Rozhovory
ne 27.10.2013 | Martin Matuška

Asi jsme hráli zbytečně složitě, hledá příčiny neúspěchu Vladimír Škoda

Hradec byl letos snad vůbec poprvé pasován před začátkem utkání do role favorita. Tuto úlohu však nezvládl. V první třetině byli Východočeši aktivnějším celkem, avšak nedokázali skórovat. Karlovy Vary po celých šedesát minut pečlivě bránily a tento styl jim přinesl kýžené tři body. Svěřenci trenéra Petera Draisaitla vyšli podruhé v řadě doma naprázdno. „Soupeře jsme dost mačkali, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit,“ mrzí Vladimíra Škoda.

Vladimíre, myslíte si, že zápas rozhodla první třetina, ve které jste měli hned třináct střel na bránu oproti pouhým dvěma pokusům Karlových Varů?
Ano je to tak, měli jsme tam spoustu nadějných šancí, soupeře jsme hlavně v přesilovkách mačkali v útočné třetině, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit.

Kde ještě byste viděl další příčiny prohry?
Jak jsem říkal, hlavně to neproměňování šancí a málo důrazu v předbrankovém prostoru. Hráli jsme asi zbytečně složitě.

Nemáte dojem, že jste oproti předchozím zápasům hráli až moc otevřený hokej a paradoxně vám to uškodilo?
My jsme si hlavně dali opět takový blbý vlastní gól, který nás asi trošku srazil. Pak se nám podařilo vyrovnat, měli jsme další šance, ale nedokázali je zužitkovat.

Dali jste si ve dvou zápasech tři vlastní góly, tak snad už máte na nějaký čas vybráno…
To jsme si v kabině taky říkali, že už to snad skončí, všechny tři branky byly totiž opravdu smolné.

Karlovy Vary hrály dobře organizovaný defenzivní hokej a dvakrát udeřily z protiútoků. Nepřevzaly tak trochu styl hokeje, který jste doteď praktikovali vy?
My jsme přesně věděli, jaký hokej tady soupeř bude chtít praktikovat. Řekl bych, že jsme se ani tak nesoustředili, jaký hokej hrají Vary, ale co chceme hrát my. Bohužel jsme selhali v koncovce.

Opět přišlo hojné množství diváků, kteří jako vždy nezklamali. Byla jejich podpora i v tomto zápase hodně znatelná?
Určitě ano, diváci tu jsou opravdu naprosto perfektní. Až do poslední vteřiny fandí, i když prohráváme. To je pro nás hráče ohromně důležitá věc.

V následujícím kole zajíždíte na horký led Slavie, jaký herní systém tam budete chtít praktikovat?
Samozřejmě se budeme chtít vrátit k tomu našemu hernímu projevu. Aby si každý plnil hlavně defenzivní úkoly a z případných brejků abychom skórovali my. Na Slávii pojedeme samozřejmě s cílem přivézt co nejvíce bodů.