Aktuální zprávy z klubu
pá 3.5.2019 | Jan Vavřina

A-tým začal letní přípravu. Bez reprezentantů a marodů

Od středy 1. května je v útrobách ČPP Arény po několika týdnech opět pořádně živo. Úderem deváté hodiny byly oznámeny letošní posily, to už se v kabině sešel A-tým s vedením klubu, aby byla zahájena sezóna 2019/20. Pár desítek minut nato už se hráči potili na in-line ploše, v posilovně a také na čerstvém vzduchu v Jiráskových sadech. V podobném duchu se ponesou také následující dva měsíce.

Loňská letní příprava probíhala pod vedením Michala Tvrdíka, a protože se osvědčila, není letos důvod k žádným razantním změnám. „Testy nám na konci loňské přípravy ukázaly, že jsme se někam posunuli. Následně jsme celou sezónu dokázali produkovat hokej ve velkém tempu od první do poslední minuty. To pro nás jsou vypovídající měřítka a letos bychom na to chtěli navázat,“ říká na úvod bývalý hradecký hokejista.

Ten přivítal na úvodní jednotce kostru A-týmu, kterou doplnili mladší hráči. Ti se budou postupně přesouvat do prvoligových, respektive druholigových klubů, jejich místa zase zaujmou hráči, jež si protáhli sezónu třeba z důvodu plnění reprezentačních povinností. Z nových akvizic byli poprvé v ČPP Aréně k vidění Aleš Jergl, Štěpán Lukeš a Marek Mazanec, Adam Kubík s Jordannem Perretem se k mužstvu připojí později. Stejně jako někteří další hráči.

Od startu května až do konce června budou Lvi nabírat potřebnou kondici každý všední den. Nejintenzivnější dávky budou polykat na soustředění v Ústí nad Orlicí, které je naplánováno na začátek června. Na to hráči ale ještě nemyslí, nejprve se musí do tempa dostat. „V prvních dnech nebudeme pracovat v maximální intenzitě, kluci si nejprve musí zvyknout na jiný pohyb, než který dělali posledních osm měsíců. Postupně se do toho dostaneme a budeme pracovat naplno,“ slibuje kondiční kouč a videotrenér v jedné osobě.

„Máme před sebou hodně dřiny. Čeká nás podobná příprava jako vloni, co se týče objemu i obsahu. Chtěli bychom, aby to bylo ještě o trochu náročnější,“ plánuje a jedním dechem dodává: „Oproti loňsku máme nějaké nové věci, ty do přípravy budeme chtít zařadit, aby to bylo trochu odlišné a ještě o něco pestřejší,“ pokračuje člen realizačního týmu Tomáše Martince.

Východočeši se budou připravovat v ČPP Aréně i na dalších místech v Hradci Králové a okolí. „Určitě využijeme všechna možná sportoviště, která máme k dispozici,“ dodává závěrem s tím, že má na mysli tradiční posilovnu, in-line plochu, bazén, venkovní hřiště, tréninky v terénu i písku, air-biky či jógu, ale také pověstnou bývalou sjezdovku Rozárku na Novém Hradci.

Fotogalerie