Aktuální zprávy z klubu
st 16.1.2013 | Sanny Muharem

Další posílení mužstva! Do Hradce přichází Miroslav Třetina

Královští lvi před začátkem play-off posilují. Do Hradce Králové míří dvaatřicetiletý hokejový útočník Miroslav Třetina z Ústí nad Labem. Pod Bílou věží bude působit do konce sezóny formou hostování. V letošní sezóně zatím nastoupil v dresu Rebelů k osmnácti zápasům, nyní se bude prohánět po ledě v barvách Královských lvů.

Havlíčkův Brod v nedávné době ukončil spolupráci se dvěma nejzkušenějšími hráči. Tým na Vysočině opustil Marian Morava a Miroslav Třetina. Právě druhý jmenovaný nebyl bez angažmá dlouho, svou výstroj si přesouvá do kabiny Východočechů.

Realizace hostování Miroslava Třetiny se táhla poměrně dlouho. Dokončeno mělo být již v pátek, nakonec se však legislativní záležitosti dotahovaly do konce až ve středu. „Byli jsme již domluveni, ale během několika hodin si to Havlíčkův Brod rozmyslel a hráče neuvolnil. Zřejmě nechtěl, aby Miroslav Třetina zasáhl do mistrovského zápasu právě v pondělí v Brodě. Došlo tak k průtahům ze strany Havlíčkova Brodu,“ zmiňuje Aleš Kmoníček.

„Miroslav Třetina k nám jde na hostování do konce sezóny. I když naší prioritou je posílení na postu obránce, nezapomínáme ani na útočné řady. S blížícím se play-off potřebujeme mít dostatek útočníků v případě neočekávané marodky. Zranění se nám zatím vyhýbají, ale musíme být připraveni. Je potřeba také myslet na případnou hráčskou kolizi mezi našimi zápasy a zápasy juniorky v jejich bojích o postup do nejvyšší soutěže,“ vysvětluje důvod angažování tohoto hokejisty generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „A zvýšení konkurence mezi našimi útočníky není také na škodu,“ pokračuje.

Zároveň ale dodává, že by tento transfer nemusel být tím posledním. Týmy mají čas až do konce ledna. „Kvalitní obránce samozřejmě hledáme i nadále, najít adekvátní posilu do obranných řad je ale mnohem obtížnější,“ dodává šéf klubu.

Miroslav Třetina strávil v Havlíčkově Brodě několik let. V současné době je hráčem Ústeckých Lvů, na Vysočině byl letos formou hostování. V tomto ročníku první hokejové ligy nasbíral prozatím osm bodů (2+6). Tento forvard se může pochlubit i extraligovými starty, když v minulých letech pomáhal pražské Slavii.