út 29.10.2019 | Jan Brůna

Do kasy přispěju, usmívá se Adam Kubík. Na Kladno se těšil

Adam Kubík spolu se svými spoluhráči otočil nepříznivě se vyvíjející zápas, který Hradec nakonec zvládl v nastavení 2:1. Mladý forvard měl o motivaci postaráno, za Kladno totiž hrál před příchodem pod Bílou věž. Ačkoliv nastoupil ve čtvrté formaci s Kevinem Klímou a Jordannem Perretem, v utkání hýřil aktivitou a byl hodně vidět. Jak se těšil na duel proti bývalému klubu a co všechno stálo za úspěchem Lvů?

Adame, nakonec berete vítězství 2:1 po prodloužení. Lehký zápas to ale nebyl…
To nebyl, Kladno hrálo až do poslední minuty. Pro nás je štěstí, že jsme dokázali vyrovnat a nakonec vyhráli. Nejlepší by sice byly tři body, ale když už to došlo tak daleko, chtěli jsme ten druhý důležitý bod. Vzali jsme ho a to je hlavní.

Nastoupil jste proti bývalému klubu. Měl jste nějakou speciální motivaci?
Ano, všechny ty kluky znám a mám je rád, takže jsem se na utkání moc těšil. Jsem rád, že to přišlo a mohl jsem hrát. Také určitě něco přispěju do kasy (usmívá se).

Co jste říkal tomu, jak se tady Rytíři prezentovali?
Oni hrají vždy dobrý hokej, byť tu sezónu zatím nemají tak povedenou. V první třetině měli spoustu příležitostí, hlavně při přesilovkách. Pro nás bylo štěstí, že je nepřetavili v góly a neodskočili nám ještě více.

Vy jste ale také měli své šance, tak kolik přesně chybělo ke skórování?
Godlis (Denis Godla) chytal výborně a hodně nám zmenšoval úhly, když skvěle vyjížděl. Myslím si, že své spoluhráče hodně podržel.

„Všechny ty kluky znám a mám je rád, takže jsem se na utkání moc těšil.“

59 Adam Kubík (o konfrontaci s bývalými spoluhráči)

Ve druhé třetině to bylo především o Hradci, stále vám ale nebylo přáno…
To ne, ale nemyslím si, že to bylo nějak zvláště překombinované. Věděli jsme, že Kladno hodně vyjíždí, a chtěli jsme ho něčím překvapit. Nemohli jsme to do nich pořád cpát, když to zavřeli. Naštěstí to tam v prodloužení padlo.

Ve třetí periodě šli Rytíři do vedení. Co jste v té situaci udělali špatně?
Měli jsme se vyvarovat faulu, nestalo se… Nabídli jsme jim tak přesilovku, ve kterých jsou docela silní a dávají z nich hodně branek.

Ještě do třetí sirény jste stihli dorovnat. Jak jste ten gól viděl?
Kluci skvěle sehráli přesilovku 5 na 4, když si to šikovně dali z jedničky, což je vždy dobré, protože obrana na to nestihne zareagovat. Smoli (Radek Smoleňák) výborně našel Rudu (Červeného) a ten už jen zakončoval do poloprázdné brány – parádní gól.

Co jste říkal na atmosféru v hledišti?
Myslím si, že díky Jaromíru (Jágrovi) se vyprodávají všechny zimáky, kamkoliv přijede po celé republice. Hradec má jedny z nejlepších fanoušků v extralize a tušili jsme, že přijde plný dům.

Hned v pátek hrajete v Plzni. Jak se na takového soupeře připravit a co od utkání očekáváte?
Asi nemá ani cenu zmiňovat, na koho si dávat pozor. Nejlepším hráčem Plzně i extraligy je Milan Gulaš a nebezpečná je navíc celá jeho lajna, která střílí branky pořád.