Preview k zápasu
po 21.2.2011 | Tomáš Božek

Čtvrtfinále pokračuje v úterý a ve středu v Hradci Králové

Oba zápasy v Chomutově sice hradečtí hokejisté prohráli, ale stále ještě není nic ztraceno. Čtvrtfinálová série hraná na čtyři vítězné zápasy pokračuje v úterý a ve středu, pokaždé od 18 hodin v Hradci Králové. Podaří se domácímu týmu zdramatizovat sérii s Chomutovem a vynutit si další zápasy a nebo bude ve středu sezóna u konce?

První dva duely

První čtvrtfinálový zápas se hrál v pátek a byl to dlouhou dobu velký boj. Hradecký tým držel svými zákroky skvělý Filip Luňák, přesto se ve 27. minutě dostali domácí do vedení. O tři minuty později však Zdeněk Kubica vyrovnal a po dvou třetinách byl stav 1:1. Rozhodlo se tak ve třetí části, ve které Chomutov přidal dvě branky a zvítězil tak 3:1.

I druhý zápas měl podobný průběh jako ten první – výborný Filip Luňák dlouho držel svůj tým nad vodou a skóre se poprvé měnilo až ve druhé třetině. Tentokrát se však dostal do vedení Hradec zásluhou Jiřího Kadlece. Domácím se však brzy podařilo vyrovnat a ještě ve druhé třetině otočili na 2:1. V poslední části hry přidal Chumutov další tři branky a o vítězi bylo rozhodnuto. V závěru zápasu ještě Miloslav Čermák snížil na 5:2, ale to už vítězství domácího týmu nemohlo nijak ohrozit. Chomutovští tak vedou 2:0 na zápasy a dvě vítězství jim stačí k postupu do semifinále.

Další čtvrtfinálové série

Čtvrtfinále bude v úterý pokračovat i ve zbylých třech sériích. Roli favorita zatím plní jihlavští hokejisté, kteří po dvou zápasech vedou nad Znojmem 2:0. V prvním zápase se rozhodlo až v prodloužení, ve kterém rozhodl Aleš Padělek, který využil přesilovou hru a vystřelil tak Jihlavě první výhru. Druhý zápas Jihlava vyhrála 3:1 a má tak před zápasy ve Znojmě dobrou výchozí pozici.

Trochu překvapivě se vyvíjí série mezi Ústím nad Labem a Vrchlabím. První zápas domácí tým podle očekávání vyhrál, ale ve druhém souboji nepadla jediná branka ani v normální hrací době, ani v prodloužení a tak přišly na řadu nájezdy. V nich byli úspěšnější Vrchlabští, když jediným úspěšným střelcem byl specialista na tuto disciplínu Martin Filip.

Hodně překvapivě se vyvíjí poslední série mezi Olomoucí a Havlíčkovým Brodem. První zápas vyhráli hosté (3:4) a hattrickem se blýskl Lukáš Endál. I druhý zápas skončil vítězstvím hostujícího týmu (1:2) a tak Olomouc po dvou domácích utkáních s Havlíčkovým Brodem překvapivě prohrává 0:2 na zápasy.

Úterní i středeční zápas začínají jako vždy v 18:00 na zimním stadionu v Hradci Králové a pro ty, kteří se ho nebudou moci zúčastnit, bude jako vždy připraven textový on-line přenos na www.onlajny.cz.

Úterní a středeční zápasy čtvrtfinále:

17.30 Orli Znojmo – HC Dukla Jihlava

17.30 HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Olomouc

18.00 HC Vrchlabí – HC Slovan Ústečtí Lvi

18.00 HC VCES Hradec Králové – KLH Chomutov

Vstupenky

Cena vstupenek na čtvrtfinálové zápasy na hradeckém zimním stadionu je 90 Kč. Držitelé celosezónních permanentních vstupenek však mají možnost zakoupit lístky se slevou 20 Kč na každý zápas. Podmínkou je koupit na pokladnách zimního stadionu v úterý 22. února v čase 15 – 17 hod. vstupenky na oba domácí zápasy. Děti do 130 cm výšky mají na všechna utkání play-off vstup zdarma, zimní stadion se otevírá vždy 60 minut před zápasem.