Tiskové zprávy
čt 29.12.2016 | Martin Voltr | Foto: EQ Images / Gian Ehrenzeller

Alexandre Picard zůstává v Mountfieldu minimálně do konce sezóny

Na konci listopadu se Mountfield HK domluvil na měsíční zkoušce s Alexandrem Picardem. Kanadský útočník od té doby odehrál pět extraligových zápasů a zúčastnil se i Spengler Cupu, nyní na něj hradecký klub uplatnil opci. Důrazný jednatřicetiletý hokejista tak bude východočeské barvy hájit minimálně do konce probíhajícího ročníku 2016/17.

Rodák z Quebecu nasbíral v pěti utkáních nejvyšší české soutěže tři body za gól a dvě nahrávky, především ale mužstvu pomohl svým stylem hry. „Byli jsme s Alexem spokojení, podobný typ důrazného hráče potřebujeme. Prokázal to především v zápasech extraligy. Hodně si od něj slibujeme zejména v play off, kde nám tak důrazný hráč jako on určitě pomůže,“ říká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Picard nechyběl ani na Spenglerově poháru, který předtím už dvakrát vyhrál s týmem Servette Ženeva. Nyní se na kanadského forvarda po návratu do Česka mohou hradečtí fanoušci těšit i v dalších měsících. „Uplatnili jsme na něj opci, tím pádem u nás zůstává minimálně do 30. dubna 2017. Předběžně ale mají obě strany zájem i pro následující ročník. To bude případně předmětem jednání až v závěru sezóny. Bude také samozřejmě záležet na výkonech Alexe, zejména pak v play off,“ upřesňuje generální manažer.