Preview k zápasu
út 16.9.2008 | Michal Luňák

Do Kadaně potvrdit sobotní výkon

Již třetím kolem pokračuje ve středu první hokejová liga. Hokejisté HC VCES Hradec králové zajíždějí do Kadaně. Tedy k soupeři, kde se jim v poslední době příliš nedaří. Trenér Pazourek by z toho ale nedělal vědu ,,Nemá cenu to klukům nijak připomínat, každý zápas je jiný". Kadaň ještě nebodovala a tak si další nulový zápas asi nebude chtít připustit. ,,Jsou vpodobné situaci jako my po Porubě," přirovnává hradecký trenér. Návrat do sestavy hlásí střelec první řady Patrik Fořt a hned jede do známého prostředí. ,,Tak už ty zápasy v Kadani moc neprožívám. Ale daří se mě tam a tak na to snad navážu," konstatoval navrátilec do hradecké sestavy.

Kadaňský zimní stadion nepatří k oblíbeným štacím hradeckých hokejistů. Všechna tři poslední utkání v Kadani prohrál a vstřelil pouhé dvě branky. Tedy bilance, kterou hradecký trenér Pavel Pazourek svým svěřencům rozhodně připomínat nebude. ,,Nebylo by dobré to hráčům nějak připomínat. Jistě to v hlavách mají, ale každý zápas je jiný. Musí se naši hráči patřičně namotivovat a dostat výhodu na svou stranu. Kadaň sice ještě nebodovala, ale ten jejich tým není špatný. Došlo tam ke značné obměně kádru a přišli zkušení hráči.“ Ano, je to tak. Kádr Kadaně prošel značnou obměnou a nezůstal kámen na kameni. Klub těží ze spolupráce s Chomutovem, který Kadaň hojně zásobuje novými hráči. Nejzvučnějšími posilami je dvojice zkušených Boušek-Šíp. Zejména Ladislav Boušek je katem hradeckých hokejistů. V dresu Chomutova se mu vždy proti Východočechům nebývale dařilo. Do Kadaně má taktéž vyřízené střídavé starty hradecký odchovanec Bohdan Višňák.

Příchody: Pavel Boguský-HC Energie, Jan Zmeškal-HC Energie, Lukáš Zika-HC Klášterec, Martin Szakal- HC Most, Ladislav Boušek-KLH Chomutov, Radek Šíp-KLH Chomutov, Karel Ton-KLH Chomutov, Dominik Kramár-HC Košice, Milan Černý-HC Mountfield České Budějovice (trenér), Marek Indra-HC Slavia Praha, Jakub Valský-HC Kladno, Lukáš Lang-HC Slavia Praha, Michael Kolarz-Kingston/Ohl Kanada, Lukáš Rybecký-HC Sparta Praha, Erik Štěrba-KLH Chomutov.

Odchody: Milan Buďa-návrat do HC Most, Martin Postl-zatím bez angažmá, Jan Bauer-návrat k HC Energie, Jakub Bauer-návrat k HC Energie, Libor Hlubuček-návrat k HC Energie, Vladislav Vrtek-HC Chemopetrol Litvínov, Filip Vaněček-HC Berounští Medvědi, Jiří Stejskal-návrat k HC Bílí Tygři Liberec, Vladimír Kýhos-neznámo, Tomáš Brňák-ukončen střídavý start, David Růžička-ukončen střídavý start, Tomáš Schmidt-ukončen střídavý start, Martin Všetečka-ukončen střídavý start, Michal Kazatel-ukončen střídavý start, Vojtěch Kloz-KLH Chomutov, Tomáš Polanský-KLH Chomutov, Branislav Fábry-KLH Chomutov, Radek Hlavatý-hostování HC Berounští Medvědi, Michal Hlusička-neznámo, Tomáš Chyba-hostování HC Klášterec n/O, Roman Pražák-hostování HC Klášterec n/O, Radek Krpenský-hostování HC Klášterec n/O, Lukáš Palubjak-hostování HC Klášterec n/O, Martin Kocek-hostování HC Klášterec n/O.

Jak je tedy vidět, změn je v kádru Kadaně požehnaně. Do Hradecké sestavy se vrací útočník Patrik Fořt. Hráč, který v Kadani působil a tamní prostředí dobře zná. ,,Jsem strašně rád, že můžu jít konečně hrát. Ta přestávka byla pro mě dlouhá. Že se vracím zrovna v Kadani se mnou již nic nedělá, jelikož přece jen nějaká doba co jsem pryč už uplynula. Mě se naopak proti Kadani docela daří a věřím že na to navážu.“ Jak hradecký střelec říká, osobně se mu v Kadani daří. Čím to, že týmu se proti Kadani nehraje dobře? ,,Kadaň hrála strašně urputný a bojovný hokej a to nám nesedí. Teď si myslím, že mají hodně pozměněné mužstvo a třeba se změní i jejich styl. Jsem přesvědčen, že i když budou hrát urputně, tak se s tím tentokrát vyrovnáme a budeme bodovat,“ má jasno Patrik o zítřejším zápase.

Ze sestavy hradeckých naopak na čas vypadl Jakub Luštinec, který musel opět podstoupit operaci lícní kosti. ,,Je to pro nás škoda, jelikož Jakub podával dobré výkony a ve třetí řadě hrál dobře. Uvidíme jak dlouho nám bude chybět, ale podle posledních zpráv by se měl tak do deseti dní vrátit do sestavy,“ předpokládá hradecký trenér Pazourek návrat Jakuba do sestavy. Oproti zápasu s Benátkami může trenér počítat s Patrikem Moskalem ,,Patrik sice čtyři dny proležel, ale bude hrát. Nastoupí v lajně s Martinem Filipem a Danielem Volrábem. Nemůžeme však čekat, že navrátilci do sestavy hned budou rozhodovat zápasy. Musejí jim spoluhráči pomoci. Třeba Patrik Fořt měl tu absenci hodně dlouhou. Nastoupí po boku Jardy Roubíka a tak by ten jeho návrat měl být lehčí.“ Trenér Pazourek tedy vsází na osvědčenou spolupráci dvojice Roubík-Fořt.

Kadaň za sebou má nepovedený start do soutěže. Oba zápasy prohrála a na bodovém kontě tedy má nulu. O to těžší utkání hradecký celek čeká ,,On každý zápas je těžký, ale ty dvě prohry Kadaně to ještě umocňují. Připomíná mě to náš stav po utkání v Porubě. Musíme hrát v Kadani ze zajištěné obrany a nedělat chyby jako v zápase v Porubě,“ prozrazuje trenér něco z taktického rejstříku týmu. V brance opět nastoupí Vladislav Koutský ,,Nebudeme tentokrát měnit post brankáře. Vláďa zachytal v sobotu dobře a proto bude chytat i v Kadani." Zda hradečtí hokejisté prolomí sérii na kadaňském ledě se rozhodne ve středu. Utkání začíná v 18:00.