Akademie ČH
čt 16.1.2020 | Klára Petrásková

Dorost bude hájit tabulkovou pozici doma, juniorka zase venku

Obě mládežnické kategorie budou mít pro tento týden podobný cíl – získat další body a upevnit si postavení v tabulce. Jak junioři, tak dorostenci se totiž nachází na vrcholu, starší z obou celků dokonce soutěž vede! Zatímco dorost budou hnát dopředu hradečtí fanoušci, juniorka se o další body popere venku.

Junioři se vypraví k soubojům do měst oceli

Turnaj O Pohár DHL se pomalu chýlí ke svému konci, juniorům zbývá odehrát poslední dva víkendy. A Hradečtí mají závěrečnou fázi velmi dobře načatou, protože se 70 body vedou o sedm bodů celou soutěž! V úvahu je třeba brát fakt, že druhá Plzeň má zápas k dobru, o mnohém by ale mohl napovědět právě tento hrací víkend. V rámci něj se Lvi představí na venkovním tripu.

V pátek navečer se Hradečtí představí ve Vítkovicích, kterým s 52 dvěma body patří 7. místo tabulky. Ostravané měli na kontě parádní šňůru sedmi výher v řadě, minulý týden se jim ale v Praze na dobré výsledky nepodařilo navázat – se Slavií prohráli 2:5, se Spartou 0:4. Proti Hradci se tak Ridera bude chtít vyhoupnout zpět k bodovým ziskům.

V podobné situaci jsou také Třinečtí. Ti po šesti vítězných mačích padli 2:4 právě s Vítkovicemi a 3:6 se Spartou, proti Slavii si už ale chuť spravili. Oceláři totiž sešívané přetlačili těsně 5:4 a do duelu s Hradcem tak půjdou vítězně naladěni. Celkově se však Třinci v letošním ročníku příliš nedaří – mistr loňské sezóny se nyní nachází s 38 body až na 16. pozici, tedy čtvrté od konce. V prvním vzájemném zápase letos porazil Mountfield Třinecké 5:2 a podobný počin bude chtít zopakovat i tentokrát.

Dorost se doma potká s dvojicí z Moravy

Dorostenci pokračují v parádních výkonech také v nadstavbě. V deseti zápasech si totiž připsali jen dvě porážky a v tabulce jim patří s 45 body 2. místo! V minulém týdnu měli možnost se dokonce osamostatnit na samém čele, jenže v přímém souboji o vedení tabulky podlehli Vítkovicím 1:3. Na vítěznou vlnu se Lvi pokusí vrátit tento týden v domácím dvojboji.

Jako první přijede pod Bílou věž Zlín. Ten je na tom výsledkově hůř než Východočeši, s 27 body se totiž nachází na 13. pozici. Berani na rozdíl od Hradce v nadstavbové části více duelů prohráli, než vyhráli, poslední víkend se jim však vcelku vydařil. S Litvínovem sice prohráli těsně 2:3, den předtím si ale vyšlápli na devátou Slavii poměrem 8:3.

V sobotu pak Mountfield vyzve brněnskou Kometu. Moravané jsou sice v tabulce až patnáctí a posbírali zatím jen 20 bodů, vypadá to ale, že se jim začalo blýskat na lepší časy. V posledních čtyřech zápasech totiž dvakrát vyhráli a jednou prohráli v prodloužení, čímž Brno zároveň získalo první body v nadstavbě. Pozor si budou muset dát Východočeši na brněnské přesilovky, protože Kometa je s necelými 22 % třetí nejlepší v jejich využívání. Na druhou stranu, Hradec má zase výborná oslabení – s téměř 92% úspěšností je nejlepší v dorostenecké extralize.


Junioři: 35. kolo, pá 17.1.2020
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Mountfield HK Mountfield HK
17:00
Dorost: II/11, pá 17.1.2020
Mountfield HK Mountfield HK - PSG Berani Zlín Zlín
17:00
Junioři: 36. kolo, so 18.1.2020
HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec - Mountfield HK Mountfield HK
12:00
Dorost: II/12, so 18.1.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Kometa Brno Kometa
12:00