Žáci
pá 22.11.2019 | Jan Vavřina

Další trénink pro malé hokejisty – v neděli začíná přípravka

První krůčky na ledě mají nejmenší bruslaři ze základny zdárně za sebou. Ti, kteří se chtějí začít připravovat na lední hokej, se mohou od neděle navíc účastnit tréninků přípravky. Ty budou probíhat jednou týdně vždy v neděli a děti připraví na vstup do další kategorie, kterou je 1. třída.

Kurz ledního hokeje neboli základna má své tréninky pravidelně dvakrát týdně, konají se už od září. Nyní dostávají děti, které mají zájem pokračovat v ledním hokeji, skvělou možnost – kromě tréninků základny se účastnit také jednotek přípravky. „Na přípravku mohou docházet všechny děti ze základny, které mají zájem pokračovat dál v hokeji. Jedná se o další hodinu na ledě, tréninky jsou blíže uzpůsobeny hokeji,“ prozrazuje trenér mládeže Patrik Stehno.

„Děti mají v přípravce již hokejky a trénují s puky. Snažíme se jim to udělat zajímavé, a tak někdy dorazí i oblečený brankář. Děti, které mají o přípravku zájem, můžeme doobléknout do hokejové výstroje a pomalu je zapojit do hokeje,“ pokračuje Patrik Stehno.

Tréninky přípravky budou probíhat zatím jednou týdně, a to vždy v neděli. Je ale důležité, aby rodiče sledovaly rozpis ledu (kategorie "Příp."), protože do programu vstupují další mužstva, zápasy A-týmu apod. První trénink je naplánován na neděli 24. listopadu od 9:45 do 10:45. Stačí přijít na tento nebo kterýkoliv další a trenéři si zájemce o přípravku zapíší.

Zároveň i nadále probíhá nábor do kurzu ledního hokeje, Mountfield HK se znovu zúčastní akce Pojď hrát hokej v rámci Týdne hokeje. Ten se uskuteční ve druhé polovině ledna.