli 25. srpna. Pozvání přijaly celky Slavie Praha, Chomutova a Pardubic a mladí Lvi si mohli na závěr prázdnin užít komfort a atmosféru velké haly ČPP Arény v ostrých zápasech.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, celkem bylo možné získat ze tří duelů 18 bodů. „Na turnaji se počítala každá polovina zvlášť, takže každé mužstvo mohlo získat dvě vítězství za jeden zápas,“ přibližuje pravidla turnaje trenér hokejistů 5. třídy Filip Luňák, který si průběh turnaje pochvaloval. „Kluci i rodiče si turnaj moc užili, měli jsme k dispozici velkou halu, takže vše bylo v dobré atmosféře,“ uvádí mládežnický kouč.

Hned na úvod čekalo na mladé Lvy derby s Dynamem Pardubice, ve kterém uspěli v obou polovinách. Ve druhém duelu nastoupil Mountfield proti Slavii a jako jediný ji ve druhé polovině po remíze 1:1 dokázal obrat o body. Třešničkou na dortu pro Hradec byla dvě závěrečná vysoká vítězství nad chomutovskými Piráty.

Ocenění předával sám senátor České Republiky prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc., společně s ním také hradecký odchovanec, reprezentant a hráč Detroit Red Wings Filip Hronek. „Profesor Malý s námi strávil jeden celý zápas přímo na střídačce a zavzpomínal na časy, kdy byl tady v Hradci klubovým lékařem,“ vypráví Luňák, který si na působení pana profesora Malého v týmu sám moc dobře pamatuje, stejně jako například hlavní trenér A-týmu Tomáš Martinec.

Výsledky zápasů na turnaji O pohár prof. Malého

Mountfield HK - Dynamo Pardubice: 3:1, 3:2
Slavia Praha - Piráti Chomutov: 7:0, 5:2
Mountfield HK - Slavia Praha: 1:4, 1:1
Piráti Chomutov - Dynamo Pardubice: 5:6, 3:4
Mountfield HK - Piráti Chomutov: 7:2, 9:1
Slavia Praha - Dynamo Pardubice: 9:4, 9:2

Tabulka turnaje O pohár prof. Malého

P klub Z V R P skóre B
1. HC Slavia Praha 6   5 1 0 35:10 16   
2. Mountfield HK 6 4 1 1 24:11 13
3. HC Dynamo Pardubice 6 2 0 4 19:32 6
4. Piráti Chomutov 6 0 0 6 13:38 0