Akademie ČH
po 17.2.2020 | Jan Brůna

Rychlá hra nám zkrátka svědčí, libuje si mládežník Petr Moravec

O reprezentační pauze seděl v letadle do Ruska a dával branku silným Švédům, aktuálně už však znovu válí na tuzemských kluzištích. Věkem ještě dorostenec Petr Moravec patří již ke stabilnímu kádru juniorky a od trenéra Davida Kočího dostává hodně prostoru. Jinak tomu nebylo ani v posledním zápase s Třincem, které hradečtí mladíci prohráli a postup do play off se pro ně komplikuje. Ryšavý forvard ovšem stále věří nastolené taktice a doufá v lepší zítřky.

Petře, nejprve k poslednímu zápasu. V první třetině jste si vytvořili hned několik šancí, ale přitom žádné tutovky…
Myslím si, že jsme hráli velmi dobře pozičně a plnili hru, kterou jsme si řekli. Ale góly prostě nepřicházely, i když nějaké šance byly. Nebylo jich moc, ale měli jsme je proměnit a možná by to bylo úplně o něčem jiném.

Ve druhé periodě se hra otevřela a Oceláři nastřelili tyčku. Zatrnulo vám hodně?
Rozhodně zatrnulo, shodou okolností to byl můj hráč, který mi ujel. (usmívá se) Myslím si však, že to byla jedna z mála šancí, kterou měli.

Rázem jste šli do vedení… Jak jste onu velmi nepřehlednou situaci viděl vy?
Byl jsem takový zmatený a sám jsem nevěděl. Pak jsem šel na led a slyšel sudí, jak se baví s rozhodčím za bránou. Nakonec rozhodli, že to je gól. Celkově mi přišlo, že jsme v prostřední třetině měli víc ze hry – hráli jsme fakt dobře, škoda jen, že jsme neproměnili více šancí.

„Hlavně rychle otáčet hru a okamžitě k soupeři.“

11 Petr Moravec (o zápasové taktice)

Mrzely nevyužité příležitosti o to více, když jste inkasovali vyrovnávací gól šest vteřin před třetí sirénou?
Samozřejmě, spoluhráč měl prázdnou bránu, ale netrefil to a naopak soupeř dostal nahrávku přes osu hřiště a bohužel zavěsil. Ale myslím si, že to vyplynulo ze hry, trefil to nádherně. V prodloužení ujeli tři na dva a krásně vykombinovali naši obranu do prázdné. S tím se taky nic moc dělat nedalo, předvedli kvalitní comeback a gratulujeme. Co se dá dělat, čeká nás další zápas a uvidíme…

Prakticky celé utkání byla k vidění hodně rychlá hra. Je tohle něco, co vám zkrátka svědčí?
Ano, naše hra je velmi rychlá a myslím si, že to je jen o proměňování šancí, protože fakt hrajeme dobře a když tam padnou góly, tak vyhrajeme. Hlavně rychle otáčet hru a okamžitě k soupeři, tak to máme nastavené od trenérů.

„Na tréninku dostane z padesáti střel maximálně deset gólů.“

11 Petr Moravec (o Danielu Dvořákovi)

Jak byste vůbec zhodnotil dosavadní průběh Superpoháru?
S Olomoucí jsme se rozehrávali, ta se předvedla výborně a my jsme se moc neprezentovali naší hrou. Na to jsme byli upozorňováni, že první zápas je nejdůležitější – bohužel jsme ho prohráli, ale poučili jsme se z toho a snad budeme vyhrávat. S Libercem a Třincem jsme hráli fakt výborné duely a myslím si, že jsme měli o dost navrch.

Co říkáte na to, že s vámi poslední mače hraje i první ligou ostřílený Daniel Dvořák?
Je obrovskou posilou a na tréninku to je vidět; z padesáti střel dostane tak maximálně deset gólů. Je naprosto úžasné, jak chytá… Bruslení, práce s hokejkou – všechno má výborné!

O reprezentační pauze jste se zúčastnil mládežnického kempu, jaká to byla zkušenost?
Letět do Ruska byla skvělá zkušenost. Zažili jsme nové prostředí a hráli s kvalitními týmy jako USA, Švédsko, Finsko… Byla tam nádherná atmosféra, sice to nedopadlo výsledkově tak dobře, ale byl to skvělý turnaj a užili jsme si to! Můj jeden gól proti Švédsku byl málo, mohl jsem jich dát víc, ale jsem za něj rád, aspoň něco.