Rozhovory
st 29.5.2013 | Sanny Muharem

Běhání dlouhých tratí? To moc nemusím, směje se Petr Haluza

Hokejisté Královských lvů za sebou mají zhruba měsíc tréninkové dřiny. V rámci letní přípravy se však rozhodně nenudí. Kromě klasických kruhových tréninků totiž také vyjíždí na kolech, kolečkových bruslích nebo si dokonce navléknou boxerské rukavice. Druhou sezónu v řadě je v barvách Hradce připraven absolvovat devětadvacetiletý útočník Petr Haluza.

Petr Haluza v loňské sezóně
Zápasy Branky Asistence Body
52 16 17 33

Letní příprava nebývá mezi hráči moc oblíbená. To však není případ Petra Haluzy. „Až tolik mi zas nevadí, navíc je to tady v Hradci zatím hodně záživné, takže to není takový stereotyp,“ prozrazuje úvodem.

Část letní přípravy je již za vámi, jak zatím probíhá?
Teď absolvujeme spíše méně oblíbenou část, na řadu přichází vytrvalost a větší objemy. Postupem času budeme přecházet do rychlosti, což už bude pro nás hráče trochu lepší.

Co vše v rámci letního tréninkového drilu děláte?
Myslím, že příprava je hodně pestrá. Chodíme na kolečkové brusle, kolo, hrajeme tenis a také jsme byli na boxu. Neděláme furt to stejné, takže si myslím, že nás to i baví. Je to něco jiného než kdybychom neustále chodili jenom běhat a do posilovny.

Řadě hráčů se při pomyšlení na letní přípravu ježí vlasy na hlavě, jak snášíš tento nezbytný proces ty osobně?
Mně nevadí (usmívá se). Jak jsem již říkal, letos je to hodně záživné. Jediné, co tedy nemusím, je běhání dlouhých tratí. Naštěstí jsme zatím byli pouze jednou, což jsem nějak přežil.

Se spoluhráči jste si byli v rámci přípravy vyzkoušet i box, je třeba někdo, kdo z nich nikdy ještě neboxoval?
Asi by se tu pár kluků našlo (směje se). Pro každého je to ale něco jiného, když tam pak člověk stráví tu hodinku, je to i celkem dřina.

Petr Haluza navlékl i boxerské rukavice...

Mohou se tedy fanoušci těšit v příští sezóně na ostré pěstní souboje?
Do toho se raději moc pouštět nebudeme (směje se).

Do začátku dalšího mistrovského ročníku sice ještě zbývá poměrně dost času, jaká by ale měla příští sezóna být?
Rozhodně bychom do ní měli vstoupit lépe než vloni. Doufám, že zůstaneme tady na zimáku a nebudeme muset nikam jezdit, jako před rokem.

Panuje tedy v kabině pohodová atmosféra?
Ano. V letní přípravě zatím o nic nejde, takže je to spíše stále taková sranda. Ponorka zatím ještě nepanuje, takže je to dobré (směje se).