Tiskové zprávy
út 26.3.2019 | Jan Vavřina

Další podpisy! Oskars Cibulskis a Michael Gaspar pokračují v Hradci

Po loňských veletočích a generační obměně chce letos vedení klubu udržet kádr Mountfieldu HK co nejvíc pospolu. A zatím se tato vize daří realizovat. Nové smlouvy doposud uzavřelo celkem dvanáct hráčů, kterým měl kontrakt brzy vypršet. K nim se nově přidali další dva zadáci, konkrétně zkušený Oskars Cibulskis a talentovaný Michael Gaspar.

Třicetiletý, téměř metrákový lotyšský reprezentant přišel pod Bílou věž před dvěma roky a zařadil se mezi pilíře defenzívy. Po této sezóně končila Oskarsi Cibulskisovi smlouva, ale autor 12 letošních bodů se dohodl s vedením klubu na nové jednoleté.

„Oskars je v Hradci spokojený, což se projevilo v bezproblémové dohodě na jeho dalším pokračování. Pro nás je to jeden z nejdůležitějších hráčů defenzívy a jsme moc rádi, že zůstává i nadále součástí našeho týmu,“ říká generální manažer Aleš Kmoníček.

Dohoda s vytáhlým zadákem potěšila také sportovního manažera Jaroslava Bednáře. „Oskars hrál ve velké formě, je to pro nás stěžejní obránce. O to víc jsme rádi, že s námi pokračuje další rok,“ těší člena sportovního vedení klubu.

Michael Gaspar na svůj premiérový start za hradecký A-tým stále čeká. Přijít by ale mohl právě v sezóně 2019/20. Devatenáctiletý bek působil v tomto ročníku v prvoligových Litoměřicích, jeho rozlet však přibrzdilo zranění na mistrovství světa juniorů. Od té doby do utkání nenaskočil, na novou sezónu by ale měl být připraven.

„Michael měl velkou smůlu v podobě vleklého zranění z mistrovství světa, které ještě není stále doléčeno. Jelikož ho považujeme za velmi perspektivního hráče, dohodli jsme se s ním na dlouhodobé smlouvě a pevně věříme, že se již v nové sezóně stane důležitým členem A-mužstva a vybojuje si pevné místo v základní sestavě,“ doufá Aleš Kmoníček.

Důvěru v hráče ročníku 1999 vkládá také sportovní manažer klubu. „Jsme rádi, že jsme se s Gaspym domluvili na smlouvě. Je to další mladý hráč, kterého chceme zapojit do našeho programu. Po jeho povedeném světovém šampionátu, kde ukázal, že je to hráč vysokých kvalit, doufám, že to potvrdí s následujících letech,“ dodává závěrem Jaroslav Bednář.