Tiskové zprávy
st 6.3.2019 | Jan Vavřina

Další nové smlouvy, zůstává i dvojice spolehlivých forvardů

Desítka hráčů současného kádru, která podepsala nové smlouvy, se rozrostla o další dva nové členy. S Mountfieldem HK se na další spolupráci domluvili dva bojovní útočníci střední generace – Jan Berger a Maris Bičevskis. Oba podepsali roční kontrakt s možností klubu uplatnit na ně opci.

Broumovský rodák Jan Berger zažívá zvláštní ročník. V úvodních čtyřech utkáních si připsal čtyři body a byl na čele klubové produktivity. Pak ale přišlo nešťastné zranění, které vzápětí vystřídalo další. Obětavý hráč byl dlouhé měsíce na marodce, na závěr sezóny putoval do Vrchlabí, aby mu pomohl k postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Maris Bičevskis přišel na východ Čech před sezónou a stal se v pořadí třetím lotyšským hráčem v hradeckých barvách. Jeho předností je zejména poctivá defenzivní práce, i tak stihl rodák z Rigy nastřádat 10 bodů za 2 góly a 8 asistencí.

Udržení dalších dvou hráčů současného kádru komentuje generální manažer Aleš Kmoníček. „Jsem rád, že s námi Honza Berger po delším přemýšlení podepsal nový kontrakt a bude nadále součástí týmu. V případě Marise Bičevskise měl hlavní trenér eminentní zájem o jeho další působení v našem klubu, takže dohoda s ním byla velice rychlá a korektní,“ těší Aleše Kmoníčka.

Oba hráči mají v mužstvu svou úlohu a význam, což potvrzuje také sportovní manažer Jaroslav Bednář. „Jde o dva velice pracovité hráče, kteří jsou pro tým platní zejména po defenzivní stránce. Maris je centr se zkušenostmi z reprezentace, navíc specialista na oslabení. Honza Berger je v Hradci od mládeže, je to silový pracovitý útočník, který svým důrazem obohatí hru mužstva. Těší nás, že se za Mountfield budou rvát i v příští sezóně,“ dodává závěrem Jaroslav Bednář.