Ohlasy k zápasu
pá 6.10.2017 | Lukáš Foff

Atmosféra v kabině? Pohodová, hlásí Martin Látal. Spoluhráče ještě nezná

Ve čtvrtek se oficiálně oznámilo, že Martin Látal putuje do Hradce Králové na prozatímní tříměsíční hostování a v pátek už byl připraven na ledě v SD ARÉNĚ ve čtvrté formaci po boku Richarda Jarůška a Andrise Džerinše. Rychlonohý útočník se neuvedl příliš dobře, protože o sobě dal poprvé vědět faulem, ale postupem času šel jeho výkon hodně nahoru a nejednou ukázal, že může být pro tým velmi platný. K tomu, aby rovnou vstřelil premiérový gól ve východočeských barvách, nechybělo mnoho.

Martine, jak se udál váš přestup do Hradce? Byla to hodně rychlá akce?
Poprvé jsem se vydal do Hradce ve středu. Už jsem seděl v autě, ale nakonec se to zrušilo ještě dřív, než jsem odjel z Boleslavi. Ve čtvrtek se dlouho nic nedělo, ale kolem čtvrté hodiny mi zavolal pan Kmoníček, že se mám hlásit v Hradci. Sbalil jsem tedy svoje hokejové věci a už jsem tady.

S týmem jste se tedy na ledě potkal až při rozbruslení, bylo to hodně náročné?
Měl jsem z toho trošku větší obavy, ale nakonec si myslím, že jsem to zvládl celkem dobře.

Jak probíhá celková aklimatizace v mužstvu zatím?
Zatím nijak (směje se). U spousty kluků nevím jak se jmenují. Nebo vím, jak se jmenují, ale nevím, kdo je kdo. Jsem z toho zatím zmatený a je to velmi těžké.

Zápas jste odehrál ve čtvrté formaci, znamená to, že svojí pozici si teprve budete budovat?
Každopádně. Hradec má velmi kvalitní mužstvo. S něčím mě sem ale brali, já budu makat a bojovat každý zápas tak uvidíme, jestli se posunu výš.

Tlak si nepřipouštím. Buď to vyjde, nebo ne.

Vaším úkolem je pozvednout hradeckou produktivitu. Málem jste se ihned zapsal mezi střelce, co vám zmařilo tu příležitost?
Já nejsem úplný střelec. Na druhou stranu ale vystřelím přes 200 střel za sezónu, takže tím a pohybem bych pomoct mohl. Šance byla veliká, dostal jsem krásnou přihrávku, gólmana už jsem skoro měl hotového, ale betonem mi to na poslední chvíli vyškrábl. Škoda.

Jaký je to pocit přijít do mužstva, kterému se tolik nedaří a vy máte být tím, kdo jej pozvedne? Připouštíte si ten tlak?
Mužstvo je tu tak kvalitní, že si myslím, že je to pouze otázka času. Co se mě týče, já budu dělat svojí práci a to, co dělám všude. Bojovat, makat, bruslit, střílet… Jestli to kluky nakopne, tak budu jedině rád. Tlak si ale nepřipouštím. Dělám to, co dělám a buď to vyjde, nebo ne.

Jaká atmosféra na vás dýchla v kabině? Ambice jsou přece jenom vyšší, než je současné umístění…
Pohodová. V týmu jsou starší kluci, kteří se těchto situací nebojí, protože vědí, že krize přijde v každé sezóně. To, že to přišlo na začátku, z toho si nikdo nic nedělá, protože ta zkušenost je tady obrovská a nepoloží se z toho.

Jak jste vnímal Hradec jako soupeře, když jste proti němu hrál?
Jako velmi těžkého. Dobří útočníci i kvalitní obrana. Skvělé mužstvo, proti kterému se mi nehrálo moc dobře.

Zatím žádná krása, ta se podle mě rozjede až od půlky sezóny

Jak moc pomůže výhra z Chomutova?
Já myslím, že ohromně. Chomutov měl fantastický nástup do sezóny a je zatím jedno z nejlepších mužstev, takže to jsou určitě cenné body a je od čeho se odrazit.

Z hlediště to vypadalo jako velmi urputný zápas. Jak jste to vnímal vy na ledě?
Mně se proti Chomutovu hraje dobře, takže za mě v pohodě. Ale tím, že je to začátek ligy, tak je to takhle vždycky. Každý má hodně síly. Zatím žádná krása, ta se podle mě rozjede až od půlky sezóny.

Hradečtí fanoušci jsou v lize pověstní. Jak moc se těšíte na nedělní domácí zápas?
Když jsem tam jezdil jako soupeř, tak jsem to příliš nevnímal, ale na internetu jsem viděl, jaká mají skvělá chorea, takže se na to těším a dám si na to speciálně záležet (směje se).