Aktuální zprávy z klubu
so 28.3.2020 | Jan Vavřina

Další střípek do mozaiky. V Hradci pokračuje také Petr Zámorský!

Zkraje týdne oznámil Mountfield HK, že v jeho týmu bude pokračovat Kevin Klíma. V závěru týdne podepsal dalšího hráče, tentokrát z defenzivních řad. Ale borce, kterému útočení rovněž není cizí – dres Hradce Králové bude také v sezóně 2020/21 oblékat Petr Zámorský. Ten tak zapíše pod Bílou věží už čtvrtý ročník.

Kádr Východočechů na příští sezónu doznává zase o něco jasnějších obrysů, Lvi se budou moci i nadále spoléhat na služby sedmadvacetiletého reprezentačního obránce, který to v Hradci moc dobře zná. Petr Zámorský přišel v roce 2017 z pražské Sparty, další sezónu byl s 38 body nejproduktivnějším zadákem extraligové základní části. Letos ho zranění pustilo jen do 33 extraligových duelů, ve kterých zaznamenal jednu trefu a 8 gólových pasů.

Další body bude chtít přidat na podzim, díky nové jednoleté smlouvě budou znovu na konto Hradce Králové. „Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí. Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany,“ říká k prodloužení spolupráce se zlínským rodákem generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Profil Petra Zámorského

Petr Zámorský se narodil 3. srpna 1992 ve Zlíně a právě Ševci tohoto talentovaného obránce hokejově vychovali. Již od výběrů do 16 let byl stabilním členem reprezentace a zahrál se i na šampionátech do 18 a 20 let. V roce 2010 dokráčel v extralize juniorů se svým týmem až pro mistrovský titul.

Ze sezóny 2011/12 si Petra Zámorského možná pamatují i někteří hradečtí příznivci díky jednomu startu za v té době prvoligový Hradec, kam měl vyřízené střídavé starty. Právě v tomto ročníku o sobě dal poprvé výrazně vědět i v seniorském hokeji a vysloužil si pozvánku do reprezentace.

Naplno však svůj um ukázal v následujících dvou letech, kdy nejdříve padl se Zlínem ve finále, ale o rok později už republikový titul oslavil. Za tuto sezónu si produktivní obránce odnesl i spoustu ocenění, byl vyhlášen nejlepším obráncem ligy, vyhrál soutěž o nejhezčí branku za svůj nájezd, kde předvedl kličku zvanou spin-o-rama a navíc měl ze všech hráčů v play off nejlepší hodnocení účasti na ledě. Tím ale tato úžasná sezóna neskončila. Zahrál si ještě za národní tým na mistrovství světa.

Po tak úspěšném roce pochopitelně přišel přesun do zahraničí, konkrétně do finského Espoo Blues, zde ale odehrál pouze 25 zápasů a putoval do NHL, kde podepsal nováčkovský kontrakt s New York Rangers. Jezdci však poslali ofenzivního obránce na hostování do švédského Örebro a dál jej, kromě několika startů na farmě v AHL, nevyužili. V Örebru zůstal až do roku 2017, poté se rozhodl pro stěhování zpět do Česka, konkrétně do Sparty Praha, odkud zamířil v průběhu sezóny právě do hradeckého Mountfieldu.

Pod Bílou věží se pokusil navázat na své předchozí úspěšné extraligové ročníky. Naplno se mu to podařilo až v play off 2018, kde zapsal svou premiérovou branku v dresu Hradce a k ní přidal i 4 asistence. V ročníku 2018/19 na své výkony z konce předešlé sezóny navázal, a s 38 body (10+28) se stal nejproduktivnějším obráncem extraligy a čtvrtým nejlepším nahrávačem. Jeho výkonů si všimli i trenéři národního týmu a po roční pauze se opět ukázal v českém dresu, navíc se probojoval i na mistrovství světa na Slovensku, které pro něj bylo třetím v kariéře. V sezóně 2019/20 naskočil jen do 33 extraligových zápasů, více mu zranění nedovolilo. 9 kanadských bodů (1+8) bude chtít vylepšit v ročníku 2020/21, díky nové smlouvě totiž i nadále zůstává součástí hradecké organizace.

Statistiky Petra Zámorského