Aktuální zprávy z klubu
st 1.11.2017 | Jan Vavřina

Blaž Gregorc, Bedřich Köhler, nebo Patrik Rybár? Zvolte hráče měsíce října

Spolu s koncem měsíce října a začátkem listopadu přichází Mountfield HK s možností pro fanoušky zvolit nejlepšího hráče uplynulých třiceti dní. Hlasování bude ukončeno v sobotu 4. listopadu ve 20:00, následně budete moci vítězi položit dotazy v offline rozhovoru na webu klubu. Autor nejzajímavější otázky se pak může těšit na dvě vstupenky na utkání A-týmu a klubové tričko s podpisem hráče měsíce října.

Blaž Gregorc – podpora útoku defenzivní jistotou

Dva góly má na svém kontě slovinský zadák Blaž Gregorc a oba byly veledůležité. Byl to právě urostlý obránce, kdo na kraji října po dvou porážkách protrhl trápení proti Mladé Boleslavi a v 53. minutě srovnal na 1:1. Hradec nakonec utkání otočil, zvítězil těsně 2:1 a nastartoval sérii sedmi plnohodnotných výher v řadě, která ho katapultovala na přední příčky tabulky.

Druhý zásah? Ještě emotivnější. Expardubickému bekovi se proti svému bývalému zaměstnavateli daří a v prvním letošním derby to jen potvrdil. Prvním gólem načal před vyprodanou halou soupeře, který musel skousnout porážku 0:6. Právě rána Blaže Gregorce byla tak nakonec vítěznou.

Poctivý hráč Hradce Králové zažil celkově povedený měsíc. Podával stabilní výkony, byl jistotou v obraně a mohutně podporoval útok. V 10 duelech nastřádal 7 bodů za 2 branky a 5 asistencí a i díky tomu si vysloužil pozvánku do národního týmu Slovinska.

Bedřich Köhler – nejlepší střelec Mountfieldu

Soupeře to musí až deptat. Přesilovka, přihrávka na obránce do ideální pozice, nápřah, rána. A blok Bedřicha Köhlera. Hradecký specialista na černou práci ukazoval také v měsíci říjnu, jak moc platný pro svůj tým je. A to při napadání, dohrávání soupeře, v přesilovkách, oslabeních i zakončení.

Hráč s nepřeberným množstvím zkušeností z extraligových ledů má letos skvělou fazónu. V září zničil hattrickem Třinec, v říjnu pokračoval v nadstandardních výkonech a k tomu pravidelně bodoval.

V 10 duelech vstřelil 4 branky, další 2 připravil pro své spoluhráče a nasbíral tak 6 kanadských bodů. Ani v jednom říjnovém zápase neskončil v hodnocení +/- v záporných hodnotách, jeho úspěšnost střelby je téměř 25 % a navíc aktuálně vede s 8 zásahy tabulku střelců Mountfieldu HK.

Patrik Rybár – comeback par excellence

Když už bylo jasné, že Patrik Rybár nestihne kvůli zranění začátek sezóny, nikdo nemohl tušit, jak moc Mountfieldu bude chybět. Respektive jak hodně týmu jeho návrat mezi tři tyče pomůže.

Září se Hradci Králové nepovedlo, to je jasné. S novým měsícem ale jako by přišel úplně jiný tým. Zvedl se herně i výsledkově, všechno zezadu pečlivě střežil slovenský gólman. Svůj klid přenesl na hráče před sebou, mužstvo začalo šlapat. A to tak dobře, že v sedmi duelech za sebou neztratilo ani bod, Patrik Rybár navíc vychytal tři čistá konta v řadě, neinkasoval 245 minut a 27 vteřin a dostal se na druhé místo historických ligových tabulek.

Proti Třinci si připsal už čtvrtou nulu a podtrhl tím skvělé výkony v celém měsíci. Během něj naskočil do všech 10 duelů, vychytal pro tým 25 bodů z 30 možných. Není tak divu, že vládne také všem extraligovým gólmanům se skvostnými čísly – průměrem 0,99 obdržených branek na jedno utkání a úspěšností zákroků 95,55 %. Pozvánka do reprezentace už byla téměř samozřejmostí...
Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce října?

1. Rybár Patrik 78,79 %
2. Köhler Bedřich 13,47 %
3. Gregorc Blaž 7,74 %