Aktuální zprávy z klubu
st 2.5.2012 | Jakub Malý

Brož se vrací, Kubica prodlužuje

Do hradeckých barev se znovu oblékne útočník Luděk Brož. Klub se s ním dohodl na obnoveném působení. Smlouvu prodloužil Zdeněk Kubica.

Po více než čtvrt roce se mezi královéhradecké hokejisty vrací Luděk Brož. „Jsem rád, že jsem zpátky. Zvažoval jsem ukončení kariéry, ale hokej se vším okolo mi začal chybět. Zhruba od března nebo od dubna se zvyšoval můj vnitřní pocit, že chci zase hrát," řekl. Forvard byl s některými spoluhráči dál v kontaktu a věří, že zpátky rychle zapadne. "Doufám, že i fanoušci mě dobře přijmou."

Nového trenéra Martina Hostáka Brož respektuje. Dobře ví, že koučům vypomáhal i v nedávno skončeném ročníku. „V hokeji toho hodně dokázal. Nechci ho nějak hodnotit, ale věřím, že bude dobrým trenérem," soudí sedmatřicetiletý hráč.

Luděk Brož má očekávatelné hokejové ambice. „Chci vyhrávat. Půjdeme zápas od zápasu a budeme se prát o vítězství." Generální manažer HC VCES Hradec Králové Aleš Kmoníček považuje Brože za kvalitního centra: „Mysleli jsme si společně s Martinem Hostákem, že Tvrdík, Koudelka a Brož budou tři vyrovnaní centři, na kterých se dá stavět. Situace je teď trochu jiná. Luděk má zájem působit v Hradci, proto i podepsal dvouletou smlouvu."

Kmoníček dále uvedl, že se klub dnes dohodl na prodloužení smlouvy se Zdeňkem Kubicou. Vytáhlý a důrazný útočník v Hradci zůstává.