Preview k zápasu
ne 28.2.2010 | Sanny Muharem, Lukáš Souček

Čtvrtfinálová série se stěhuje do Hradce

V pondělí 1.3.2010 se Hradec opět představí na domácím ledě. Jako na houpačce si musejí připadat oba kádry. Hradečtí po velmi kolísavých výkonech v Třebíči srovnali stav série na 2:2. V pátém čtvrtfinálovém střetnutí mají svěřenci trenéra Mičky příležitost strhnout vedení v sérii na svou stranu. Do hradeckého kádru by měl v pondělním střetnutí nastupit kapitán Jaroslav Roubík. Do branky by se opět měl postavit Tomáš Vošvrda, který v posledním čtvrtfinálovém utkání vychytal nulu. Úvodní buly bude na hradeckém ČEZ Stadionu vhozeno tradičně v 18:00.

V této sérii se Třebíč již dvakrát ujala vedení, nicméně Hradec vždy dokázal odpovědět. V brankovišti Horácké Slávie se za čtyři utkání této série vystřídali dva gólmani. Na hradeckém ledě se představil teprve devatenáctiletý Pavel Francouz, který vychytal výhru v prvním utkání svému týmu. A před domácím publikem se vrátil do branky Tomáš Štůrala. Tento zkušený brankář odchytal takřka celou základní část, do play-off zasáhl až ve třetím a čtvrtém čtvrtfinále.

Do sestavy Východočechů by se měl zařadit kapitán Jaroslav Roubík, který bohužel nehrál obě dvě utkání v Třebíči kvůli chřipce. Ve čtvrtém utkání se v hradecké brance objevil Tomáš Vošvrda a při své premiéře si může za rámeček připsat čisté konto. Hradeckým statistikám vévodí Martin Koudelka, který nasbíral celkem pět kanadských bodů ve čtyřech zápasech. Tato stálice hradeckého útoku působí ve druhé formaci společně s Vítem Budínským a Danielem Volrábem. Právě Daniel se blýskl ve čtvrtém utkání a nejvíce se tak podílel na výhře, když vstřelil dvě branky a u jedné asistoval.

Utkání startuje v 18:00 na hradeckém ČEZ stadionu. Mimo jiné bude nachystaný tradiční on-line přenos. Informace ohledně vstupenek naleznete ZDE.

Vzájemné zápasy ve čtvrtfinále

HC VCES Hradec Králové vs. SK Horácká Slávia Třebíč – 1:4
HC VCES Hradec Králové vs. SK Horácká Slávia Třebíč – 3:2
SK Horácká Slávia Třebíč vs. HC VCES Hradec Králové – 10:4
SK Horácká Slávia Třebíč vs. HC VCES Hradec Králové - 0:3

Ostatní čtvrtfinálové zápasy (stav série)

HC Slovan Ústečtí Lvi vs SK Kadaň - 4:0 - Postupující
KLH Chomutov vs HC Orli Znojmo - 4:0 - Postupující
HC Olomouc vs HC Dukla Jihlava - 3:1