Tiskové zprávy
čt 18.5.2017 | Redakce | Foto: IIHF

Další lotyšský reprezentant v Hradci! Mountfield posílí obránce Oskars Cibulskis

Na letošním mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem se představilo hned několik hráčů Mountfieldu HK, nyní je jasné, že k nim přibyl další: Do Hradce Králové míří lotyšský obránce Oskars Cibulskis! Krajan Andrise Džerinše a účastník pěti světových šampionátů odehrál posledních osm sezón za Dinamo Riga v Kontinentální lize, teď poprvé vyzkouší Tipsport extraligu.

Oskars Cibulskis patří ve 29 letech mezi opory svého klubu i stálice lotyšské reprezentace. „Jsem pochopitelně rád, že tento hokejista, který letos hrál velmi dobře na mistrovství světa, rozšíří a posílí naše obranné řady. Zároveň mě těší, že Andris Džerinš bude mít v týmu parťáka,“ říká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček. „V tuto chvíli jsme s posilami do obrany skončili, nyní se ještě budeme soustředit na útok.“

188 centimetrů vysoký a 86 kilogramů vážící rodák z Rigy spojil drtivou většinu své dosavadní kariéry s lotyšským hlavním městem. Už jako junior dostával hodně prostoru v domácí seniorské soutěži, ve dvaceti letech odešel vyzkoušet angažmá v rakouské EBEL, kde hrál za Salcburk. Hned po první sezóně se ale vrátil zpátky domů a právě od roku 2009 nepřetržitě působí v Dinamu Riga.

Během osmi ročníků nastoupil ke 304 utkáním Kontinentální hokejové ligy, v nichž nasbíral 55 bodů za 16 gólů a 39 asistencí. V roce 2011 zamířil se svým týmem rovněž na Spenglerův pohár, kam se letos v prosinci vrátí už v dresu Mountfieldu.

Do Hradce Králové přichází hráč s velkými zkušenostmi z reprezentační scény. Oskars Cibulskis startoval na pěti světových šampionátech, nechyběl například na mistrovství světa v Praze 2015, stejně jako letos v Kolíně nad Rýnem. Letos i vloni byl dokonce zvolen mezi tři nejlepší hráče svého týmu. Na poslední akci si v sedmi zápasech připsal gól a asistenci, Lotyšsko až v dramatické koncovce posledního utkání s domácím Německem ztratilo postup do čtvrtfinále.

Statistiky Oskarse Cibulskise