Aktuální zprávy z klubu
út 29.1.2013 | Sanny Muharem

Brankář Čech v Hradci skončil, na hostování přišel Marek Drtina

Klub Královští lvi Hradec Králové a.s. chvíli před skončením přestupového termínu doplnil na seznam střídavých hráčů hned několik nových hokejistů. V barvách Hradce se může objevit například trojice talentovaných hráčů ze Zlína. Výpomoc pak není vyloučena i z nedalekých Pardubic. Jediným hráčem, jenž přichází do Hradce na hostování se zpětnými střídavými starty, je Marek Drtina. Na postu brankáře naopak skončil gólman Jakub Čech.

Zlín a Pardubice, dva extraligové kluby, se kterými Hradec dohodl spolupráci. V následujících dnech se tak mohou někteří hráči objevit právě pod Bílou věží.

Z Pardubic na hostování Drtina. Radil a Nosek na střídavé starty

Za Hradec bude v nejbližších dnech nastupovat urostlý bek Marek Drtina, který je hráčem Pardubic. V poslední době však většinou nastupoval za Jihlavu, v první lize tak zůstane, přesune se však na východ Čech. Na soutok Labe a Orlice putuje formou hostování se zpětnými střídavými starty do Pardubic.

„Je to jediný hráč, který by u nás měl působit trvale, ostatní střídavé starty jsou pak závislé na dohodě s mateřskými kluby. Marek má dobrou střelu, čímž by měl našemu mužstvu pomoci,“ slibuje si od tohoto kroku generální manažer Aleš Kmoníček.

Drtina letos zatím nastoupil ke třinácti zápasům za Pardubice. O něco více utkání si odbyl v Jihlavě, a to přesně devětadvacet.

To ale není vše. Letos už za Královské lvy nastoupili Tomáš Nosek s Lukášem Radilem. Oběma hráčům byly střídavé starty prodlouženy až do konce letošního ročníku. Je tedy možné, že se v hradeckém dresu znovu objeví.

Opačným směrem však mohou putovat i hradečtí hokejisté. Na seznam střídavých startů do extraligových Pardubic jsou napsáni David Švagrovský a obránce Zdeněk Čáp. V jednání jsou i případné starty Michala Mikesky

Trojice mladíků ze Zlína: Okál, Řezníček a Horák

I trio talentovaných mladíků z Moravy bylo napsáno na střídavé starty do Hradce Králové. Nejbližší je tato skutečnost nejspíše obránci Oldřichu Horákovi, který pod Bílou věží v minulosti již působil. Společně s ním se hradeckému publiku mohou představit další obránce Dalibor Řezníček a dvaadvacetiletý forvard Zdeněk Okál, který dříve působil převážně za mořem.

Do Zlína pak byli napsáni hradečtí Lukáš Chmelíř, Vít Budínský a Patrik Moskal. Jeden obránce a dva útočníci ale budou plnit povinnosti především u svého mateřského klubu.

V klubu skončil Jakub Čech, v brance se může objevit Tihlář či Nedvídek

Brankář Jakub Čech nastupoval za Královské lvy již druhou sezónu. V té předchozí byl jasná jednička, svůj tým držel nad vodou především ve čtvrtfinále play-off. Letos však na loňské výkony, stejně jako další hráči, nenavázal a mistrovský ročník v první lize nedokončí.

Minulý týden totiž tento brankář požádal o uvolnění. „Prostřednictvím svého agenta požádal o uvolnění do zahraničí. Klub vzhledem k současné situaci a s přihlédnutím na příští sezónu, kdy s tímto hráčem již nepočítá, s uvolněním souhlasil,“ míní Kmoníček.

V hradeckém brankovišti by se ale klidně mohl objevit i zkušený Radek Tihlář, kterému byly vyřízeny střídavé starty z Poruby právě na východ Čech. Dále se pak jedná o možnosti střídavých startů i brankáře Michala Nedvídka, v tomto případě se stále čeká na potvrzení ze strany mateřského klubu.

Nadějný Korím ze Slovenska

Nedávno Královéhradecké posílil Marek Zukal, po jeho boku by se mohl v budoucnu objevit také Karol Korím, teprve devatenáctiletý mladík. Obránce se slovenskými kořeny hrál v minulosti za Chomutov, letos reprezentoval Slovensko na mistrovství světa do dvaceti let v ruské Ufě. I on je napsán na střídavé starty do Hradce Králové.

Za Východočechy letos nastoupili v rámci SS také Jakub Kania a Filip Krejčiřík. Oběma dvěma hokejistům byly střídavé starty ukončeny. V dresu Královských lvů si tedy v průběhu tohoto ročníku již nezahrají.

Na střídavé starty nově také Seidl, Karlík a Šimoníček

Dalšími hokejisty, kteří budou dopsáni na střídavé starty, jsou Tomáš Seidl, Lukáš Karlík a Jiří Šimoníček (legislativa by měla být dořešena ve středu). Oba zmínění hráči nastupují v současné době za Trutnov. V případě potřeby si zahrají i druhou tuzemskou nejvyšší soutěž. Z dřívější doby je na seznamu SS napsán také Jakub Luštinec, který v Hradci letos působil, a to v úvodu sezóny, přičemž jeho start není také vyloučený.

Jednotlivé transfery a ostatní přestupové záležitosti pomalu finišují. „Je to jedna z posledních úprav sestavy v letošní sezóně. Hráčů na střídavé starty je vcelku hodně, do konce sezóny ale budeme využívat spíše hokejisty, kteří u nás mají platnou smlouvu. Jsem ale rád, že v případě komplikací (marodka, atd...) můžeme tyto hráče využít,“ konstatuje generální manažer Aleš Kmoníček.

Přestupový termín v České republice končí 31.1.2013. Konečný seznam střídavých startů bude zveřejněn po uzávěrce přestupů a dotažení všech legislativních záležitostí.

Jak fungují střídavé starty?

Střídavé starty jsou závislé na dohodě, kdy mateřský klub může, ale nemusí svého hráče uvolnit. Střídavé starty jsou tedy realizovány především z důvodu možnosti vypůjčení daného hráče v případě velké marodky, mnohdy se ani nemusí uskutečnit. Zmiňovaní hokejisté si budou plnit především své povinnosti ve svých mateřských klubech.