Aktuální zprávy z klubu
so 9.5.2015 | Jan Vavřina

Do Hradce míří další trojice hráčů – gólman a dva forvardi

První květnový den oznámil hokejový klub Mountfield HK příchod prvních posil před sezónou 2015/16, nyní následuje představení dalších hráčů, kteří budou od nové sezóny hájit dres Hradce Králové. Po Tomáši Královi, Karlu Pilařovi a Bedřichu Köhlerovi se pod Bílou věž bude stěhovat zkušený extraligový gólman a dvě zahraniční akvizice.

Trojici gólmanů Ondřeje Kacetla, Tomáše Krále a Jaroslava Pavelku doplní v brankovišti velezkušený sedmatřicetiletý sympaťák Adam Svoboda. Ten má v extralize odchytáno přes pět stovek zápasů, dalších téměř pět desítek jich zaznamenal v národním týmu. Je mistrem světa z Vídně 2005 a dvojnásobným mistrem ligy.

Dlouhé roky hájil branku Pardubic, poté si vyzkoušel několik zahraničních angažmá, naposledy působil ve Slavii Praha. „Chtěli jsme přivést ještě jednoho zkušeného gólmana, což se nám příchodem Adama povedlo. Doplní naše tři mladé gólmany a měl by nám také v rámci možností pomoci s výchovou mladých nadějných brankářů klubu. Jeho smlouva je na jeden rok s následnou opcí,“ říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Na pozici gólmanů má Mountfield momentálně pod smlouvou čtyři hráče. Jak bude vypadat jejich působení v extraligovém Hradci Králové a prvoligových Litoměřicích představuje generální manažer: „Předběžně počítáme s tím, že nastálo bude v Litoměřicích Jarda Pavelka a nejčastěji by ze zbývající trojice měl jezdit chytat do Litoměřic také Tomáš Král, který by však měl trénovat s Adamem Svobodou a Ondrou Kacetlem v Hradci. Na druhou stranu záleží na aktuální formě jednotlivých gólmanů, chytat extraligu bude vždy ten s nejlepší aktuální formou. Nikdo nemá nic jisté.“

Do útoku dvojice zahraničních borců

Také před ročníkem 2015/16 lovil hradecký hokejový klub v cizině. Výsledek je ten, že se do šatny Petera Draisaitla stěhuje rodilý Kanaďan s italským pasem a československými kořeny Brian Ihnačák. Třicetiletý pravák začínal s hokejem za mořem, zkušenosti má ale také ze slovenské, italské, švédské a norské ligy.

V sezóně 2013/14 se zúčastnil mistrovství světa, v loňském ročníku si v základní části v norském týmu Vålerenga připsal ve 44 zápasech 77 bodů za 22 branek a 55 asistencí. „S Brianem jsme komunikovali již před loňskou sezónou, ale nakonec jsme dali přednost jiným hráčům. Brian i letos dokázal, že je produktivním útočníkem, a proto jsme se k jednání vrátili a nakonec se dohodli na „prozatím“ roční spolupráci,“ přibližuje generální manažer.

Ihnačák nebude jediným Kanaďanem v týmu, doplní ho Adam Courchaine. Rodák z Winnipegu ročníku 1984 je dlouhodobě velmi produktivní a nastupuje na pozici centra a levého křídla. V sezóně 2013/14 vyhrál bodování základní části nejvyšší německé soutěže, v 51 zápasech Krefeldu zaznamenal 74 bodů (29+45). Vloni odehrál za tento tým 27 duelů s bilancí 11+12.

„Adama zná velmi dobře Peter Draisaitl z německé DEL ligy a projevil o angažování tohoto produktivního hráče eminentní zájem. Začali jsme jednat a po delším vyjednávání se nám podařilo učinit dohodu. Pevně věřím, že Adam i u nás potvrdí svoji výtečnou produktivitu, měl by zde působit minimálně jednu sezónu,“ pokračuje Kmoníček s tím, že oba zahraniční hráči by se měli k týmu připojit v červenci, kdy mužstvo nastoupí na led.

Kádr už je téměř kompletní

Trenérské duo Draisaitl – Martinec má aktuálně k dispozici čtyři brankáře, deset obránců a sedmnáct hráčů do útoku. „V tuto chvíli jsme se rozhodli trénovat v tomto širším složení již pod vedením Mariána Vody, ale počítáme, že na led půjde již zredukovaný kádr. Ostatní hráči se zapojí do přípravy na ledě v Litoměřicích,“ doplňuje generální manažer Mountfieldu HK.

„V této chvíli máme výše avizovanými příchody kádr již téměř kompletní. Pokud by se však naskytla možnost angažování nějakého velmi kvalitního hráče do obrany či útoku, jsme připraveni jednat,“ dodává závěrem.

FOTO Brian Ihnačák: hokejportal.net
FOTO Adam Courchaine: images.del.org